» »

Gnome ali KDE to je zdaj vprašanje

Gnome ali KDE to je zdaj vprašanje

Witboy ::

Pozdrav!

Zanima me kaj vi uporabljate in katero namizje priporocate uporabniku linuxa?!?
in se po moznosti zakaj tako...
Hvala za mnenje!

Packač ::

KDE je ql.

Phoebus ::

Stvar okusa.

Gandalfar ::

KDE je za zacetnika pomojem bolj kul, ker je bolj podobno win32 in se ne trudi biti prevec l33t.

GNOME je tudi nice ampak za moj okus zelo okrnjen. Sicer ga uporabljam ampak pomojem se najine zahteve od namizja razlikujejo. :>

Ostale stvari kot so blackbox, fluxbox, xfce4, ipd. so sicer zanimive in prinasajo nove/sveze/drugacne poglede na namizje samo bo nek zacetnik, ki hoce samo uporabljat racunalnik verjetno zmeden.

Ce imas cas in voljo jih preizkusi drugace pa ostani na KDE.

moj_nick ::

Gnome je najboljši :))

V KDE-ju sem imel zmerom filing, da imam neko igračko za petletne otroke. Gnome pa daje tak bol profi občutek :D
110111001001010001010000

root987 ::

Gnome ali pa Kde, kot so ti že povedali. Mislim, da sta obadva ql in da če vsaj malo poznaš linux, ne boš imel pretiranih težav. Sicer pa se boš po kakšnem dnevu ali dveh osnov že navadil - pri obeh. Sicer je pa gandalfar lepo povedal kak je kaj.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

mile ::

sem pristas gnoma, ceprav mi metacity ni najbolj pri srcu (openbox je lepa zamenjava)

BigWhale ::

Men je bil fluxbox blazno fajn...

:P

Brane2 ::

Za moje pojme je KDE zakon. Vse na enem mestu, oblikovanje je zelo dobro za danasnje Linux okolje, je sicer vcasih malo bloated, vendar smo tega od Winsov že vajeni.

Vsec mi je Konqueror, prilozeni editorji, KDEPIM je super, KMail prav tako itd itd.
KOmaj cakam, da bom lahko zacel uporabljat QT tudi s programerske strani in nardit kaj...

marS ::

8-) Zakaj ga boš pa rabil?
Pr linuxu lahko vse zoptimiziraš. če hočeš multitasking nabutano mašino vzemi potem KDE, če hočeš samo za neko delo potem GNOME.
Za kak server pa itaq skini vso grafiko dol.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

BigWhale ::

> Komaj cakam, da bom lahko zacel uporabljat QT tudi s
> programerske strani in

Kaj ti pa preprecuje, da tega ne naredis se zdaj? Qt je easy.... Preprosto aplikacijo (glavni meni, nekaj dialogov, dostop do baze) naredis v hm, tren oka... :)

Witboy ::

eh... v bistvu nism zacetnik... sam navelical sem se OSXa pa sm dal gor linux... pa glede na to da nebi tlacil obeh namizij gori... me je pac zanimal kaj bi bilo bolje... oz. kaj najvec folka uporablja 8-) in njihovo mnenje o posameznem namizju :)

Do zdaj sem sicer na linux masinah uporablajl ximiana ampak powerpc ga ne podpirajo se...;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Witboy ()

Poldi112 ::

Nic te ne stane, ce das oba gor. Tako sem jaz naredil prvic. Zdaj imam samo se KDE, ker se mi je bolj dopadel. Ne vem zakaj. Verjento je bil lepsi.

pikachu004 ::

mene pa zanima kako se da dat kde 3.2 gor?

Gandalfar ::

Na katero distr?

pikachu004 ::

suse 9.o

moj_nick ::

Pojdi na kde.org in si preberi install faq ter povleci paketke za suseta. :\
110111001001010001010000

pikachu004 ::

s tem mi nisi cisto nic pomagal...

moj_nick ::

110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel KDE 4.5

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
3910477 (8794) Bor H
»

KDE 4.2.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
547282 (5125) vbohinc
»

Kje naj dol potegnem pravi linux, malo pomoci =) ?

Oddelek: Operacijski sistemi
141908 (1606) hdx
»

Gnome ali KDE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
799717 (4430) Kostko
»

GNOME 2.6 beta1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
192484 (2484) Gandalfar

Več podobnih tem