» »

Router D-Link DI-604 in eMule LowID

Router D-Link DI-604 in eMule LowID

IceLord ::

danes sem inštaliral omenjeni router in dela vse OK razen eMule. Prebral sem že stare poste na to temo vendar mi ne uspe "odpreti" porta, ki ga uporabljam za mulo (to je port 1000):\ ki seveda trmasto (mula pač) rezgeče lowID
Prosiiiiim, če kdo napiše (lahko tudi na: airforce@email.si) kaj in predvsem kje se to poštima....

LP

TheJack ::

IceLord ::

TheJack hvala za linka, vendar nobena varianta ne dela (preizkušeno z testerjem :(
zdaj mi preostane le še v jok in na drevo z ruterjem (če bodo kabli dovolj dolgi...)

Lp
I.

TheJack ::

Na tem forumu je kar nekaj ljudi, ki imajo ali pa so imeli ta router. Malce poglej po starih threadih (dotični router se dosti omenja), pa jim zaradi mene pošlji ZS.
Sicer pa tudi jaz ta router kupujem in močno upam, da ne bo težav....

BTW, katero revizijo routerja imaš, starejšo B ali novejšo D1?

Djuro ::

Vse revizije tega routerja delajo za mulo ok.
Samo potrebno je odpreti port 4662 (in ne 1000!) na ip tvojega računalnika (na d-linku pod Advanced/Virtual server).

Cokolesnik ::

Ja, tako je. Poglej si moje teme, ker imam tudi ta router. Boš našel rešitve za marsikaj. :)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

IceLord ::

Vsem hvala za nasvete :)
@ Djuro: namesto porta 4662 pa č jaz uporabljam port 1000 za eMulo. Na razpolago (softwersko namreč) so porti od 80 do nekje 15000, uporabljaš pa lahko poljubnega (dobro nekateri so že zasedeni....). Moja izkušnja je, da dela pri meni mula 40% bolje (pardon je delala), če se umaknem iz porta 4662 kjer je svinjska gužva ;)

@ Cokolesnik: seveda sem prebral vse threde na tem forumu preden sem postavil vprašanje, ampak nič konkretnega mi do sedaj žal še ni pomagalo....

@ The Jack imam firmware D1
Sicer uporabljam še soft požarni zid zone alarm, vendar nima učinka na mulo. Prej sem imel HUB in mi je vse špilalo 120%, kar imam pa statični IP so se začele težave...
danes sem nazaj priklopil stari HUB ( ki mi sicer nič ne koristi) pa je vse delalo, tako da mora vzrok tičati v ruterju 100%. Morda kdo ve kako se popolnoma izklopi firewall na d-linku ?

LP
I.

IceLord ::

eeeeurekaaaa
uspelo mi je! na eMuli sem prebral vse nasvete ki so vsebovali moj problem. zato imam sedaj takele
:\ oči ampak se je splačalo... ( thx TheJack za idejo)
btw danes mi je še dušico spustil adsl modem callisto (zdajle je že v elektronskih vicah) sedaj pa imam pravi light show (iskrin cjt 813) mi je pa bolj všeč, ker vidiš kaj se sploh na liniji dogaja....
ok sedaj pa še rešitev, mogoče bo komu pomagala:
Vzamemo kurja čreva (morajo biti še topla), jih poškropimo z krokodilovo krvjo in točno opolnoči, pri polni luni....
ne ne ni tako hudo, tudi pacifisti in vegetarijanci bodo lahko rešili problem na sledeči enostaven način, citiram :

For the static IPs do not forget to set the same IP in
-> System Control
-> Network connections
-> right-click on "Lan- or Highspeed Connection"; choose "Properties"
-> choose properties of TCP/IP

Now:

IP-Adress is the one of Your PC 192.168.0.4 in my case
Subnetmask is 255.255.255.0
Standardgateway and First DNS server should have the LAN IP of the router 192.168.0.1

That should set your PCs IP. In the router configuration DISABLE DHCP!!! Then set the
Starting IP-Pool adress to 192.168.0.1 (the router) and the ending IP-Pool of the last PC in the network.


Furhtermore You do not have DHCP turned off Icelord. You must turn it off and give PCs IPs in Windows.
The only thing You do in your first window is enter a starting and ending IP, and make sure your PCs lie in that range.
You have not set a private IP in the Virutal Server window.
What Virutal Server does is send incoming ports to a LAN-IP in my case 192.168.0.4.
Furhtermore, try If You can enter the incoming IPs in this manner: "4662-4672" In my cfg-tool that was recognized.

to je vse kar sem naredil in mi sedaj eMula vleče kot mula (seveda na portu 1000 saj sem spremenil dane vrednosti za porte) z High ID seveda

Pozdrav vsem
I.

TheJack ::

Si moram zapomniti tole, kajti router imam že naročen. :D

Ni mi uspelo razbrati iz tvojega posta, kje točno si našel ta navodila. Link bi mi prav prišel, da si zadevo ogledam z vseh strani....

matias ::

V navodilih za ta router piše, da če odpreš recimo en port, lahko ta port uporablja le en računalnik... Ker si delim povezavo z očetom, sem dal svoj računalnik v DEMILITARIZIRANO CONO... dela SUPER! ZoneAlarm se obnese tudi, ko testiram povezavo on-line na Symantec-ovi strani (proti vsem nepridipravom) :D
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co. (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3558422828 (6112) Freakylion
»

D-Link router nastavitev portov

Oddelek: Omrežja in internet
51485 (1427) smile-
»

D LINK DI 604 dsl router tezave

Oddelek: Omrežja in internet
81163 (1042) Milko#
»

težave z lowid-jem (router)

Oddelek: Pomoč in nasveti
81602 (1462) Cokolesnik
»

Router AT-AR220E in delovanje P2P programov.?

Oddelek: Omrežja in internet
232588 (2272) Narcos Satanicos

Več podobnih tem