» »

MSI pekac

MSI pekac

HroSCeK ::

Lastim si pekaca od MSI-ja ki pece CDje s 52 kratno hitrostjo. Problem je v tem, da men neki steka pa ne morem pogruntat kaj tocno!

Najprej naj vam pokazem sliko iz Nero CD-DVD speed-a:


(ce se slika ne odpre -
)

Ocitno da nekaj ni pravilno anda.. :D No kakorkoli - Ko se CD snema, in pride do hitrosti 32x pade na 0 in se dvigne na tocnih 16x! Zakaj to dela? Moral bi peci s 52x?
1. CDji so pravi in omogocajo tako hitrost
2. Taki CDji so neberljivi
3. Ce pecem s 16x hitrostjo je lepo "pecen"
4. Pekac ima nov firmware in plata ima nov bios
5. Poleg pekaca si lastim se 3 diske, ki so lepo postekani notr! CD-RW je secondary master!
6. Premikal sem slavih, masterjih in IDEjih, pobral ze use vn da bi vidu ce je kaj drucga krivo pa ni nc!
7. Pekac v drugih PCjih dela normalno, ce prklucm drucga 40x pekaca mi dela isto k pr temu!
8. Winsi so novi, tko k use drugo (frisno nalozeno)

Ma kdo kaksno idejo? K nimam pojma vec kaj nej probam se!
  • spremenil: HroSCeK ()

Ted ::

Ponovno namesti program za pečenje in poskusi še z drugim programom. Če ne bo nič boljše pa nesi nazaj in zahtevaj novega.

HroSCeK ::

Sej lih tko.. Pekac je nou - zamenjan s servisa! In dela isto.. Seenkrat pa poudarjam da sem gor dau winse in kompletn sistem skupi z nerotom.. Nero je najnovejsa verzija!

boštjan ::

pa maš omogočen UDMA 2? Sam si lastim MSI pekača 52/24/52 in edine CD,ki mi je peko z 52X hitrostjo so bili Verbatim,smartbuye pa uniči pri 52X.,speče pa jih pri 16X

r5r ::

A so to mogoce tisti, ki imajo dve tipki z ledico not ?

Meni tudi nagaja, cd mi komaj spece niti na 16x sony 700mb 48x. Cd-rw pa sploh ne zazna. tako da je najbolje ce ga menjas :)
And it makes me wonder.

Tugo ::

Hroscek: nisi napisu katere CD medije uporabljaš! Tako kot je že Boštjan omenju, SmartBuy delajo čudno... moj 40x Teac jih peče samo s 24x, med 25imi je bil pa en, ki je šel do 32x :)
Probaj različne vrste proizvajalcev, sposodi si jih pri kolegih, ker boš tako samo v CD Speedu testiral in jih potem vrneš!!!

lp, T.

HroSCeK ::

Bostjan: Jap, pekac je na UDMA2 - to sm takoj na zacetku preveru!
r5r: Jap to je ta! MSI CR52-M ..:: Klik ::..

Drugac pa tko okol CDjeu.. MAM smartbuy-e in mam se ene 2 (ena je goldini) firme kle sam je isto.. Bom probal s tem da nabavim druge CDje prazne pol bom pa vidu..

boštjan ::

probaj verbatim,traxdata,mmore,creation

Tugo ::

kaj pa Joker? men delajo full dobr... pa ostalim? mogoče izkušnje?
lp, T.

HroSCeK ::

Jst sm zdle mal su okol po okolici in nafehtau par CDjeu :) Ej nemorte si mislt kaj folk use daje sam da reces da je za testiranje :D No kukrkoli, probau sm se 7 CDjeu kako se obnasajo!

Rezultati:

 d-view.jpg

d-view.jpg


TDK d-view

 Metallic HC 90min.jpg

Metallic HC 90min.jpg


TDK Metallic HC 90min

 CD-R 800XL-S.jpg

CD-R 800XL-S.jpg


Maxell CD-R 800XL-S

 Name.jpg

Name.jpg


Ena NoName firma

 Multidisc.jpg

Multidisc.jpg


Eximpo Multidisc - Za tole prvic slism!

