» »

TI4200 @ 4600

TI4200 @ 4600

fAtso ::

Tkole navil sem grafično Ti 4200 64MB na 320/680 :D
Kar solidno ampak ne prevec :)
Sedaj me pa zanima naslednje. Kaj bi se zgodilo ce bi flashal bios s biosom od ti 4600?

Ali bi stvar delovala?

frenk ::

pomoje da bi mogla glede na to da je razlika samo v taktu delovanja...ampak zakva bi flashal??...sej ne bo razlike

fAtso ::

Ja leps bi blo da bi pisal TI4600 na mojem racunalniku :)
hehe
klele se ne gre za performanse ampak za imidz :)

ohter ::

lp!

Jaz imam GeForce 4200 Ti od inno 3d. Ko navijem rame na 550 se mi kažejo na 3d marku 2001 močni artefakti. To pomeni, da so slabi rami ha? kar pomeni da ne gre za navijat?
Prosim rečite, da se motim.

c3R4R ::

Ali hladiš rame?
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

widek ::

nop. bi zalepil rebra gor? a drugače je normalno, kako se obnaša pri oc?

frenk ::

če se ram hladi se da bol overclockat, ampak inno je pa k* od k*...ne tega kupvat...kolkrat je treba še rečt:D

pozabte inno...totalno ga izbrište iz spomina:)

Lazy ::

hehe, ampak se kr strinjam z frenkom:). Pr moji msi-jevi titaniumki mi recimo pri autoadjustment rame samo navije iz 513 na 593 mhz. Za kej vec bo treba poštimat hlajenje.

L.P.

ohter ::

šment! a je res tako laba? zakaj?

ohter ::

ok nekaj se samo.

koliko točk bi moral dobiti v 3d mark 2001, če imam 2600+ barton (512kb-333Mhz)
malo navit fsb na 175 in inno3d 4200 ti nenavita. sedaj sem dobil 10950 točk.

c00L3r ::

Po mojem se brez strojn ih predelav da najbolj navit Leadtekov Ti 4200, zato ker ma hladilna rebra čez skoraj celo kartico. Tako da zravem GPU-ja hladi še rame. Kar pa se tiče inno-ta pa je tak: en kolega ga je mel, potem pa je malo preveč navil in skuril rame! Jaz mam Ledatekovega in zdaj vsak dan za 5mhz višam frekvence, da vidim kak daleč bom prišel s stabilnim delovanjem. Trenutno sem na 296/567!

ohter ::

cOOL3r hvala. mi lahk poveš še nekaj? ko spustim množilnik na 10 in dam fsb na 200 ter rame na166 se mi mašina lepo zbudi in opravi test v 3d marku do konca, vendar potem dobim rezultat 10200točk če pa je nenavit pa 10950 točk. ???

ene rame imam od kingstona 256 333Mhz druge pa noname 256 333Mhz.

fAtso ::

Ker ce so rami asinhrono s fsbjem od procesorja je slabse kot ce je fsb manjsi in je sinhrono s procesorjem :)

Za boljse rezultate DDR 400 pa pol lepo navijes na 11x200 pa je :)

fAtso ::

Kar se pa tice grafikulje, pa inno jest ne bi naviju k ze tko same od sebe crkujejo :)

ohter ::

AHA. sedaj sem pa glede grafične zeloooo mitiviran;(( . hvala za pomoč prijatelji.;)

frenk ::

ohter: ne se razburjat, boš pa nasledniš ko boš kupoval kej druzga nabavu...sej nis edin k se je zajebal z innom...probaj gor namontirat hladilna rebra, in kakšen večji hladilnik

