» »

Kupovanje na azatek.com

Kupovanje na azatek.com

bastadu ::

Danes sem malo brskal po netu in naletim na stran azatek.com, kjer prodajajo rabljeno opremo, predvsem monitorje (katerega tudi kupujem) po zelo zanimivih cenah... Zanima me, če ima kdo mogoče že kakšno izkušnjo z njimi? Zgledajo kar pošteni. Plačila imajo prek kreditnih kartic in pa PayPala (ki pa baje še ni podprt za Slovenijo). Kako pa je s temi plačili s kreditno kartico? Je to varno? Ali je potem na paket še kakšna carina ali kaj podobnega? Hvala za odgovore!

bastadu ::

Any1?:\

Xgeneration ::

Zgleda kr vredu stran!

Nimam še izkušenj.
A tam kjer piše NEW IN STOCK to pomeni, da je nova roba?

[SkA] ::

Hm ja, zgleda zanimivo .. me zanima kolk te poštnina pride..pomojem ubijalska?

bastadu ::

A tam kjer piše NEW IN STOCK to pomeni, da je nova roba?
Ne, mislim da pomeni, da so ravnokar dobili to zalogo...
Sicer pa če je mogoče kak interesent za kaj kupiti (jaz bi takoj vzel Mitsubishija 19"), bi verjetno poštnina skupaj prišla ceneje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

morphling1 ::

Naročat crt iz US je brezveze, ker boš dal za poštnino vsaj 100$ raje pa še kakih 100 zraven. Potem ti bodo pa tole zacarinili in obdavčili na naši carinski pošti. Ob vsem tem pa še nisi siguren, da je zadeva 100% delujoča. Raje poglej za rabljenimi monitorji pri nas, kjer ga vsaj lahko sprobaš in sam tudi dvigneš.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bastadu ::

A te carine oz. obdavčitve se ne da obiti? Saj gre za rabljen produkt in je zanj že bil plačan davek... Sicer bi pa tak rablejn monitor pri nas zelo težko dobil, pa še cena bi bila po moje čez 50kSIT.... Ta monitor pa stane preračunano okoli 25kSIT + poštnina, ki pa ne vem koliko bi prišla...

morphling1 ::

Poglej monitor je težka zadeva in paket ima velik volumen, jaz sem recimo enkrat spraševal za poštnino za nek bicikel in bi prišla 200$ z letalsko pošto, pa je bicikel sigurno lažji od monitorja, volumen škatle pa v končni fazi tudi ni dosti večji. To da je rabljena roba nima veze, ddv boš plačal v vsakem primeru, carino sem pa vsaj jaz do zdaj še vedno za večino stvari iz US (8%) pa so bile tudi rabljene kupljene na ebayu. Pa btw ddv in carino ti obračunajo glede na celoten znesek skupaj s poštnino. Če bi že kupoval monitor bi ga raje kje iz EU, tu je večja verjetnost, da ti ne bodo nič dodatnega zaračunali. Še vedno pa ostaja možnost da monitor ni 100% delujoč oz. da ne boš čisto zadovoljen z njim.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bastadu ::

Kako pa recimo, če jim jaz v naprej plačam in oni pošljejo samo paket, ki nima nobene napisane vrednosti? Kako je v primeru, da ti uncle Sam (:D) pošlje darilo za rojstni dan po pošti in on plača poštnino; moraš ti potem ob prevzemu še plačati davek&Co.?

morphling1 ::

Tudi če nima paket nobene napisane vrednosti ali pa računa in je ima napisano "gift", bodo na carinski pošti ta paket lepo odprli in notri videli zadevo ki se jim bo zdela nova in vredna, zato boš lepo na dom po pošti dobil obvestilo, da jim prineseš potrdilo ali račun z vrednostjo, to je lahko v končni fazi tudi print strani iz ebaya z nižjo editirano ceno in če se jim ne bo zdela preveč sumljiva (lahko ga prime in gre sam gledat po internetu kake so cene za tak model) bo obračunal ddv in carino na to vrednost plus poštnino. Problem ostaja ptt ker bo na paketu napisana vrednost, in tu ne vem če se da kaj manipulirat.

Veliko je odvisno od osebnega mnenja carinika, samo meni so še vsako malo večjo zadevo vedno zaračunali, samo grafično kartico in spominske module sem do zdaj dobil direktno na dom brez vseh dodatnih stroškov, male komponente pač niso tak problem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bastadu ::

To pa nisem vedel, da lahko pakete odpirajo kr tako in gledajo kaj je notri... Pa tako sem se že veselil:'(

boštjan ::

seveda jih gledajo.recimo jaz sem na enem USA forumu zadel proca,pa mi ga je admin foruma na lastne stroške poslal,pa sem od PTT carine vseeno dobil obvestilo,da moram navest vrednost predmeta.napisal sem eno smešno ceno in hvalabogu carine free.so pa paket odpirali,ker je bila na lepilnem traku oznaka poštne carine.

morphling1 ::

:) Bi bilo preveč lepo, sploh za nekatere, ki se ukvarjajo z nečednimi posli, če nebi na carini nič odpirali in bi vsem verjeli na besedo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733309 (2097) Nesta
»

Amazon in carina

Oddelek: Loža
343793 (3233) Furbo
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218849 (5579) St235

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094381 (71246) Tilen

Več podobnih tem