» »

Poštni odjemalci

Poštni odjemalci

eales ::

Imam en problem z mozilla thunderbird 1.5.0.5. Poštni predal imam pri email.si. Včasih mi je s tem programom vse normalno delalo, sedaj ko sem formatirov disk in vse na novo naložu(zarad enga trojanca) pa mi ko kliknem gumb snemi pošto samo v spodnjem desnem kotu napiše da imam novo sporočilo, ampak mi v nobeni mapi nič ne kaže. ne ve prejeto ne nikjer drugje, tako da jih sploh ne morem pogledat.;((

R33D3M33R ::

Pojdi v Tools (Orodja) -> Account Settings (Možnosti računa) in pod Server Settings obkljukaj Automatically Download New Messages. To bi moralo rešiti tvoj problem. Če pa še ne deluje, se pa poigraj z nastavitvami...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Magician ::

Jaz sem si inštaliral in nastavil The Bat ! in je odličen program. Škoda samo da ni SLOVENSKEGA jezika. :\ ;(

eales ::

@ R33D3M33R
Hvala. Točno to je bilo narobe.

Magician ::

A kateri ve kako v The Bat ! nastaviti, da recimo ko dobiš reklamni E-mail, odpre vse sličice. Sedaj mi kaže samo prazne kvadratke.

krho ::

@Magician: Potem pa mojega si.Maila uporabljaj
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Magician ::

Odgovor na moje prejšnje vprašanje, če se lahko nastavi prikazovanje slik v HTML mejlu:
_______________________________
Images not shown in HTML-mail

The Bat! does not download images that are not sent with the message.
It is widely considered that this is a good thing. The downloading of images should be the job of a browser and it can become a security problem when that functionality is given to an off-line email reader.

genius3866 ::

Kako se osebne mape z maili iz Thunderbirda izvozi, da bi si jih shranil na DVD?
Moja beseda je zakon!

R33D3M33R ::

Jaz sem si vedno shranjeval kar celo mapo iz diska. Mislim da je C:\Documents and Settings\uporabnik\Application Data\Thunderbird\. Možno, da je mapa skrita, zato v Raziskovalca vpiši kar celoten naslov. Uporabnik pa zamenjaj s svojim uporabniškim imenom.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

AnZo ::

Pozdrav,

v službi uporabljam Outlook Express. Sedaj pa bi si rad neredil backup vseh mailov. Ne mislim kontakte ampak vsebine mailov (s priponkami).
Kako to izvesti?
Snowboarding is the best thing you can do with your pants on...

CaqKa ::

greš tam v orodja > možnosti > zavihek vzdrževanje (mainteance) > mapa za shrabmo (store folder)
in si pogledaš kam ti shranjjuje.. sporočila.. potem si pa greš do tega dira in si jih skopiraš.

Cokolesnik ::

Čudno, da nihče še ni omenil Outlook 2007. Ni bistvene razlike pri uporabi kot z verzijo 2003, vendarle pa ima nekaj izboljšav.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

kraftwerk ::

a ma kdo ze Thunderbirda 2.0 ?
men je cist hud, sam ene par stvari so pozbl prenest iz 1.x v 2.0 ... recimo Junkmail ga oznaci kot junk, a ga ne vrze v junk folder, ampak ga pusti v inbox?! sm jst smotan, al je kao nek bug to?
cist sm bil navdusen ko sem ceu folder z mejlu skopiral na novo masino z novim Thunderbirdom, mi je uvozil zraven tud Rulse, cist zakon :))
drgac pa dela ko avijon, Bat mi je prevec spartanski, si.Mail pa na prvi pogled ma cist prevelke ikonce, na siht mam pa outlook

krho ::

Saj lahko nastaviš 24x24 ikonce, če so 32x32 in 40x40 prevelike :)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Roadkill ::

kraftwerk: To deluje povsem enako kot v prejšnjih verzijah... Tools/Junk controls/when i manualy mark message as junk/move them to junk folder
Ü

kraftwerk ::

jah no, direkt pod tools sploh nimam "Junk Controls" morm it pod Tools > Options > Privacy ...
In mam nastavlen da movne v junk folder, pa mi enostavne ne?! :| jih pusti oznacene kot junk v inboxu

urban99 ::

kraftwerk, nisi edini - sam imam identičen problem in mi ga še ni uspelo rešit. Zadeva me sicer ne moti preveč - ne prejemam veliko junk pošte, bi mi šlo pa precej na živce, če bi bila situacija drugačna.

kraftwerk ::

no, vsaj nisem edini :)
sem pa zdele primerjal nastavitve za junk, in so v 1.x precej bolj advanced, kot v 2.0 ... je pa res da v 1.x najdes te nastavitve direkt pod Tools, v 2.0 jih pa ni ... vsaj pr men ne
Roadkill, nevem kje si ti vidu to?

kraftwerk ::

najdu, moras it v Tools > Account settings > Junk settings ...

mislm, k da bi obstajal vec verzij thunderbirda ....
mam pa 2.0.0.4

Blond ::

Pozdravljeni mojstri.

