» »

Kaj NE kupiti!!!

Kaj NE kupiti!!!

1 2
3
»

AtaStrumf ::

Brez skrbi z nobeno enoto ni nič narobe. Poglej svoje slikce, kjer boš opazil CLV za DVD in CAV za pekača. Razlago izrazov boš našel malo višje in mislim, da ti bo potem vse jasno.

Alexius Heristalski ::

Meni se je Princo cd-rw oluščil ;(.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

jastreb ::

meni je bratranec omenil, da bi se naj nekaterim luščili smart buy, vendar meni in mojim kolegom se to še ni zgodilo, tudi mojemu bratrancu se to ni zgodilo, on je samo od nekoga slišal za to.

AtaStrumf ::

Enmu mojmu kolegu se je prav te dni oluščila varnostna kopija RTCW na Philips CDR-ju. Dobro da sem imel jaz tudi eno varnostno kopijo na Intenso CDR-ju in sem mu naredil novo varnostno kopijo na Volja CDR. Tile Volja CD-ji so sicer prav nagravžni, a v mojem izbirčnem 8x-nem LG DVDR-ju pa se pečejo daleč najhitreje. Vsi ostali CDR-ji, ki sem jih probal do danes so rabijo čez 5 minut, tile pa le 4 in pol. Samo je problem, ker je zanč en imel napako, tako da jim ne zaupam kaj preveč. Bom pa za foro vseeno nabavil še kako pisanko, da vidim, kako se bojo obnesle.

Dr_M ::

jest sm se odlocu da nikol vec ne kupm ksni levih cenenih cdjev. od zdej naprej samo se verbatim, pa se zelo pocen so.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

mislim ... 4 minute al pa 4 minute in POL ! Grozno bi jaz temu rekel, kako sploh zdrzis da tako dolgo cakas? Kako si upajo tisti cdji 30 sekund dalje muckat A? Men se zdijo take izjave cist out :) Ko tistih 30 sekund gor ali dol mi je pa res vseeno. Meni se zdi da si glede tega res prevec kompliciral,ce si pa podal kot zanimivost je pa OK :)

(upam da ni post prevec provokativen, ce pa je pa se opravicujem)

lp Tilen

AtaStrumf ::

Mah ne gre se za pol minute gor ali dol (če smo natančni se gre za 2-3 minute). Gre se bolj za to da ne snema s nastavljeno hitrostjo ker zazna da kvaliteta medija ni ustrezna in zniža hitrost. Nekateri pekači se na to ne ozirajo in pečejo full speed, samo pol trpi kvaliteta. In to je tema pogovora v tej temi. KVALITETA medijev oz. posnetka. Pol minute razlike ti pove, da nekaj ne štima!

jastreb ::

MOJ STARI ČLANEK:
moj brat je naletel še na eno sranje, če se tako izrazim!
kupil je 10 cd-jev MEDIANCA 700MB, 1x-52x v slim škatlicah in za to plačal 1040 SIT.zapekel sem 3 cd-je. vse 3 je peklo največ z hitrostjo 9,51x. pekel sem z CloneCD!
je mogoče že kdo imel te cd-je in take probleme z njimi?
namreč imava tudi 3 cd-rw-je MEDIANCA 700MB 4x-12x in sem na njih že veliko snemal in brisal pa delujejo OK!

NO, DA ZDAJ NADALJUJEM TO ZGODBO:
glede teh 3. cd-jih MEDIANCA, ki se niso hoteli pečti z več kot 10x. pač sem kopiral neko igro na te cd-je in z več kot 10x ni hotelo pečti, jaz sem bil 100%, da je kaj narobe z temi MEDIANCA cd-ji, pol pa sem še neko igro kopiral na en MEDIANCA in na en Princo cd. in tudi pri Princo cd-ju hitrost ni bila večja od 10x.

nekaj člankov nazaj sem tudi napisal, da sem z Nero Speed testiral cd-je in ko sem jih testiral z dvd pogonom so bili rezultati zelo slabi, ko pa z pekačem pa so bili rezultati zelo dobri.

jaz mislim, da je nekaj narobe z dvd-jem in da pekaču ne utegne dovolj hitro pošiljati podatkov. na trdem disku imam nekaj filmov in teh nekaj sem zapekel na Princo cd-je. peklo je z hitrostjo 40x kot sem nastavil (čeprav bi lahko tudi več). ko podatke pošilja disk pekač peče z hitrostjo ki jo nastavim, ko pa kopiram cd pa največ z 10x. jaz mislim, da je nekaj narobe z dvd-jem, da ne utegne dovolj hitro pošiljati podatkov. dvd je star ok. 10 mesecev in ko je bil nov je to vse šlo OK zdaj pa ne več.
imam dvd 16x/48x
KAJ JE NAROBE Z DVD???

Mr.G. ::

DVD je super,originalen,the best.....ampak s CD-ji je nekaj narobe!

IN JE NAROBE!

jastreb ::

zakaj pa pol ko neko datotako pečem z računalnika na cd dela z hitrostjo 40x ali pa 48x odvisno od tege koliko nastavim????????
ko pa kopiram cd na cd-r pa samo z 10x????
in to na iste cd-r-je!!!!
po mojem je nekaj narobe z dvd oz cd-romom, ki je vgrajen v dvd

Dr_M ::

mas oba na isti kabel prkloplena??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BaRtMaN ::

Nič ni narobe s kakšno enoto, Windowsi so krivi.

jastreb ::

če misliš tisti širok kabel kaj gre iz dvd-ja na osnovno ploščo, pol je odgovor DA! iz dvd-ja gre na pekač, pol pa na osnovno!

