» »

web statistics, lan monitoring

web statistics, lan monitoring

holy ::

takole je. imam streznik, ene par masin okrog zvezanih v hisi in hostam gor ene par strani. zanimata me 2 stvari:
1. zelim si en program (neko skrpito, whatever), ki bi ga nalozil na server, in bi detajlno meril obisk na mojih lastnih straneh. naj takoj povem, da nocem tiste vrste statistike, k morm counter dat na stran, pa da mi to ena firma dela on-line. jest mam svoj streznik in strani hostane na njemu in take variante ne rabim, zanima me ce kdo ve za kak program, ki ga nalozim na streznik in lahko potem bodisi lokalno, bodisi drugod gledam kako je z obiski na mojih straneh (in tako da mi ni treba counterja dat gor). zadeva mora delat v ozadju, diskretno, jest pa samo pogledam rezultate ko se mi zahoče.

2. stvar, ki me zanima je pa, ce kdo ve za kak kul LAN monitoring program, v bistvu, da lohka tocno vidim kaj se mi na mrezi dogaja, kdo je kak mail poslal, kaka je vsebina, icq message, prenos datotek, whatever, vse bi rad vedel. neki tazga sem enkrat ze imel, pa sem, ne vem zakaj, dol vrgu - sem mislu da je prevec natancna zadeva in da ne rabim, sam zdej vidim da v bistvu to rabim, da tocno vem kaj se na moji mrezi dogaja.

ps: sistem je win2003, ki je dhcp streznik in tako ostali racunalniki dobijo net preko njega, strani ki pa jih hostam, so na strezniku, tko da oba programa bi bilo potrebno naloziti direktno na domaci server.

MNOGO HVALA ZA ODGOVORE
radoveden sem

Apple ::

Pod 2. EtherPeek

Pod 1. Hmm, imel sem en tak program (WebTraffic, po moje), ki ti se je napopal na log od IIS in ti naredil statistiko: s katerimi browserji so se konektal, kater OS so imel, katere strani so gledal. Za vsako stvar ti nariše graf-pito... Pol pa lahk tud vidš, kaj vse folk vpisuje v URL: od nekih cmd ukazov, etc :)


LP, M

Ziga Dolhar ::

k1 --> Webtrends.com, webalizer.com
https://dolhar.si/

holy ::

hvala za pomoc, vendar nisem uspel resit se nic z omenjenimi zadevami.
etherpeek: 1. zadeva mi cudno deluje, ocitno se s win2003 ne marata, ker mi kompjutr neki cudn se obnasu - steku je nekak. poleg tega je to orodje prevec komplicirano, jest bi raku neki bolj preglednega, tut ce ma kako nepomembno funckijo manj, jaz bi rad videl bolj tisti uporabni del prometa na mrezi, za te paketke mi je vseen. rad bi vidu te fore kdo je kako internetno stran odpiru, ker fajl je snemu, komu je mail poslal, ampak to vse v eni pregledni, uporabniku prijazni obliki, ne da je tm pol miljon gumbov...

webtrends ne pride v postev, sm na zacetku povedu ze zakaj ne - to ni program sploh, to je storitev, ki jo drugi delajo in morm dat gor stevec

webalizer sem se neki matru, sam to je spet en cuden program, neki doma spisan, se nalozit nisem znal zadeve.

webtraffic - po opisu sodec je to to, vendar te zadeve nisem najdu pod tem naslovom.


tko da ce ma kdo se kako idejo, lepo prosim, pa hvala se enkrat vsem za trud in cas

Ziga Dolhar ::

> webtrends ne pride v postev, sm na zacetku povedu ze zakaj ne - to ni program sploh, to je storitev, ki jo drugi delajo in morm dat gor stevec


Kdo sem jaz, da bi ti ugovarjal ...
https://dolhar.si/

G2 ::

1. whoson

2.MaaTec Network Analyzer

Mislim da bi to moralo zadostovati tvojim potrebam

|GrEgOr| ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za izris statistik klikov po spletnih straneh?

Oddelek: Programska oprema
71791 (1719) Kami
»

kako dodat http://awstats.sourceforge.net/ za statistiko

Oddelek: Izdelava spletišč
82410 (2303) ernest1A
»

Spletni servis za statistiko

Oddelek: Izdelava spletišč
61964 (1869) bradek
»

Skripta za statistiko obiska za web stran

Oddelek: Omrežja in internet
162004 (1873) Ip3t3rI
»

Svoja www stran ?

Oddelek: Omrežja in internet
282729 (2236) singular

Več podobnih tem