» »

USB povezava

USB povezava

Borci ::

Živjo.

A mogoče zna kdo, če se lahko dva računalnika povežeta tudi preko USB-ja.

Paralelno in serijsko povezavo poznam. Omogočajo jo že Windowsi 98. Ne poznam pa cene teh kablov in pa največje razdalje povezave.

msmiha ::

Potrebuješ posebni kabel, ki ima na sredini eno bunok!
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Dami ::

Ne vem točn, sam cena ni prav majhna, pa še kabl ni preveč dolg. Če maš dve mašini skupi pa brez mrežne, se to kr splača.

Paramedic ::

A ni to možno samo z MSI-jevimi platami, ki imajo PC2PC?
End transmission.

Borci ::

Če v Windowsih izberem možnost direktna kabelska povezava (nahaja se v Pripomočkih, Komunikacije) se odpre program, ki poveže dva računalnika. Izbereš ali je strežnik ali odjemalec, nakar dobiš možnost izbire med paralelnim in dvema serijskima portoma. USB-ja pa ni na voljo. Možnost je tudi da dodaš nova vrata, vendar USB-ja tule ne doda.
A potrebujem za to kak drug program?

Paramedic ::

Mogoče ti ga bo pa avtomatsko prepoznalo...
End transmission.

matic ::

usb dela tuki mal drgac od serisjkih in pa paralelnih portov.. in verjetno se tega se noben ni na ravno tak nacin spomnu.. mogoce kksni taiwanci pa se ni prsilo o nas.. ampak ideja je definitivno zanimiva, delal bi hitrej ot pa na ser/par kablu.. samo def. pa bi rabu tuki tut vmes med tema dvema usb prikluckoma se neko mini napravco in pa neki sw-ja! Ker tko to nebo laufal.. in mogoce bo potem v windows 2020 tut notr tko kto zdej serijska/paralelna povezava..
konec koncev bi bila ta ideja draga.. zato se mogoce splaca kupt ze mrezo.. ki jo za dva racunalnika lahko sestavs za 15 cukov pa mas ornk mrezo 10/100!! ne sam 10Mb! btw.: (ext ce bi se temu tako rekl) mrezno kartico na usbju pa ze mas za 16 cukov in ce ze res hoces met vse skup na usb ekola.. mas! Samo dela mal pocasnej kot 10Mb ce se ne motim, ker usb ne dohaja tok velik!
0:)

andrej ::

pri USB-ju ne mores direkt poveza dva PC-ja za navadnim USB kablom. Zakaj ne je dobro razlozeno na www.usb.org.

Mr.B ::

Obsatja poseben kabel , ki ima res bunko na sredi , in ni enak A-A kablu , ki bi ga rad povezal. Zadeva stane cca 5.000 sit , in nič več.Dolžina kabla je malo več kot 2m , prenos pa je okoli 1MB/s praktično skoraj hitrost 12Mb/s ,ki je zgornja meja USB 1 standarda. Zraven dobiš še gonilnike ter programček , ki je podoben explorerju .
Jaz zadevo uporabljam že pol leta in je super.
Da pa se povezati tudi v dos-u , to sem probal , ko sem kloneral diska med dvema mašinama z Ghoustom.
Ne vem pa , če je zadeva uporabna še za kaj drugega , razen za prenos podatkov, ker nepoznam nobene igrice , ki bi delovala preko USB porta.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

XPSISTEM ::

Ja hvala za informacije. Zanima me pa če je možn tud srfat prek neta z povezavo dveh računalnikov. Al je mogoče prek povezave lpt ali com porta.

Skratka lan povezava ne pride vpoštev ker bi rad povezov mojo mašino in službeni računalnik z dostopom na internet.

Hvala za nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POVEZAVA 2 PC - drugače

Oddelek: Strojna oprema
91633 (1521) solatko
»

[JVC GR-DF570E] Težave s firewire povezavo :$

Oddelek: Pomoč in nasveti
322103 (1879) Looney
»

Povezava dveh rač. z usb kablom?

Oddelek: Omrežja in internet
122093 (1782) hunter01
»

Kaj potrebujem za povezovanje dveh rač.

Oddelek: Pomoč in nasveti
91029 (907) Gh0st
»

Povezava dveh računalnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
201346 (1089) Fantom

Več podobnih tem