SleepLess ::

hmm, zanimivo meni pa moja inoo kartica, komaj ko so rami 586mhz začne kazat aerfakte, pa še to zato ker jim je pomoje prevroče, vem da to nič takega samo za inoota pa je kar uspešek :)),

ohter ::

kaj pa mas za eno? js mam s 64 mb HYNIX rama( 513Mhz)

ohter ::

se opravičujem, da to temo tako dolgo vzdržujem, vendar sem iz radeona 9100 prišel na geforce 4200 ti, čeprav inno3d. upam da me razumete. 0:)

zakaj mi ne prepozna tv out. ko se mi pri gonilnikih odpre tisti jeziček ni nič kaj bi bilo povezano s televizijo. ja, grafična ima tv out in ja, sem že menjal 2x gonilnike.
s temi gonilniki nimam izkušen. ati catalyst je dosti boljajnfoh.

fAtso ::

Ati sploh nima boljših gonilnikov :) saj kar se TVout tiče je Nvidia daleč pred atijem :)

Drgač pa morš met vštekano v TV pa ti bo sam prepoznal TV, pol pa sam se nastimi pod NView kaj naj ti kaze na TVju :) super deluje men TVout


Zdej bi pa rad da mi se kaksne odgovori na moje prvotno vprasanje ker me se vedno zanima :)

frenk ::

tkole bom reku...težko boš dobu odgovor od kakšnega ki je to že naredu, ker folk tega ni delal, ker ni bilo nobene pohitritve...če ti grafična dela na ti4600 frekvencah bi se mogl normaln flashat

dwinxp ::

Glih ker smo na tej temi........jst mam Leadtekovo Geforce Ti4200 in me zanima ce je to res mozno flesanje kartice na ti4600, seveda iz mojih biosov od ti4200 na leadtekov ti4600?? bo sigurno delalo al bo po flesanju kartica samo se za smeti??

hvala

Dragon XP

DjTonic ::

Kot sem že morda kje omenil, je to flashanje pri GF4 Ti nepotrebno. Če ti kartica dela na frekvencah, ki so deklarirane za GF4 ti 4600 potem ni problema, jo pač naviješ (Drugače boš moral nardit Vmod). Če pa se ti ne da navijati pa si narediš kopijo tvojega biosa in s kakšnim bios editorjem poštimaš clocke, da bo po defaultu drugače.

SleepLess ::

other: jaz mam tudi 64mb samo niso HYNIX rami. Nevem keri so 0:) , samo sedaj sem se pa srpravil delat vmod pa ni onega čipa za upravljenje napetosti na pomnilniku. Sploh nevem kaj naj naredim. Sicer pa je itaq inoo tak da nima velikih upov :D

WhiteWolf ::

DjTonic: Lahko malo bolj detajlno.

Jaz imam Winfast Leadtek A280Le Td 128DDR pa jo lahko navijem na 306/294 (GPU, RAM).

Kako bi se lahko potem jaz poigral s tem, da bi bios kar overclokan updatal. Potem ne bi potreboval programcah riva tuner za navijat npr., ampak bi ze ob zagonu graficna imela default taksne clocke.
Drugace sem ze flashal graficene, plosce cdrome v dosu, winsu,...

Je mozno da ti posljem bios.file pa ga ti preuredis da bi delal na teh clockih. Enostavno je problem sploh mojo grafo flashat ker je na uradni strani sam autobios update in ni moznosti updatat from file. Je se kak drug program za flashat bios graficne?

BaRtMaN ::

WhiteWolf: klik! :8)

DjTonic ::

WhiteWolf si zbrskal kaj? Bo šlo? >:D

WhiteWolf ::

SM ja. Tnx!

ohter ::

tak tu mate! sedaj sem si kupil realtekovo geforce 4 4200ti 128mb , ki se je brez kakršnegakoli problema dala navit na 300/610!! hvala fantje! aja, inotovo sem pa prodal, tako da nisem noč v izgubi! kuuuulll

DjTonic ::

tak tu mate! sedaj sem si kupil realtekovo geforce 4 4200ti 128mb

LOL, da se nisi ti malo zatipkal. Od kdaj dela realtek tudi grafične kartice :D. Ziher si mislo Leadtek >:D.

ohter ::

em, ja, hmmmmmmmm, ups! pijača v dobrem! leadtek sem bil mislil!

