» »

Mandrake in 100Hz

Mandrake in 100Hz

Hux ::

Kak nej nastavim 100Hz na L I N U X U? 85 mam zaj in cem met 100Hz.

Btw. Se zdo komu da je internet na linuxu za enih 500% pocasnejsi kot na windowsah? Strani se mi komaj odpirajo in se to bol dolgo.

Vem da ma neke gnile stevilke nastavlene za internet ki sploh niso primerne ampak vseeno da je tak pocasi brskanje je malo hudo.

[ Slovenica je hudiceva rec ;) -- BigW]
  • spremenil: BigWhale ()

Poldi112 ::

Evo resitev za tvoje linuxe (lol BigWhale, kaj se ti spravis popravljat)

http://www.mandrakeuser.org/docs/xwin/x...

Internet pa meni dela enako hitro kot v win. Sem pa preko lan povezan na router.

Hux ::

Ne pomaga to. Lahko nastavim na roko monitor na 30-110 in 50-160 al pa zberem nejvisjega mojemu podobnega. Sej to je vendo tak ravno tega ko mas ti ga nebo not. Samsugn 959NF.
Nikjer nimam za frekvence nastavlat.

Ko pozenem v text modu sicer dobim nekaj frekvenc in opcij resolucije vednar je 85 maximanlna.

Poldi112 ::

Za ta monitor je pri 1600x1200 max frekvenca 85Hz.

Ce imas pa nizjo resolucijo pa lahko rocno spremenis /etc/X11/XF86Config-4
Vec ti jaz ne vem svetovat.

To configure X for optimal use of your monitor you should have the specific modelines (for your monitor) in Section "Monitor". You might find such information by searching the Internet or calculate it yourself (very complicated). This will make your monitor to use the maximum (or other according to your preferences) vertical refresh for the screen resolutions you like to use. In Section "Screen" you can choose which modeline to use and how many bits per pixel.

Hux ::

Ja sej fora je da ne da na izbiro 1280x1024 pri 100Hz.

Dve filsi sta od teh ne ena je stara in ena je z 4ko nakoncu. Madnraki ocitno uporabjajo to z 4ko nakoncu. XF86Config(-4)

A se se stara uporabla na kaki nacin ker tam noter je polno display modov in tudi ta ki ga jaz hocem v tej novi pa nic prakticno.

CCfly ::

Kolikor vem ima Mandrake nastavljanje frekvence osvezevanja svoj konfiguracijski program. Drugace bo zadeva sele zdaj nekoliko lazja za nastavljat, ko je v X-e vkljucena nekoliko bolj napredna podpora. Frevenca ki jo lahko dosezes je odvisna od specifikacij tvojega monitorja in ModeLine vrstice v XF86config. Na primer:

Section "Monitor"
Identifier "Monitor0"
VendorName "IIYAMA"
ModelName "Vision Master Pro 400"
HorizSync 27.0 - 96.0
VertRefresh 50 - 160
EndSection

ModeLine ti zgenerira orodje xvidtune (malo pobrskaj po internetu za sintakso, tega ze dolgo nisem nastavljal):
ModeLine "1024x768" 94.50 1024 1072 1168 1376 768 769 772 808 +hsync +vsync

S tem da moras vedeti:
- X-i sami vzamejo optimalno frekvenco osvezevanja glede na specifikacije monitorja,
- optimalna vrednost za clovesko oko je 85 Hz, zadostna ne da bi te bolela glava pa 75Hz. Ce frekvenco prevec povecas pa tudi ni dobro, ker ima to nasprotni ucinek od zelenega. Da ne omenjam da popolnoma brezveze kuris monitor.

Hux ::

# 1280x1024 @ 100 Hz, 107.16 kHz hsync
ModeLine "1280x1024" 181.75 1280 1312 1440 1696 1024 1031 1046 1072 -HSync -VSync

To je vbistvu zeljena frekvenca. Nastavo sem 30-110 in 50-160 kar so specifikacije monitora.

Zdaj pise da server sam ubije resolucije in frekvence ki so izven tega ranga.

Torej ce prav razumem je ravno 181.75 izven 50-160 ranga.
V windowsah pa lahko mam 100Hz na tej resoluciji torej kaj zaj zabava?
A moram najti tocno celotno kodo te 20 ciferske vrstice da ostane ali sploh ni mozna drugacna kot je ta zgoraj.
Ker sem probo 181.75 v kolikor je res to Vertikalna frekvenca spremenil v 160 pa se je samo nazaj spremenilo ko sem spet priso nazaj iz roota.

CCfly ::

X server ubije frekvence izven dosega glede na specifikacije monitorja. Torej ce ima horizontalno ali vertikalno frekvenco monitorja prenizko gredo visje frekvence po gobe. Pozor napacne specifikacije ti lahko skurijo monitor, zato vpisi tocno tiste, ki jih navaja proizvajalec. Ce lahko z xvidtune dobis pravo frekvenco potem je server ne bi smel skenclat.

Log od X-ov je v /var/log/XFree86.x.log.

Hux ::

Sem isko ta xvidtune pa samo neke readmije najde. Programa pa ne ce je to program at all.

Torej ce mi rata kakorkoli frekvenco dobit jo smao addam ko ostalim v oni ne -4 file pa bi jo mogo sprejet ob naslednem botu kot najvisjo in nejbolso atomaticno?

Sej 85 je tudi atomaticno sprejel.

CCfly ::

xvidtune je del orodij ki jih dobis zraven X serverja. Zelo dvomim da ga ne bi bilo. Poskusi: whereis xvidtune
Ja ko restartas X-e ti bo vzel Modeline za nastavitve.

Ce ne najdes xvidtune potem poskusi s tem:
http://koala.ilog.fr/cgi-bin/nph-colas-modelines

Drugace pa imajo baje novi X-i podporo za spreminjanje vseh teh zadev on the fly, tako da bos verjetno stvar kmalu zagledal v obliki kaksnega dialoga z imenom Video settings. Saj bi bil ze skrajni cas. Upajmo samo da bodo konzorcij XFree86 pocasi nadomestili s cem bolj produktivnim.

Poldi112 ::

Evo kje se to v KDE nastima:
K meni, configure your computer, hardware, change screen resolution
K meni, configure your computer, hardware, change monitor

gpg ::

Tole sem nasel v Googlu (glej Section "Monitor"):
http://mha.dyndns.dk/files/config/XF86C...

ADSL / kabelski / ISDN / analogni modem / ???

ghaefb ::

Se zdo komu da je internet na linuxu za enih 500% pocasnejsi kot na windowsah?


Ne
_ghaefb

Poldi112 ::

Meni se zdi hitrost podobna. Mogoce da traja malo dlje da zacne postopek komunikacije. Ampak ne toliko da bi bilo opazno. Slo tech preko win masine na duron 800 se odpira pocasneje kot google na Mandrake 9.2 na p200. Za kar je kriv siol, a vseeno. DL pa brez problema na obeh 100% (120kBps


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati radeon, Xorg in Xv

Oddelek: Operacijski sistemi
101375 (1247) MasterMind
»

Suse + frek. monitorja

Oddelek: Operacijski sistemi
8674 (626) mile
»

RED HAT 9 - obupno počasen

Oddelek: Operacijski sistemi
201031 (802) moj_nick
»

Linux / ATI Radeon / problem z driverji

Oddelek: Operacijski sistemi
131682 (1499) ahac
»

Suse 8.2 težave z grafično...

Oddelek: Operacijski sistemi
91711 (1599) norvalk

Več podobnih tem