» »

Kater softwearski router?

Kater softwearski router?

bastadu ::

Umislil si bom router, in sicer imam v mislih eno mašino, ki bo imela funkcijo routerja. Zadevo bi uporabljal za šeranje kabelskega interneta med cca. 8 računalnikov. Na netu je kar nekaj programčkov (tako za Windowse kot tudi na Linux bazi), mene pa zanima, kateri je po vašem mnenju najboljši in ustreza naslednjim kriterijem:
- možnost omejevanja povezave
- požarni zid
- možnost remote administracije
- je po možnosti free
- ni tako zahtevno za nastavit:\

Ker se še nisem odločil, na kateremo OSu bi naj zadeva tekla, navedite tako Windows kot Linux različice; bolj se nagibam Linux variantam, ki tečejo kar z diskete. Hvala za odgovore!

Azrael ::

Jaz imam Coyote Linux. Inštalacija in osnovne nastavitve so iz Win instalerjalja (zelo simpl za kabelski internet, samo preberi kaj piše, drugače skoraj samo klikaš next, next), potem inštalacija posname disketo in to je to. Če želiš si lahko še dodatno sfriziraš FW.

Remote administracija je možna po domačem omrežju in po defaultu tudi po netu (to lahko onemogočiš).

Dobro je vedeti kakšne mrežne kartice imaš, baje je dobro, da sta mrežni različni.

Ta softwerski router je vsaj pri meni, nekoliko hitrejši kot Win98SE ICS (brez FW!), na istem računalniku (P120, 96 Mb RAM).

Če te zanima še kaj več, kar vprašaj.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

p.s. Ups, spregledal prvo točko, omejevanje prometa, tega žal ni, ostale zahteve pa Coyote izpolnjuje.

bastadu ::

Ta softwerski router je vsaj pri meni, nekoliko hitrejši kot Win98SE ICS (brez FW!), na istem računalniku (P120, 96 Mb RAM).
Kako meriš to hitrost? Kakšni so kaj pingi?

Azrael ::

Mah pingi pri meni ne delajo več, kmalu po zelo vroči debati tu na forumu, ko so vsi pingali vsevprek in dokazovali premoč SIOLa ali Telemacha...

Hitrost pri DL in UL pa je večja za ~ 2 - 4k/s, v korist Coyote Linux. Na začetku sem imel v kišti še disk, ker Linux zadevi nisem najbolj zaupal in sem imel bedast problem, ko je ruter zaspal po 20 minutah, zbudil pa se je ko sem pritisnil na tipkovnico. Problem je bil v BIOSu kjer je bil vklopljen power saving.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

bastadu ::

p.s. Ups, spregledal prvo točko, omejevanje prometa, tega žal ni, ostale zahteve pa Coyote izpolnjuje.
Hm, to bi bila nekako prioritetna točka:\

Gapi ::

Zagovornik Clarkconnecta klik
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

bastadu ::

Kaj ta Clarkconnect je standalone zadeva ali rabi kakšen OS? Sem iskal na strani, pa nikjer ne piše...

OmegaBlue ::

Hm ene tri ti lahko na pamet povem:
-Coyote Linux
-FreeCSO (vso srečo z živci)
-Clarcconnect (zelo priporočam in izpolnjuje use tvoje kriterije)

Glede ClarcConnecta obstaja že tema na forumu.

P.S.

bastadu, je čisto standalone temelji na RedHatu imaš cd ali net install.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

Gapi ::

mistejka to mejka
Vidm da clark že omenjem.
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

Azrael ::

Nisem razumljivo povedal, ukaz ping je delal pravilno do nekako 15.1 letos, odtakrat pa dobim samo še odgovor, da je potekla časovna omejitev, ne glede kam pošljem ping, izjema je samo locahost; kje je problem ne vem. Linux router imam od decembra lani in mislim, da ta problem ni zaradi njega.

Ukaza ping z Win98 routerjem nisem nikoli uporabljal, za Coyote pa mislim samo nisem 100% , da je bil za S-T okoli 65 ms, za Google pa 120 ms, če ti kaj pomaga.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

OmegaBlue ::

Poglej če ti slučajno blokira ICMP promet.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

bastadu ::

OK, okoli tega Clark Connecta je veliko dobrega slišati, tako da se zna najti na mojem routerju... Ampak vseeno, ker bom imel ta router v sobi, kjer se bo tudi spalo, me zanima če mogoče obstaja kakšna disketna varianta (ki teče samo z 1,44MB diskete) takega routerja, ki ustreza mojim kriterijem?

Azrael ::

Bbiagent je še en disketni router, samo ne vem kakšen je, nisem še preizkusil, ima pa GUI vmesnik za remote dostop in print server.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

podtalje ::

Če imaš boljšo mašino uporabi ClarckConnect.

Če pa želiš disketno varianto pa uporabi Freesco.
(ADSL routa že na 486, 8MB RAM). Prav tako omogoča tudi omejevanje prometa,
poleg tega pa dobiš še polno drugih modulov na www.freescosoft.org.

Azrael ::

Imam občutek, da bi bastadu imel najraje disketno verzijo, brez diska, pač ena stvar maj, ki se lahko pokvari...

Našel sem še nekaj linkov za večerno branje:

Klik1
Klik2
Klik3
Klik4
Reševanje problemov

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

bastadu ::

podtalje: A si siguren, da FreeSCO omogoča omejevanje povezave, ker na njihovi strani nisem našel nič o tem?:\

podtalje ::

Freesco podpira omejevanje prometa in sicer preko paketa
rshaper.

Če te zanima, katere razširitve so na voljo, poglej na Freescosoft. Instalacija paketov je zelo
enostavna. Vse kar je potrebno je en ukaz ( pkg -i ime_paketa - ime paketa je kar link na web strani).

P.S.Freesco se ne piše FreeSCO, zato ker nima nobene veze z Free SCO.

plavko61 ::

Tudi Coyote linux sedaj podpira omejevanje prometa (Qos-bandwith control) od verzije 2.13 naprej.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Wox ::

Ja, v ClarkConnectu lahko omejiš bandwidth za vsako mašino posebej. Tudi v Home verziji. Sicer pa sem zasledil, je za nekomercialne namene brezplačna tudi Office verzija.

ThinMan ::

Imam Freesco-ta že od vsega začetka in je kr cool zadeva, laufam ga na disku saj ima možnost veliko paketov pa še forum imajo z vso pomočjo in avtorji samega routerja dajejo res odlične nasvete. Najbolje je da uporabiš kakšno mašino do 200 mhz. Imaš lahko več mrež ipd.

Zanima pa me ali ima kdo videokonferenco na prek h.323 (al kaj že je) n softrouterju. Na Freescotu ne dela ker je kernel starejsi. Kaj pa ClarkConnect in ostali ali podpirajo h.323 ?


LP,

Fladé

Tomay ::

Sam imam freescota nekaj mesecev in ne vem zakaj omegablue meni
-FreeCSO (vso srečo z živci)


Edino težavo imam, ker ne morem spraviti DC++ da bi delal prek tega routerja. Sem odprl porte pa še vedno nič ;(
Ima kdo kakšne izkušnje s tem?
Voodoo 4Ever


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947047 (5430) Azrael
»

Načrt za ionizator?

Oddelek: Znanost in tehnologija
72888 (2655) antonija
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555220 (3950) plavko61
»

ISA mrežna+računalnik, priklopljen na ARNES kabelski internet (Telemach področje)

Oddelek: Pomoč in nasveti
231574 (1395) Azrael

Več podobnih tem