Ethan ::

Hello.

Imam Leadtek Geforce Ti 4200 128 mb My vivo 4 x Agp ( model 250 le) .

Ker ima ta kartica default frekvence 250/444 sem jo navil na 300/550 .

Gor ima ledatekov original rebra ter vent.

Če bi odtranil original hlajenje ter montiral bakrena rebra na gpu in rame bi lahko več navil vsaj rame?
Ker nad 550 mi žačne delat artefakte.
p.s. 3d mark 2001 1024 x 768 x 32
= 13.050 točk
AMD XP 2500 Barton @ 11 x 200 =2200, 512 Ram Corsair Value (Dual Chanell), 2,5 ,3,3,7
Thanks
:D :))
I feel the need, the need for speed!!

ohter ::

Iz izkušenj ti lahko povem, da hlajenje ramov ne pomaga stalno. Razlog za nenavijanje je lahko tudi zaradi slabih ramov, odvisno od tvoje sreče. Naja, vendar če si navil iz 444Mhz na 550Mhz je to kar lep uspeh. poskusi namontirat kakšna dobra rebra.

Ethan ::

The other:

Najlepša hvala.

Samo še nekaj. Kaj pa če bi namazal rebra s termalno pasto?

Ethan
I feel the need, the need for speed!!

Klemenn ::

hm, ti povem kaj bi blo, če jih ne bi ?

puf s kartico :\

ohter ::

če med ramom in hladilom ne bi namazal s prevodno snovjo ne bi pridobil nič. Bilo bi enako kot poprej. Artefakti se ti bi pokazali, po določenem času pa bi kartico skuril. Kaj se pa tiče paste. Hladilna telesa boš mogel nekako pritrdit na rame, kar se dobro in učinkovito doseže s dvokomponentno lepilno pasto ARCTIK SILVER, ki rebra močno prilepijo na ram ter preprečijo, da bi rebra odpadla in se segrevala. Če bi namazal s tem in zelo tanko, bi pridobil nekaj Mhz.

ohter

ohter ::

nekaj bi vprašal. je kakšen poseben programček, ki zazna prizajalca, serijo... kartice?
Jaz imam namreč leadtekovo baje in mi nikjer ne piše!!! kupil sem rabljeno z odstranjenim originalnim hlailnikom. slike, torej čipi napisi in elementi na kartici so izti kot na leadtekovi strani. ko Poskušam inštalirati njihove gonilnike mi napiše, da nimam njihovega produkta. Zanima me če naj grem iz mb v lj in mu zavijem vrat!

DjTonic ::

Probaj si inštalirat WinFox II. Poglej na leadtekovi strani pod Downloads.

Ethan ::

The other:

S programom powerstrip poskusi, kjer ti točno napiše ime proizvajalca.

p.s. Verjetno imaš oem verzijo kartice, ker obstaja tudi ta verzija, kjer ponavadi pride en majhen vent , ki ne hladi skoraj nič,tako, da verjetno je tako boljše za tebe.
Inštaliraj si pa nvidia driverje , kjer ti bo 100 % delalo.
Winfox pa mislem , da ne pomaga nč.

Je pa enako hitra.

LP, Ethan.
I feel the need, the need for speed!!

ohter ::

Ethan, hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Ti4200

Oddelek: Navijanje
291614 (1096) Cranchi
»

Katerega GeForce Ti 4200 kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
281452 (1166) atekavec
»

navijanje gf ti4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
824768 (3630) mloncar
»

kera firma GF4 TI4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523314 (2530) BaRtMaN
»

kolk točk v 3Dmarku

Oddelek: Pomoč in nasveti
181342 (996) DeLuX

Več podobnih tem