» »

Win XP --> Win2000 SP4 server domain logon start menu problem..

Win XP --> Win2000 SP4 server domain logon start menu problem..

uros678 ::

Hallo...

imam en problem, ki ga nikak nisem uspel resit...na frisno namestim Win XP Pro na enem raunalniku...vse ok...mu dam naj se prikljuci v domeno (PDC je Win2000 server SP4)...ko mu se nato poskusam prijavit v domeno na tem racunalniku z uporabniskim imenom, ki je namenjen za ta (WinXP) racunalnik, mi pametni windowsi nalozijo clasicni start menu oz. windows temo...vse dela tak kot mora, samo ne vem od kod mu ideja da hocem met clasicni start meni...jebemomilomater... mam se polno ostalih computerov, ki pa lepo nalozijo WinXP start meni, ampak tiste nisem jaz namescal in ne vem v cem je fora (bili so namesceni ze pred kakim letom in pol...

Ve kdo v cem je finta...

lp,

uros

Mercier ::

To je normalno, če daš računalnik v domeno.

hruske ::

saša, ampak ni res. Poznam primer, ko ni klasičnih menijev, čeprav se prijavljamo v domeno. Zakaj pa se je to zgodilo, pa ne bi vedel povedat...

uros678 ::

ja, ne vem...vsi prej namesceni raucnalniki majo xp start meni in izgled...pa so tudi v domeni...samo ti ki jih jaz instaliram se po prikljucitvi v domeno spremenijo v classic... verjetno je neka bedna microsoft fora spet pristona...probal sem tudi ForceClassicStartMenu=0 dodat v registry ker sem nekje na netu najdo da to kao nardi xp start meniju..jok..ni delalo...

lp,

uros

Tiger ::

Mogoče bi si lahko ogledal kako imaš nastavljen profil za svoj username:
Control Panel -> System -> Advanced -> User Profile Settings
Mislim, da če je nastavljen na roaming, da ga moraš spremeniti (change type) na local, raje predhodno preveri na ostalih računalnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tiger ()

hruske ::

Ne razumem zakaj bi profil nastavljal na local, če se prijavlja na večih računalih ...

uros678, da ne bos iskal "nekje po netu" poglej na www.winguides.com

Mercier ::

Poišči na kontrolerju v group policy za celo domeno: Interactive logon: Do not require CTRL+ALT+DEL in ga diseblaj. (Computer Configuration\Windows Settings\Security Settings\Local Policies\Security Options\)

IMHO se bodo potem morali vsi klasično prijavit, pa ne bo foušije. :D



ps
Tole bi IMHO lepše videt v Operacijskih sistemih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

uros678 ::

hvala za pomo fantje...

username se uporablja samo eden na tistem racnalniku...kao vezana sta en na drgega recimo username1 racunlnik1... account je nastavljen na local... temu uporabniku recimo ni dovoljeno se logirat na racunalnik dva , ampak samo na 1ko...

@Saša: v cem je finta ce tisto diseblam...a nebo pol pac vse enako delalo pac tistega okna "Press CTRL+ALT+DEL" nebo pokazalo...a ma to kako vezo z izgedom samega start menuja?? Mam kr nekaj racunalnikov v domeni, pa nebi zaj sel tega prestavljat, da se nebojo uporabnikov prevec namedlo.. :)

lp,

uros

Mercier ::

Ne vem, kako bi vplivalo na izgled. Sploh sem še rahlo skeptičen do tega (xp logona v domeni), ker MS pravi, da to ni mogoče, ampak če pravite, da ste videli na lastne oči, potem verjamem.

Če tisti policy disable-aš, potem bi _morali vsi_ klikati ctrl+alt+del (tudi tisti, ki jim zdaj ni treba) in predvidevam, da potem _nihče_ ne bi imel xp prijave. Če pri xp prijavi troprstno pozdraviš, dobiš klasično prijavo - po tem sklepam.
Rešitev, nasprotna od željene. :D V bistvu sem se hecal, ampak jaz bi naredi tako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win7 Domena Remote: Ni Windows Security dialoga

Oddelek: Operacijski sistemi
221492 (1346) MrStein
»

Zakaj domenski omrežni dostop

Oddelek: Omrežja in internet
162458 (2164) BlueRunner
»

Windows XP SP2, domena, nezmoznost prijave v sistem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91417 (1297) psychoshorty
»

Windows 2003 - kako konfigurirati GPO za OU

Oddelek: Operacijski sistemi
121563 (1433) pirx
»

WinXP pravice uporabnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
232505 (2082) ToniT

Več podobnih tem