» »

ga-7n400l-FSB?

ga-7n400l-FSB?

killah bee ::

No kupil sem gigabyte 7n400l in me zanima kako bi lahko nastavljal FSB po korakih,ker v biosu vidim možnosti samo 100,133,166 al neki tazga,sam imam pa proc 1600XP Palomino
in sem skoraj prepričan da nebi laufu na 166,he.
Sem si dal tudi easytune gor k lahko kao iz winsow večaš fsb sam ne dela,rad bi po korakih navijal ker je bolj varno ,če se da seveda(kako je drugim uspelo),pa še neki
temp proca je zdaj večja(52-55) kot je bila na prejšnji plati(43-49),in zanima me kako deluje stikalce za večanje množilnika na plati.
Pa v aidi mi prepozna drgačen datum biosa kot pri zagonu in drugačne temp. sistema
a bi bilo dobr bios fleshat

killah bee ::

kaj res nima noben te plate:O
dejte pomagat prosm,ne vem zakaj je temp tolk visoka,če bi navil bi se po moje full zvišala tko da nebi bilo uredu,kaj predlagate,
in kako je s višanjem fsbja na tej plati,
še to vcore mi kaže 1.82V kar se mi zdi tudi nenormalno za ta procesor,na prejšnji plati je bil 1.72V

killah bee ::

Pišuka fantje;) se nobenemu ne sanja zakaj take številke napetosti in temperature,ker z prejšnjo ploščo so bile bistveno manjše,in kako je z navijanjem te plošče:) ,FSB-ja in množilnika.Prosim kaka IDEJA:\

killah bee ::

Evo včeri sem mal testiru zadevico in sem proc navil na fsb140*10,5@1470.
Zadevica se je začela nenormalno greti easytune mi je pokazal od 55-58 stopinj!!?
Vcore je pa tud visok 1.83-1.85,moglo bi pa bit mislim da 1.75.Posledica temu je tudi po moje temperatura.
Zanima me zdej, zakaj je voltaža tako visoka na defaultu,in kako se jo da znižati če se jo da,ker nikjer nisem zasledil tega da se da.prosim pomagajte,ker se tud ob nenavitem sistemu temperatura dvigne na 56 stopinj.
Hladilnik je dobro pritrjen na procesor in tudi paste je dovolj.
Any idea?

Tic ::

Načeloma se napetost diguje ali spušča v biosu. Poglej users manual od patke.
persona civitas ;>

killah bee ::

Hvala za odgovor,samo poglej jaz lahko vcore samo višam ,če pustim na defaultu mam vcore 1.83-1.85,kar je preveč za mojega palominota(supported voltage 1.75),
po moje se zato tud greje tolk kar je nenormalno,in pol sploh ne morem nič naviti proca ker gre takoj temp. tja do 60C kar je res too much.8-O
a je lahko plata fuč al kaj,ker na matsonicovi plati je bila temp na navitem procu tam do 54C,kle pa če sam mal navijem proc se takoj zviša temp proca.
Še to a je dobr fsb višat z easytune4 ,ker v biosu ne morem iti po korakih 1MHZ ,to lahko sam z tem progijem.

V biosu pa je naslednja stopnja fsb-ja 166.A bi delu proc na 166fsb in ali bi se mu posledično zmanjšal množilnik da ostane ista frekvenca proca,kako je s tem?!!

(AMD 1600XP palomino,leto izdelave 1999-in mislim da je zaklenjen

Tic ::

CPU imas zaklenjen. Na temparature se nemoreš zanašat. Namreč to so prevelika odsopanja. Že če zamenjaš bios lahko pride 10* +/-. Kaj šele če imaš drugo ploščo!

