» »

Zamenjava Led diode v mišaku

Zamenjava Led diode v mišaku

1
2
»

sgdjkdlsugi4 ::

Ja lotanje ravno ni umetnost, na lot aparat das malo cina in s pomocjo toplega cina skup "zlepis" 2 zici. Kaj ti tu ni jasno ?

Myth ::

Fantje, hvala za pomoc. Danes bil pri kolegu, pa mi je vse pokazal in tudi posodil orodje, da nardim to skup. Če bo vse po sreči, bom že v soboto zvečer mel novo miško. :D Za tiste radovedneže, zakaj v soboto. Ker delam med tednom. >:D :D

En lp
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

matias ::

Dr_M: en popravek... 3000 mCd oziroma 3 Cd, ne pa 3000 Cd - ta bi pa hudo svetla :D :D

_spirit_ ja, modra svetloba ima manjši "izkoristek", zato potrebuješ večjo svetilnost. Kar sem pa tud omenu par postov višje.
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

fruit ::

No pa še mene nekaj zanima.Kaj obstaja slučajno UV led idoda?In če obstaja kaj bi delalo?

Dr_M ::

UV pomoje obstaja, sam v miski pa to definitivno nebi delal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

smilyxx ::

Save water.
drink beer.

matias ::

Ja, UV LED diode obstajajo, ampak tiste v Cool-pc pa kljub temu, da piše, da so UV, to niso (pa Fran, brez zamere, drugače je Cool-pc SUPER trgovina), saj imajo le okoli 405 nm valovne dolžine. UV področje je pod 400.... torej pri teh UV ledicah fluorescirata le rumena in zelena... rdeča no way. Niti zaščite na bankovcih se ne pokažejo vse.
Torej js mam doma nekaj pravih UV ledic, od 370 do 385nm, sedaj bom naročil še 350nm in sicer tukaj.
Torej, če bi rad zamenjal ledico v miški za UV ledico, bi potreboval površino, ki močno fluorescira (največji izkoristek imajo rumena in rdeča). Ali pa navaden papir (skoraj vse vrste papirja fluorescirajo modro). Drugače pa ta UV ledica navidezno ne sveti niti 5cm (ob UV aktivnem materialu pa kar veliko več kot 5m).
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

Big Poppa ::

Pa se je kdo vprašal,zakaj bi sploh menjal diodo v recimo MX500,ko pa je okoli in okoli neprosojna in se ven ne vidi popolnoma nič,ko jo uporabljaš.Da je dioda zamenjana,se vidi samo ko jo dvigneš v zrak.Tako pa je ne moreš uporabljati,kajneda.

Bolje da zamenjaš diode v tipkovnici.Ampak če se bo kdo to spravil delat,naj res pazi,da bo kupil diode,ki svetijo zelo slabo,saj je delo z visokosvetilnimi zelo moteče oz. nemogoče,sploh v temi ko ti dve modri diodi svetijo v bučo.

Mr/ce:če sam ne znaš spajkat,daj to raje komu drugemu za naredit.Lahko narediš več škode kot koristi,če boš sam kaj "prčkal".Ali pa ti naj kdo pokaže,ki se na to spozna.

fruit ::

Ja sem mislo da senzor zaznava svetlobo tudi na takih valovnih dolžinah ki jih z prostim očesom mi ne vidimo ... fajn bi blo če bi nekdo preizkusil z temi diodami ker me res zanima.

DimmniBurek ::

Smbiu prej u IC-electronica in sm kupu LEDico 5,5 Cd>:D, sveti ku fukn××× prou slepi te! Jutri al pa u Soboto se lotm šwasanja!8-)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Dr_M ::

hehe...ja pa ponoc eno skatlo cez misko. >:D
moj frend ma isto tako, in more ponoc prov pokrit misko, da lohk spi.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DimmniBurek ::

Aja, na Slo-Mod piše da nebiblo slabo dat še 100 ali 200 Ohm upora, ker 5V je rahlo preveč za LEDice in lahko pregorijo!:O
There Is No Stronger Drug Than Reality

QuickShot ::

Pol sem pa jst edini norc ki ima 20 Cd ledico v miški>:D
edini shit je ker jo pri neprevidnem lotanju hitro skuriš, ne smeš segrevat več kot 3 sekunde

smilyxx ::

Ali je ze kdo razmisljal, da bi dal v misko belo led diodo? Bi to delal?

PS: Sorry glede sumnikov

Lp
Save water.
drink beer.

profii ::

jst mam belo.
rdečo sm z izolirtrakom zalimal da sveti sam dol, gor mi sveti bela.:D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miška z ir diodo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121789 (1533) jest10
»

Modra LED v miški

Oddelek: Pomoč in nasveti
81004 (861) die_hart
»

optična miš

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71322 (1097) Dr_M
»

Moja osvetlitev kište z led...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291960 (1455) Mitler
»

modra dioda na miski

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201587 (1150) pro2c

Več podobnih tem