Dr_M ::

a ti dvd tut tko normalno tok pocas bere, al samo ce kopiras iz cdja na cd?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jastreb ::

ko sem cd testiral z nero speed v dvd-ju so bili rezultati zelo slabi, ko pa z pekačem pa zelo dobri!
drugače pa ne vem, če dela tudi tako počasi.
kako naj to preverim?
no, mislim, da tudi dela počasneje, ker ko dam kako igro not rabi kar nekaj časa da pokaže tisto prvo stran kjerlahko klikneš play game, install game, quit....
opazil sem tudi, da včasih cd v dvd-ju malo šrota (rožlja, ropota) ali kak se naj izrazmin ka te razumeli.

boštjan ::

kako pa maš prenos podatkov narihtano,maš udma2 narihtano za DVD-rom

jastreb ::

boštjan kje to pogledam???

boštjan ::

control panel-system-harvare-devicemanager-ide/ata atapi controlers

jastreb ::

to sem našel:
control panel-system-harvare-devicemanager-ide/ata atapi controlers

če na ide/ata atapi controloers kliknem desno tipko in lastnosti nič ne piše!

kaj morem kje klikniti?
pa zelo bi ti bil hvaležen če bi napisal v slo, ker imam slo win xp

boštjan ::

pri ide/ata atapi controlers moraš tisti plusek stisnit,da se ti 3 vejice nardijo,pol pa klikneš na secondary(predvidevam,da maš na tem kanalu obe optični enoti)chanel z desno in greš na zavihek napredne nastavitve,pa poglej če je pri obeh,master in slave oz.0 in 1,nastavljeno na UDMA2

jastreb ::

sem šel pravilno?

tu je Ultra DMA Mode 2. je to tako vredu ali ne?

pri Primary IDE Chanel pa je narihtano na Ultra DMA Mode.

ali Advanced Settings pomeni napredne nastavitve?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Daedalus ::

Daj še tist PIO only prestavi na DMA if available.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

boštjan ::

jastreb,prav si šel,zdaj pa naredi kot je Daedalus rekel.ker tebe zafrkava enota,ki je na master priključena.In če se ne motim je to DVD-ROM

VASkO ::

fantje, pa jastreb je ze zgoraj napisal, da ima DVD pa CD-RW na istem kablu - slabo.

BaRtMaN ::

Ni slabo. Jaz imam pekača na masterju, ker ga največ uporabljam, kadar pa uporabljam DVD-ROM pa ne uporabljam pečke. On the fly mi pa kopira tudi z več kot 20x, kar je pa itak več kot dovolj.

jastreb ::

hvala fantje. zdaj sem narihtal kot ste mi rekli. ko bom kopiral kaki cd vam pol sporočim če zdaj gre kot je treba!

BaRtMaN ::

Ampak mora v Current Transfer Mode pisati Ultra DMA 2 on ne PIO mode, sicer bo isto kot prej. Ko spremeniš v DMA if available, moraš rtesetirati računalnik, če pa tudi to ne deluje, pa odstraniš sekundarni ide kanal in resetiraš.

jastreb ::

bartman:
Ampak mora v Current Transfer Mode pisati Ultra DMA 2 on ne PIO mode, sicer bo isto kot prej. Ko spremeniš v DMA if available, moraš rtesetirati računalnik, če pa tudi to ne deluje, pa odstraniš sekundarni ide kanal in resetiraš.

Jastreb:
To sem naredil pa še vedno piše PIO mode!
kje more pisat Ultra DMA 2 v Current Transfer Mode v Device 0 ali v Device 1???
Kako odstranim sekundarni ide kanal, da ne bom kaj zajebal?
Si ziher ka morem odstraniti sekundarnega in ne primarnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jastreb ()

boštjan ::

kje more pisat Ultra DMA 2 v Current Transfer Mode v Device 0 ali v Device 1???

pri obeh
Kako odstranim sekundarni ide kanal, da ne bom kaj zajebal?

samo daj odstrani napravo in resetiraj,ob ponovnem zagonu,ti bodo winsi ponovno najdli kanal in naložli driverje

jastreb ::

hvala boštjan, zdaj sem to naredil in piše tako kot si rekel!

pri primary pa je stvar naslednja:

je to tak OK ali ne??

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Dr_M ::

kaj je fantje, ne znamo udma nastimat?? :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jastreb ::

Dr_M ne se norčevat!:D

boštjan ::

jastreb,to je ok,samo ne vem zakaj maš napravo(predvidevam,da je disk) priklopljeno kot slave na primarni kanal,če je sama na kablu.no če ti dela ok,pol pusti,samo če boš še kakšen disk zraven dal ti svetujem da na disku,ki maš OS gor,premakneš jumper(odzadi na disku) na master.

jastreb ::

verjetno ka bom imel dva SATA 155 diska kot enega, raid ali kak se že pravi.

boštjan ::

pa maš plato s SATA kontrolerjem?

jastreb ::

imam ABIT NF7-S Version 2.0 na škatli piše SATA RAID 0/1 (150)
je to to?

boštjan ::

tole plato mam tudi jaz,tako da je ok

jastreb ::

dobra plata, pa še poceni je bila glede na druge plate!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri CD-ji so najboljši?

Oddelek: Kaj kupiti
131193 (1035) BoBi
»

Memorex CDji - Is it live or is it Memorex? - opozorilo pred nakupom (slike)

Oddelek: Kaj kupiti
251602 (1128) TICKO
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009183 (6807) AtaStrumf
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776275 (4186) pingo76
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978445 (6691) Zheegec

Več podobnih tem