» »

Bios mi ne prepozna novega 120GB diska?

Bios mi ne prepozna novega 120GB diska?

leppard ::

Imam PII z biosom iz daljnega 1998, kupil pa sem nov Maxtorjev 120GB disk ki pa mi ga ne prepozna bios na racunalnukiu doma(navit Celeron na 415), v Lj imam podobnega celerona navitega na 366 pa mi ga prepozna!
Je to problem v biosu ali je kaj drugega?
So 80's!

Dr_M ::

ja problem je v biosu. poglej ce obstaja ksn novejsi, drugac pa kup ide kontroler za pci.
ti pa svetujem da se prej probas bootat z partition magic in razdelit na particije, ker mas zelo velik moznosti, da ti bo u winsih disk notmalno delu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

leppard ::

Ja obstaja novejas verzija in sicer datira 5-Jan-1999,
Hm..kaj pa sploh je ide kontroler za pci in kolk stane?
Disk je ze razdeljen na particije in je napolnjen z filmi tako da ga ne bi nic formatiral, rad bi samo da prepozna..:))
So 80's!

pivmik ::

IDE kontroler je navadna kartica PCI (tista bela reža na matični plošči), ki ima IDE konektorje za diske.
Drugače ima itak vsaka matična plošča IDE kontroler(le da tvoj ne podpira novih diskov), samo je vgrajen v matično (tako kot so dandanes zvočne in mrežne vgrajene v matično ploščo).

Poskusi zamenjat IDE kabel (un ki zgelda bolj gost, kot da ima vež žil - za ATA 133), kupi nov IDE kabel.
Meni že na nekaj računalnikih ni hotelo prepoznat diska v BIOSu, ko pa se prišel v windowse so mi windowsi (WinXP) ga lepo prepoznali. Go figure...
LP, Gregor GRE^

leppard ::

hm.. kaj ce bi ga potemtakem priklopil ko je racunalnik prizgan in windowsi ze laufajo;
dobra ali slaba ideja?
A ce updejtam bios iz 99 bi ga prepoznalo potem, ali samo zamenjam ide kabel in ga bo pol prepoznal windows(kolk pa kaj stane tak kablic)
veliko vprasanj za majhen problem8-)
So 80's!

pivmik ::

Tudi to sem že delal.
Pol pa mi je sosed, račinalniški serviser, dejal da ni lih najbolj zdravo, ker je tudi on že se igral s tem in mu je sfukalo IDE krmilnik.
Mislim pa da če je samo za enkrat pa ne bo hudega.

Ni nujno da ti bo kabel pomagal.
Kabel se ne more gibat daleč od okolice 1000SIT.
Raje najprej poskušaj si sposodit kakšen tak kabel od kakega kolega in če ti dela ga potem kupi.
Ti pa v vsakem primeru updejtaj BiOS.
LP, Gregor GRE^

JustVi ::

Lahko pa še tole prebereš.

leppard ::

JustVi: hvala vse to sem prebral takoj ko se je pojavu problem

In koncno sem nasel resitev, in sicer sem nasel Bios techincal flash- support for larger disks, ampak ne na strani od proizvajalca plat, na neki cist levi strani(nizozemski), za to sem pa zvedel prek forumov; veliko ljudi na planetu je imelo podobne tezave8-)
So 80's!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ulra66 Bios is not installed - kaj naj naredim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
361665 (1330) amigo_no1
»

ne prepozna mi IDE diska

Oddelek: Strojna oprema
101564 (1346) R-H-O
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212227 (2008) Gutjerez
»

Detecting IDE...

Oddelek: Pomoč in nasveti
19954 (833) Lucifix
»

Koliko GB disk še dela na PII 266Mhz?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10826 (607) dzajc

Več podobnih tem