No od danes je frišn format in sistem gor. Pojavlja pa se vprašanje katerega mail odjemalca uporabljati.
Do sedaj sem delal samo in izključno z OExpress. Potrebujem pa ga za več poštnih računov s katerimi delam hkrati. Vsako prejeto pošto potem razvrstim v določeno mapo. Ko pošiljam pošto pa iz odprte mape pošilja iz tistega računa.

Ker pa je OExpress postal premajhen (preveč mailov in je revež crknil) bi sedaj dal gor drug odjemalec. Katerega mi vi priporočate za moje potrebe ?
No pa predpogoj je, da bo znal uvozit maile iz OExpress.

LP vsem in Hvala za nasvete.

Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

krho ::

Moj si.Mail?:\
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Maximus ::

Blond ::

Zakaj pa ta BAT ?
po čem je boljši od drugih ?

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Blond ::

Kateri od teh programov zna preverjeno uvozit iz Vistinega Windows Mail ???

Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

madmitch ::

Tut jaz glasujem za The!Bat.
Ne znam sicer točno reči zakaj, sam ga ne bi zamenjal za nobenega več.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Blond ::

A ve kdo povedati kateri program zna uvoziti pošto od Vistinega WinMaila ????

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

r98 ::

Ne bi odpiral nove teme... A mogoče kdo ve kako poslat eno čestitko po mailu večim ljudem, tako da ne bi vsak zase videl, da si poslal še vsem ostalim, ampak da izgleda kot da si polal le njemu?

Hvala, LP

CaqKa ::

tako da jo vsakemu posebej pošlješ.


jaz bi raje vse flikno v bcc sicer.

Maximus ::

Če uporabljaš outlook, v wordu napišeš voščilo ter nato zmerđaš sporočilo z e-mail naslovi. Izgledal bo, kot da si vsakemu posebi poslal.

Magician ::

Tudi meni ni jasno kako se to naredi ?

Maximus ::

AnZo ::

Pozdrav,

Nekaj je že bilo govora o arhiviranju ampak nisem zasledil (ali pa sem spregledal). Sodelavka uporablja Microsoft outlook 2003 in bi rada naredila
arhiv vseh prejetih in poslanih mailov vključno s priponkami. Sem že nekaj poizkušal ampak nebi rad kaj narobe naredil (particija se bo formatirala), da ženska nebi ostala brez pomembnih mailov.
Torej kako izvoziti vse maile in tudi stike?

Tnx za pomoč.
Snowboarding is the best thing you can do with your pants on...

b4ssk1ller ::

Kaj kej pravte o odjemalcu vgraviranem v opero? Sm pristaš opere in se mi zdi zlo dobr organizirano, dovolj velik funkcij...kako je kej z varnostjo?

Andre18 ::

Jaz bi sam rad povedu, da sem na hp-prenosnikih pršu v prijateljev računalnik s prstnim čitalcem, tko da jim ni za zaupat al pa se za zanest nanj. Častna.

Lincolin ::

Zanima me kako lahko naredim v poštnem odjemalcu Mozilla Thunderbirt ozadje na katerega bi lahko pisal?
Ozadje bi bilo grafično, in bi zgledalo kako en bcgrount?

To izvedem z HTML-jam?

L.P. Grega

eales ::

živjo

Mene pa zanima kako bi prpravu Mozillo Thunderbird do tega, da bi se mi ob zagonu računalnika vklop tud Thunderbird in pač recimo na vsake 5min preveru če so kašni novi maili. V nastavitvah tega ne najdem.

eales ::

A res noben ne ve?? Zgleda da bom mogu še naprej uporablat incredi mail:D

Sims ::

Icariu5:

Če imaš Windowse, daj bljižnico do programa v "startup". To je najbol poceni varjanta. Za preverjanje na 5 minut maš v nastavitvah, če pa hočeš, da teče v ozadju pa poišči "minimize to tray.