Verjetno daš lahko CPU Core Voltage na Default?
persona civitas ;>

killah bee ::

Sej je core voltage na default pa vseeno ma 1.83 moral bi imet pa 1.75,lahko pa sam večam voltažo procentualno se mi zdi(ne morem zdaj pogledat ker sm na šihtu) tko da kr neki,
kaj praviš na to ali bi lahko dal fsb na 166 na palominotu(bi ga lahko s tem skuril) množilnik ima pa se mi zdi 10.5

To bi pa sedl zaradi tega ker imam rame 333 in bi bilo pol sinhro na 166(333),

drgač mam pa zdej tud na sinhro 266

Tic ::

Skuru ga nebi. Sam sistem se ti nebi prizgal. Ker so palominoti precej švoh za navijat in sploh pri tvojem hlajenju nimaš šans da ti bo delal pri 166.
persona civitas ;>

killah bee ::

Sam sej nimam tolk napačnega hlajenja(vulcano nevem keri,na velikih hladilnih rebrih),za razliko od tistih ki jih dobiš v box verziji s procesorjem in se ne grejejo tolk,tko da ne vem
zakaj toliko visoke temp.

Tic ::

Slabo prezračeno ohišje/preveč ali premalo paste?
persona civitas ;>

killah bee ::

možno da je pasta ja bom ko pridem domov dal hladilnik dol in pogledal kako je s tem sam sem v petek to skup sestavu in se mi zdi da dobr sam ne vem.

Množilnik pa misliš da je sigurno zaklenjen,pa a se ga da odklent ker nikjer nisem vidu za mojga palominota,ker bi blo ful dobr da bi lahko množilnik znižu
in fsb zvišu sinhro z rami :\

Si mogoče ti kje zasledil odklep palominota?

Tilen ::

jaz sem tudi "ponosen" lastnik tegale 1600+ Palominota.. in na plati MSI VIA KT6 266 PRO na kateri imam se stare SDR rame in nek cheap titan cooler imam fsb na 154 voltazo na 1,75 in pa temperaturo proca pri ful load 51°




lp Tilen

Keki ::

Ja! Na nesrečo si tudi jaz lastim tegale palominota na Asusovi A7S333. Trenutno mi piči na 157 fsb. Tempreatura pa je pod titanom na full load 50°C. Pri odprtem kompu.
http://www.alfakan.si/
http://mihajerot.si/

Tilen ::

moja skatlica je tudi odprta =)

killah bee ::

zakaj se pa men tolk greje pol;(

Tilen ::

Če si preveril/zamenjal pasto na CPU-ju in ce tvoj cooler res ni nek totalni podn vsega in ce je tvoja voltaza primerljiva z mojo in Kekijevo in ce se zadeva se vedno tako zlo zlo greje ...


Probaj 1x zdaj ko je fajn mrzlo odpret skatlo pa okno v sobi pa da vidis :) Mogoce je tale tvoj cooler res za en ... pa ni plata kriva :) Ce pa upostevam to da z istim coolerjem na tej drugi plati dosegas visje temperature kot na tisti prej z enakim procom hm ... potem pa ne vem :)


Malo experimentiraj in poročaj :)


Lp Tilen

JanezekNovak ::

Mislim, daje ukaz da prideš v Advanced BIOS Ctrl+F1! Probaj!

kajzer ::

Ta plata ne kaže prav temperature, če nimaš gor biosa F1. Men, ko nadgradim bios kaže cca. 15C več.

killah bee ::

Sej vem zakaj se mi tolk greje,
zaradi tega ker mi default voltažo daje na palominotu 1600XP 1,85V mogl bi pa 1,72-1,75V
ne vem kaj bi tuki lahko naredu da bi voltažo znižu kajti v biosu jo lahko sam višam,
kaka ideja za nižanje voltaže,al je palata zanč,ker mu ne daje prave napetosti,
če bi lahko nekako znižal napetost bi se mi tud temp. bistveno znižala,
tako pa ne morem nič naviti niti fsb ne morem dat na 140 ker se mi v špilih začne gret
in mi zmrzne komp,
KR NEKI;(

kaka ideja:\ za nižanje voltaže

boštjan ::

pol pa plato nesi nazaj,če sumiš,da ti plata overvolta,samo kolko mene daje spomin,so palominoti obratovali na 1,8V core

killah bee ::

