» »

integrirana zvočna kartica

integrirana zvočna kartica

tropinovec ::

ljudje!

sem od pred kratkim lastnik MSI K7T turbo matične plošče z integrirano zvočno kartico. na stari plošči sem imel creativ pci 64. sedaj pa ne vem kakšne kvalitete je pravzaprav tanova kartica - ali se lahko primerja s staro ali je morebiti boljša in ali lahlo na to ploščo kljub vgrajeni zv.kartici pripopam kakšno bolj kvalitetno?8-O

Tomi ::

Seveda lahko dodaš samostojno zvočno, samo potem moraš omenogočiti integrirani. Vsaj iz izkušenj vem, da je tako..
metrodusa.blogspot.com

tec ::

Tudi sam imam ta isti motherboard in sem primerjal enega creativa in on board soundblaster, pa moram rect da je razlika kar ocitna. Vsekakor v plus creativa.
V biosu disejblas on board soundblaster in lahko vstavis katerokoli drugo.


lp
discotec

element ::

Vse zvočne/grafične integrirane na plati sux! Jest rajš nabavm kej bl kvalitetnga. :D

Koci ::

se strinjam s pelcijanom. Sicer je pa čis tkto, da če ne rabiš ne vem kak dobrega zvoka, da ti je dost tudi intergiana na plošči.

goranTNT ::

Zvok na plati je zlo slab.
Prakticno skoraj vsaka samostojna zvocna kartica je bolsa od tiste na plati!:)

VASkO ::

zelo slab? neeeeeeeeeee, jaz imam tega na plati in je cisto dovolj za vsakdanje potrebe. Je pac navaden dvokanalni zvok, ce hoces vec, kupis pac veckanalno kartico, za dvokanalno klartico pa se ne splaca zapravljat denarja, raje kupis nekaj drugega, npr. kako licno misko ali RAM.

slycer ::

Odvisno kako imaš integrirano zvočno kartico - v čipsetu ali imaš sam čip na motherboardu. Sicer ne smeš pričakovati kakih hudih kvalitet, ampak za domačo uporabo pa povsem zadostuje. Sicer se pa skoraj ne opazi razlike med eno low cost muzićko kartico in kakšno malo boljšo, pri igranju iger (no vsaj jaz jo ne :)). No ja vsaj če igraš na 2 zvočnika. Če pa igraš na več zvočnikov, se stvari obrnejo drugače.

p.s. Aja sem slišal, da integrirani čipi v čipset bolj obremenjujejo sistem, kot pa samostojne kartice.

ChiefThunder ::

mislim, da je res tko, še posebej če maš kakšno integrirano grafično, ki obremenjuje procesor.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7712186 (8045) Janac
»

CREATIVE razkril zvočne kartice Sound Blaster RECON3D

Oddelek: Zvok in slika
313638 (2497) Dr_M
»

Killer NIC (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
558678 (5545) BaToCarx
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597990 (6785) matjash
»

"tihi" AC97 na prenosniku ob priklopu zunanjih zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
91270 (1127) neres

Več podobnih tem