Sims

P.S.

za preverjanje imaš:
urejanje-nastavitve računa-nastavitve strežnika ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Bela01 ::

Imam en problem. Nikakor ne morem nastavit OE ali pa kakšnega drugega programa kot privzetega poštnega odjemalca. Do sedaj je delalo bp, sedaj pa kar naenkrat ne več. Pa v bistvu nisem nič nalagala ali spreminjala kaj (vsaj ne da bi vedla). Lahko nastavim v samem OE programu pod možnostmi kot privzetega ali pod internetnimi možnostmi (tam je nastavljen, vendar ni učinka), tudi pod dodaj-odstrani programe -> Nastavi dostop do programov ... nastavim kot Microsoft Windows pa ne sprejme.
Antivirusni program mi ni našel nič. V čem je finta?
Če kliknem na kakšen e-mail link pa mi napiše, da poštni program ni pravilno nameščen in nato odpre še enih 50 oken.

veteran ::

Bela01 ::

Hvala, deluje :)

AnZo ::

V Outlook express-u imam občasno mail ki se ga ne da pobrisat, karkoli pritisnem se ne odzove.
Isti problem je imela tudi sodelavka. Sprva tu in tam ni mogla česa zbrisat sedaj pa nobenga maila ne more več. Mail lahko premikam po mapah (edino v "deleted items" ne gre).
Snowboarding is the best thing you can do with your pants on...

slowie ::

Jaz imam tudi vprašanje glede outlooka: ali obstaja način, da počistiš seznam mail naslovov, ki si ga program shranjuje nekam bogvekamže, in ti jih potem predlaga vsakič, ko v polje za novo sporočilo vpisuješ email naslov?
Me kdo razume? :)
hvala in lep pozdrav
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

pivmik ::

Temu se reče "Adresar". Klikni na predzadnjo ikonico na orodni vrstici - "Addresses".
LP, Gregor GRE^

slowie ::

Hm. Moram priznati, da ne kapiram čisto vsega skupaj... Okej, našel sem adresar, ampak v njem nikjer ne najdem tistega naslovnika, ki ga ima v spominu pri oknu "Za" pri kreiranju novega sporočila...
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Kowy ::

Mogoče kdo ve, zakaj mi pri Outlooku 2002' (Office XP slo) po nekem času osivijo ukazi, kot so npr.: Datoteka -> Nova (tu ne morem ne poslat pošte, ne dodat vnos v dnevnik,...); Orodja -> Po meri, Možnosti; Dejanja -> Odgovori,... Če hočem kaj poslat, ali pa pogledat v nastavitve, moram Outlook najprej zapreti in ga ponovno zagnati. Prej sem uporabljal OE, zdej sem hotel pa prešaltat na Outlook ker ima zraven še koledar in opomnike, pa mi ga je tko začel srati...

1309976 ::

Poskušal sem vzpostaviti povezavo med yahoojem in outlookom, pa mi nekako ne uspeva. Napiše mi tole:

Opravilo »localhost - prejemanje« je sporocilo napako (0x80042108): »Outlook ne more vzpostaviti povezave s strežnikom za dohodno pošto (POP3). Ce boste še naprej dobivali to sporocilo, se obrnite na skrbnika strežnika ali ponudnika internetnih storitev (ISP).«

Kako naj rešim zadevo?

Pod pop3 in smtp sem vpisal localhost. Je to napaka in če kako naj jo odpravim?

Imam wlan preko routerja (brez firewalla na routerju)- je kriv router?

Za vsako pomoč bi bil res hvaležen (pred cca 10 leti sem si uspel nastaviti pravilno, da je delovalo ..pa me zgleda že spomin malo zeza)

Lp
Leon

Mati ::

Maximus, ali si kupil tale Bat online, ali imaš kakšno free različico naloženo?

madmitch ::

Jaz sem ga kupil.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Mati ::

Madmitch, kaj si prej uporabljal? Kako si zadovoljen z Bat-om?

Imam okoli 20000 mailov naloženih na OE in samo bojim se kdaj mi bo šteknilo vse skupaj, torej moram pod nujno preseliti maile nekam drugam. Ali je Bat vreden nakupa. Mail-e uporabljam večinoma službeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namensko orodje za e-pošto?

Oddelek: Omrežja in internet
292862 (886) Invictus
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5017625 (14013) MrStein
»

Izšel Thunderbird 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
699846 (7271) [BISI]
»

Kateri program za pobiranje E-mailov

Oddelek: Programska oprema
152804 (2302) opeter
»

Mozilla Thunderbird 1.5

Oddelek: Novice / Brskalniki
466809 (5049) krho

Več podobnih tem