» »

Skrivanje kablov Chieftec ohišju, z enermax 365 napajalcem

Skrivanje kablov Chieftec ohišju, z enermax 365 napajalcem

Iztirjenec ::

Torej problem imam, ker nimam ideje kako naj skrijem kable od napajalca, ki niso prikljičeni kam, pa tudi kam naj speljem ATX napajalni kabel, ker ga sploh ne morem kam drugam premaknik, ko je tako trd, in gre zdaj glih čez cpu... Kakšne ideje? (predvsem slikovne)
Abit AN7, AMD Barton 2600+ @2300Mhz (11.5*200), 2*256 DDR 400 Infineon,
Samsung 160GB SATA 8MB, Sapphire 9600XT 128MB @549/324, Chieftec+Enermax 365W

2tiLen ::

Ne vem če ti bo kej pomagal, ampak tuki maš en lušten članek o skrivanju kablov... članek... link sem pa našel na www.slo-mod.com...

LP
Tilen

MI_KO ::

Ja ta enermax ma že predolge kable. Poizkusi jih z vezicami zmotat gor za CD/DVD rome.

Kaj maš verzijo z ali brez ročnega nastavljanja vrtljajev? A se ti tudi kar precej greje med obremenitvijo? Jaz imam enako kišto in nobenega ventilatorja not, pa je takoj zelo vroč, ker v napajalc not vleče, pol pa pri onih režah spredaj nazaj v ohišje piha.

Iztirjenec ::

z ročnim nastavljanjem obratov. Ves čas je na minimumu, ven piha hladen zrak (malo bolj topelj kot pa okolica). Mam pa zato 4 vente za dovodi in odvod zraka.
Abit AN7, AMD Barton 2600+ @2300Mhz (11.5*200), 2*256 DDR 400 Infineon,
Samsung 160GB SATA 8MB, Sapphire 9600XT 128MB @549/324, Chieftec+Enermax 365W

frenk ::

jest sm jih preprosto postrigu:D...odpreš napajalnik in jih čimbolj pri dnu porežeš, zapreš nazaj in to je to...če boš v prihodnosti slučajno rabu več, pa pač kupš razdelilce:)

kuglvinkl ::

Imam zelo podobno ohišje (Antec) in enak PSU.

Kable sem skril za kletke, "p4" kabel je nad trafo, en ki napaj vent. je speljan ob plati na dno kište. Skratka, moja kišta je totalno clean.

Zdej, če kje dobim inekcijo za razdret Molexe, bom še te kable oblekel.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Kaj maš verzijo z ali brez ročnega nastavljanja vrtljajev? A se ti tudi kar precej greje med obremenitvijo? Jaz imam enako kišto in nobenega ventilatorja not, pa je takoj zelo vroč

Ja, moj se tudi precej greje, enega sem zamenjal (AGT je dobra štacuna, neki smo se sicer ppgajal, ampak nima veze, skratka, cool dečki). Bom pa zamenjla 92 mm z verjetno Vantec Sthelatom (rabim okoli oz. max 1800 RPMjev). Ko bo odletel zadnji 8mm, ga zamenjam z YS Techom 3000 RPM (zdej se mi suče na 2500).

, ker v napajalc not vleče, pol pa pri onih režah spredaj nazaj v ohišje piha.

Zdej ne štekam najbolj. Hočer rečt, da ti zadni vent. na PSUju namesto izpihuje vpihuje? Če da, potem ali ga orbni ali zamenjaj.
Your focus determines your reallity

GUFY ::

Zdej, če kje dobim inekcijo za razdret Molexe, bom še te kable oblekel

Za to ne rabiš nič drugega kot malo potrpljenja in čim manjši izvijač ( šraufnciger po domače ). V primeru da rabiš pomoč se pa lahko dogovoriva preko ZS.

kuglvinkl ::

GUFY vem kako se to dela s šraufencigerjem. Sicer pa, ko bom našel čas, te ziher pocukam za rokav, ker bom rabu stuff. :)
Your focus determines your reallity

Tic ::

Hmm. Jaz sem se matral to delat z sraufencigerjem (na locenem molexu), pa lahko recem da sem ga unicu :)

kuglvinkl: Se priporocam za inekcijo, če ti ni pretežko :)
persona civitas ;>

DjTonic ::

Hmm. Jaz sem se matral to delat z sraufencigerjem (na locenem molexu), pa lahko recem da sem ga unicu


Ja jaz sem tudi enkrat enega uničil, ker je šel ful trdo dol,... Pol pa sem vzel enega dol iz starega PSU in ga prilotal namesto uničenga >:D.

GUFY ::

Tic in DjTonic: Malo vaje pa bo šlo lažje. Jaz do sedaj nisem še nobenega uniču:D :D :D

kuglvinkl ::

Tic, nimam je. Če pa kdo ve kje se zadeva kupi (IMO je sub 5$), pa le z besedo na dan. Splačalo bi vprašat tudi HTE in IC.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

OK, ta inekcija zgleda takole (GUFY, uvoz hudiča ;) ):



Pri ceni sem se malce uštel: 13$.


Hm, ta stran je zgleda daleč najbolj ultimativna za moderje. Sam recimo za proste Molexe uporabljam božirko primenrih dimenzij, tko da ni šans da pride do kratkega stika (ja, Enermaxovi kabli so dolgi 80 cm + in zaviti v 5,25" prostoru, kjer je precej železja). Tu pa ponujajo tole zadevco:

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

VASkO ::

ta pokrovcek bi jaz rabil pred kakimi tremi mesci, ko se mi je en molex zahaklal za kovico v chiefteku pa je bla groza.

drugace z a odstranjevanje pinov pa je dobra tudi pisarniska sponka in veliko svetlobe, da sploh vidis, kaj moras not porinit.

Tic ::

Hmm.. mislm da grem jutri v IC, pa lahko uprasam ce majo to zadevo. Kako pa se ji reče. Mislm, valda ni inekcija? :)
persona civitas ;>

kuglvinkl ::

začneš lahko z aparatom za molex razdret. ;)
Your focus determines your reallity

ali3n ::

molex vzami s sabo (ti dam jest en podaljšek al pa kak "odščipnjen"); pa razlož kaj rabiš :D

PS: sej boš posodu ane!? :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tic ::

kuglvinkl: Ja vem. Uprašanje če vejo kaj je molex :D
persona civitas ;>

kuglvinkl ::

Molex je v bistvu precej znana firma in ti priključki so dobili ime ravno po firmi, tko da, pomoje (vsaj) vedo kaj je to.
Your focus determines your reallity

Lio ::

če boš dubu povej, tud mene interesira

GUFY ::

Tic: vejo vejo, jih tam tud prodajajo.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se da trdi disk uničit

Oddelek: Strojna oprema
221791 (1044) Dead_Eye
»

Mrezice za ovitje kablov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272172 (1621) Keyser Soze
»

FAN prikljucki na MB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6862 (753) WinsuckeR
»

bužirki za kable

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242975 (2521) ali3n
»

HDD big problem

Oddelek: Strojna oprema
131127 (994) Alec999

Več podobnih tem