 CD-R Audio only.jpg

CD-R Audio only.jpg


Muller CD-R - For audio use only - No comment needed :D


In koncno - nazadnje tudi SmartBuy...
 CD-R 700MB.jpg

CD-R 700MB.jpg


SmartBuy CD-R 700MB

Tugo ::

se prav SmrtBuy so zakon... ker, če imaš preveč časa in želiš večkrat probat uspešno zapečt CD, potem je to SmartBuy... sploh ne vem zakaj tak ime?!?! :)))

lp, T.

boštjan ::

jaz sem pri svojem MSI pekaču 52/24/52 opazil,da nekam dugo leadIN in leadOUT opravlja,pri enem CD,celo več kot minuto,pa se mi ni dalo čakat,pa sem prekino,cd ni uničen.

HroSCeK ::

boštjan: a je kej temule podobno? :D

Mirč ::

Msi so res čudni pekači sam mam MSI-ja 40/12/48,ki je star leto pa pol pa peče samo na 16 x re sda je redko da kaki cd zajebe mogoče kaki smartbuy.Edino Platinume pa Sonya zapeče na 40X.Vendar zapisujem vse cd-je na 16x minuta ali 2 gor.
lp
mirč

Banananjam ::

Ponavad kakšne probleme reš nadgradnja firmwara. Men po nadgradnji moj benko z lahkoto zapeče cdje nekaterih izdelovalcev s 40 kratno hitrostjo, prej sem pa jih lahko samo z 16kratno.

krucymucy ::

v dveh letih kar imam Liteon-a 32X (sej se mu ze konc pise pocasi) ni zajebu niti enga CD-ja

boštjan ::

HroSCeK,ja nekaj podobno,samo meni to naredi po končanem pečenju,takrat začne tisti leadIN leadOUT dugo delat. danes sem recimo testiro prazni MMORE cd in je prišo do 51X hitrosti,ampak zaključo pa testa ni,sem čako dve minuti,niti testa nisem mogel prekinit in ne pekača odpret.sem moral buciko v tisto malo luknjico potisnit,da se je pladn odprl,seveda je CD uničo.samo čakam še kdaj bo pekač crkno,da uveljavim garancijo.

HroSCeK ::

boštjan: Napacn firmware dej gor :) Itk niso se nikol preverjal tko da pomoje ni panike!

exodus: lepo, samo ne rabs se hvalt s tem.. Mal primerjaj kvaliteto pekacev ki so bili vcasih pa kvaliteto sedanjih pekacev. Men je tut acer zdrzau 4 leta! Pece pa se zmeri, da nebos mislu.. Sicer z 10 ampk ok! Pa cene mal primerjaj.. Zdj je pekac 10k najhitrejsi, jst sm dau za svojga tkrat 50k pa je biu pocasn!

Drugac bi si pa plextorja nabavu.. To je pecica taka k mora bit!

boštjan ::

boštjan: Napacn firmware dej gor Itk niso se nikol preverjal tko da pomoje ni panike!

brez skrbi da ga

Urajmal ::

--> HroSCeK

jaz imam tudi tega pekača k ti sam meni na 52X hitrosti ne zapeče noben cd vredu...

-na smartbuje se mi pa isto zgodi kot ona slika mal bol gor... SMARTBUY - SUUUUXXXXXXX (pa da mi ga en ne pohvali... sploh ne morem pect 32, 40, 48, 52X gor pa tudi prej z teacom nisem mogo
-finta šele pride v tem da ko posnamem cd recimo film mi naprej od 70% šteka ko gledam film (to je na katermukolu cdju pri 52X), isto pri igrah ne morem prebrat cdja okrog 78% zmrzne


ma kdo ve kaj naj nardim...;(( ;(( ;((

HroSCeK ::

Hm.. Potolazu si me, nimam kej rect :\

Tugo ::

Tad3j: čaki čaki... SmartBuyi so paja v redu!!!! Veš kolk lepo se podajo na mizi pod kozarcem... taka lepa modra barva! Pa glede 32x hitrosti: men ga tut zapeče z 32x.... ampak samo enga na 25 :)))

lp, T.

HroSCeK ::

Men pa to ni dobr za podstauke za kozarce k nc vode ne vpija :) Je bolj prakticno za sosedovim psom metat to :) Pol itk pobere pa k seb domou nese tko da mi se u kanto ni treba fuknt nc >:D >:D

Urajmal ::

Se strinjam z vama... tud sam bi smartbuye za frizbi uporabo...