Lej pri prejšnji plati sem imel voltažo 1.73V in je bila tudi temperatura primerna temu,
nova plata je pa čisto nova,sam se mi ne da vsega zopet razdirat,ampak če bo potrebno pač bom,
glede palominotov pa sem gledu da je njihova voltaža 1.75V sigurno
tko da ne vem kaj čem,ful mi je bedno razstavljat komp,pi..da!
Nikol ni tko kot more bit,tud asus 9600XT se mi ne navija tko kot bi se mi mogu,
zgleda da nimam sreče pri nakupih računalniških komponent,KR neki
se mi bo čist zmešal;((

boštjan ::

riskiraj 10k pa kupi durona 1600MHz,slabše ne more bit od tega palota

Tilen ::

jaz sm testiral in moj palomino je stable tudi z 1,84 vcore



lp Tilen

killah bee ::

Kako se pa kej ti duroni navijajo in ali imajo odklenjen množilnik pa kje lahko kupim taprave ki se bojo dobr navijal:)) ,sem opazu da se eni kr dobr noavijajo do ne vem kerga tedna:\ sam zdej je težko dobiti taprave|O ,
pa glede stabilnosti pri 1.85V,je moj tud stabilen sam se mi zaradi tega ful greje in ne morm ga navit zaradi temp. in to napetost daje plata mojemu procesorju na default,

kolk maš ti na ReXi default voltažo proca?

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

palominoti so že nekdaj sloveli,da se bolj slabo navijajo.žal pa so novi duroni tudi že podključem,tako da ti ostane samo še FSB

Tilen ::

Vcore 1,64

Tic ::

Mislim da bi ti kakšen Tbred zelo dobro služil. Pa tudi nebi škodilo kakšno primerno hlajenje. Poceni rešitev je TTjev Silent Boost, se mi zdi da se tako reče ;)
persona civitas ;>

Gapi ::

Plošča bere temperaturo v procesorju !Zato tolko višja temperatura. Aja Od ne dolgo nazaj si lastim ga-7n400 pro 2 in bartona 2500. Na ga-7vrxp je bla tem pega procesorja cca 43 ˙C ki je sedaj na tej plati 50 in naprej. Tako da se ne sekirat.
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

Tic ::

Ne, tega pa ne dela ;)
persona civitas ;>

kajzer ::

Js bi bil vesel, če bi meu že na default 1.8V. Mene pa jezi ko mi mapetost ne gre več kot 1.8V (1,65+10%).

killah bee ::

Tic kaj ne delat?

Pa kje bi lahko dobil enega uredu Tbreda (odklenjen),da bi bil množilnik odklenjen?

Pa bojim se da mi bo tud na drugem procu plata overvoltala procesor.

A obstaja kaka fora da znižaš voltažo?

killah bee ::

Fantje ,
a ma mogoče kdo tudi to plato gigabyte 7n400l,pa podoben procesor,
zanima me koliko imate vrednost Vcore, na procesorju na default?

Tic ::

Pravim da NE bere temparature iz jedra CPUja ampak tako kot večina ostalih - Socket A dioda.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

kajzer ::

Killah bee js mam isto plato pa 2600XP-ja pa mam default voltažo 1,65V.

OrkAA ::

Tic: zakaj majo pa potem čist vsi lastniki teh plat temperaturo višjo za cca. 10-15 stopinj? Sem gledal tudi po drugih forumih.

killah bee ::

Jaz bi imel čisto kul temperaturo,če mi nebi plata overvoltala na default,če bi bil Vcore
normalen bi mel tud temp. okol 45 C,
zdaj sem si pa še kupu tt silent boost za AMD 3200XP+ pa mam temperaturo ko tole pišem
51 C pa mal sem navil proc na fsb 140,
jutr pa itaq dobim NF7:P jupiii
pa mogoče še tapravga durončka 1600
pol pa bo>:D

killah bee ::

evo zdej mam abit NF7 in mi dela čist kul,
mam pa eno vprašanje,
hočem met na audiu en izhod za na ojačevalec in drug izhod za na slušalke pa sem dal slušalke not pa ne delajo,kaj bi moral storiti da bojo delale kao kot rear izhod?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168063116 (25539) GaS
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705210 (4041) Pyr0Beast
»

Socket 462 (A) AMD Athlon 1800+

Oddelek: Navijanje
491815 (1319) tiborrr
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61132173 (15778) K0K0
»

Navijanje Bartona 2500+

Oddelek: Navijanje
261711 (1205) mare87

Več podobnih tem