» »

Monitor Samsung

Monitor Samsung

NetCom ::

Zanima me vase mnenje o 19" monitorjih znamke Samsung :))
In sicer sta mi v oci padla dva modela: SyncMaster 957MB DFX 19" in 957MB DFX 19" G&B.

Kaj pomeni G&B?
Ma kdo izkusnje z temi monitorji ?



LP ! :)

boštjan ::

kaj pa 957NF?

bastadu ::

Vzami raje 959NF, razlika v ceni minimalna, razlika v sliki očitna...:\

totek24 ::

G&B pomeni Grey & Black (pomeni da je crni-siv) Sprednja plastika okoli ekrana do tja ko je skupaj sraufan je siv, vzadi pa je crn. 957MB je kr dost dober nakup in med tem in NF-jem vec ni take vlke razlike v kvaliteti. So bli starejsi modeli NFjev dosti bolsi, ampak se je samsung poslabsal malo. Jaz bi kr vze 957MB, ki je okoli 10k cenejsi.
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

SavoKovac ::

Samsung 957MB ima samo 0.20 piko. 8-)

glinik ::

0.20 piko - si lahko v rit daš!!!Najbolši monitorji na svetu so Mitsubishiji in imajo piko 0.25 do 0.27 !!!

959 NF je bomba, vse drugo je samo klump.Mislim, da to pove vse.

Lp

Zheegec ::

0.20 piko - si lahko v rit daš!!

Aja?
:D
NF monitorji so veliko boljši in se še vedno zelo splačajo glede na ceno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ilija_ilic ::

Kupi 959NF.

Matwic ::

Trenutna posiljka Samsungov 959NF je kup dreka, mogoce ko se bodo skladisca izpraznila, da bo potem kaj bolje. Ampak trenutno pa ne priporocam tega monitorja nikomur, razen, ce mu je v veselje kar naprej nositi monitor nazaj in teziti trgovcem.

957MB je kvalitetnejsi od trenutnih 959NF zagotavljam.

totek24 ::

MatWic se strinjam s tabo. In nasplosno so novejse verzije 959NF en klump. So meli starejsi modeli dosti bolso sliko. Zdaj je najbolse vzet kakega 957MB, ker je 10k cenejsi in ni take vlke razlike v kvaliteti. Je v bistvu trenutno bolsa izbira v pogledu cena/kvaliteta
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

glinik ::

Pol pa je situacija malo drugačna :D

Dečki, ko bodo zaloge prazne, bo z CRT-ji konec;( papa, vinke vinke, adjo ...

Lp

totek24 ::

Samo prvo bojo morali malo cene LCDjev znizat, ker haz ne mislim dat 100k+ za enega 17". Mam raje 19" CRT, ker nimam problema s prostorom in dam vec kot pol manj za njega.
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

JustVi ::

same barve, ostrina, ločlivaost...ni na DFX nič slabša, ne more se pa primerjat z NF pri podajanju slike. osveževanje, ravna slika, več nastavitev le te...


ni zanič tudi DFX ..je micken slabši...sam če hočeš najboljši monitor kupiš NF

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JustVi ()

glinik ::

JustVi:

Ne vem, če bo to štimalo.

Lani sem sam imel 957 DFX-a, pa je slika bila tako obupno slaba, da sem ga 2. dan dalje prodal.

Lp

JustVi ::

Mislim, da (iz zadnjih postov) absolutno daješ preveč poudarka na monitorju in premal na gafični.

glinik ::

Ne ti meni o tem.8-)

Vse sem lepo sprobal na enem rač., torej na eni in isti grafični.Monitor sem do kolega nesel, ki je imel 17" 755 DFX-a.Ta 17"-ka, je mojo 19" tako potolkla, da sem se skoraj zjokal tam.;( 957 DFX, ni vreden počenega groša.

Brez skrbi, jaz dobro vem da so razlike v grafičnih karticah.:)

Lp

koyotee ::

samsung 959NF za 64k
gambit:D
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Gionni ::

Js kupujem monitor pa me zanima, ka se zdej splača.
Največ gledam filme pa brskam po internetu.

Mislil, da je trenutno najboljsi nakup SAMSUNG 19", sam ne vem, kateri model!
Kakšna je razlika med 957MB in 957DF?

Kaj pa 765MB DFX 17" - je sila poceni :) enaa

Kaj pa tole: Samsung SyncMaster 957P 19" - smešna cena :))

Kaj mi torej priporočate (za čim majn denarja!) ?

lp
gionni

Gionni ::

:(

mirkuma ::

No ja, trenutni imam doma že drugi Samsung SyncMaster 957MB in zgleda, da bom tudi tega vrnil!

Pri prvem je bilo nenormalno veliko Moira, slika je dobesedno trepetala in utripala, ob robovih po valujicih vzorcih. Vse nastavitve niso nic pomagale! Vse to pri oprimalni res. za ta monitor 1280x1024@85Hz.

Sedaj so mi ga zamenjali za novega, problem je s fokusom ob levem in desnem robu. Tekst je težje berljiv oz. neberljiv ce se uporabi funkcija MagicBright (nastavitev internet ali entertain). Na obeh stranskih robovih pribljizno 5cm z vsake strani se pojavljajo tanke vertikalne crtice (1x10pix) ki pustijo vidne sledove na npr. ikonah na namizju in zmanjsujejo bralnost texta. Na sredini zaslona je vse super, robovi pa so za moje pojme slabi, ker bi taksno naprezanje ob pranju texta slejkoprej pokvarilo oci.

Bojim se da nasi trgivci uvazajo B class robo in jo prodajajo kot A calss po polni ceni!
Niti nimam casa se vsak teden peljat na servis in se kregat! Matrna!

Al bo treba res se enkrat tolk denarja prmakenit za LCD al je se kaksna dobra alternativa Samsungom? Baje je ViewSonic 19" OK nakup.

MaX ::

tudi sam se odločam med samsungom 959 NF in AOC 9k+ monitorjem...ima kdo kakšne izkušnje z tem AOC monitorjem?

urkoman ::

Ojla

Mene pa zanimajo dobre in slabe lastnosti 17" moniterjev in sicer:

SAMSUNG 795DF
HYUNDAI Q770 TCO99 FLAT

in kateri je za vase pojme boljsi iz lastnih izkusenj :o)

Hvala

Lp Urko

Zcoolar81 ::

Lp,

Frend je pred kratkim kupil samsungov syncmaster 959 NF za 72 jurjev in mu pri 1024x768 pri 85 hercih ekran vidno valovi od vrha proti dnu. Ali kdo mogoce ve kaj je narobe.

Sam nameravam nabaviti Mitsubishi Diamond plus 93SB za 75 jurjev. Kaj si mislite o tem monitorju.

BadB0y ::

Pri 1024x786 lahko mas osvezevanje na 120Hz. Meni dela ta monitor super in sem res fuuul zadovoln z njim. Resolucija 1600x1200 pri 85Hz

DSmidgy ::

Men se je Samsung tud čuden zdel, ko sem ga priklopil, ko sem pa nastavitve popravu, je blo pa vredu (predvsem Moire).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov 19" CRT

Oddelek: Kaj kupiti
131523 (1139) Volk|
»

samsung 959nf

Oddelek: Kaj kupiti
221690 (1138) ali3n
»

Monitor

Oddelek: Kaj kupiti
141435 (1250) jerry2000
»

Katerega od naštetih monitorjev naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
262016 (1573) gappee
»

Ali se splača kupiti monitor Samsung 19" 957MB

Oddelek: Kaj kupiti
181384 (1146) ali3n

Več podobnih tem