HroSCeK ::

Po mojih mnozicnih testiranjih CDjev na razlicnih hitrostih sem ugotovil nekaj cudnega :\
A vendar, najprej se trije testi:

Tole je sicer Traxdata obicen k ma omejeno hitrost na 40x (vec o tem mal kasnej)
 Media.jpg

Media.jpg


Tole je en HUDO star CD k gor pise "DataSafe Media: World's fastest CD-R --> 24x" :D
 RW.jpg

RW.jpg


Za muster sm pa se enga RWja uzeu.. LiteOn se klice :)

Skratka.. Ste kaj opazili? Mogoce vendar useeno! USI mediji naj bi imeli po novem vpisano nekje hitrost maksimalnega pecenja ampak jih moj ljubi pekac ne pozna? Ka je zj tu?! >:D Sej ne da mam kej proti ampk tko.. Recimo RW-ja je lepo omejil brez da bi mu kaj pomagal.. Potem je traxdata, ki se "porusi" pri 40x hitrosti, vendar je to logicno saj je narejen samo za toliko. Kaj pa potem ostali mediji? Najbolj cudno mi je da so USI no name mediji lepo spustili 52x in lepo zapekli, razen 2h ki so mal bolse firme - SmartBuy ter Traxdata.

SmartBuy nima omejitev in bi lahko peku gor z 52? Zakaj nemorem pa se pr 32x "podre"? 8-O Men ni zdle nc jasno kaj se dogaja z mediji, bi blo pa fajn da bi mi edn usaj to razlozu zakaj men pekac ne bere zapisov CDjev (FirmWare je najnovejsi gor - 3.60) Neki bi 100% mogu najdt od useh CDjeu..

Wierd... :\

Urajmal ::

Ja pri men je še tudi nekaj cudnega poglej hroscek če pri teb tud, namreč hitrost branja je maximalno 40X...

HroSCeK ::

As odd as it may be, in order to get the full 52x burning speed you must hold down the eject button on the drive for 3 seconds. Only then will you get the benefit of full 52x write speeds. Once the media is ejected it goes back to the default 40x speed, so you must do this every time you insert media into the drive. This "feature" brings some pros and cons. When buying a 52x CD-R/W one expects and should get a 52x drive by default, this could really affect a persons buying decision. Having to speed up the drive manually every time media is inserted is quite annoying and shouldn't be necessary. It also makes one wonder about the quality of the drive at that high of speeds. Almost like a risk factor, inserting the media and increasing the speed to 52x almost gives you a feel of over-clocking and makes you wonder what'll happen if you run at those speeds for too long. If you want to look on the good side of things, having the option of keeping the default speed of 40x does result in noticeably lower noise levels. In addition, running the drive at 40x will probably put less strain on the drive itself and the media, meaning it could possibly increase the life of the drive.
Vir: ..:: Klik ::..

Torej na kratko - Ce bi mal po navodilih pocekirau bi vidu da je defaultn speed od pekaca 40x sam ce res hoces met 52x mors 3sec tiscat eject gumbek tko da zacne una lucka zravn utripat.. Nimam pojma za kaj je to dobr sam ocitno je za nekej, drugac je nebi blo! :\

Urajmal ::

Wow dobra finta hroscek, res si ne bi predstavljal kaj takega... lets try ...

HroSCeK ::

Hm.. Ze neki casa nism nc pisau, bral dost po netu pa nc skapirau.. Zdj sm pa neki najdu pa nej mi en prosm mal razlozi..

..:: Klik ::..

A jst prou vidm da kle na spisku sploh ni MSI CR52-M ?! Ka to pomen? K ce to pomen da ga zato jebe pol mi to kr dost razlozi! A je mozn da zato noce normalno snemat? Vase izkusnje so zelo dobrodosle.. :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD mediji

Oddelek: Kaj kupiti
292076 (1452) TheHijacker
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776290 (4201) pingo76
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978465 (6711) Zheegec
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515234 (4547) wilecoyot
»

Smartbuy cdji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1168467 (5882) City

Več podobnih tem