» »

Navijanje P 75mhz

Navijanje P 75mhz

lord VASCO ::

Kako naj navijem P 75mhz na 133mhz ali več? Zdej mi je ratal ga navit (stabilno) 100mhz z juperjem. Na plati je 8 jumperjev na kupu (nekak takole: - - - - - - - -). Če taprvega prestavim dol, pol deluje na 100mhz, če je gor na 75mhz. Kako ga spravim na več (priročnika od plate nimam, niti imena plate ne vem)? Plata je bla narejena na Irskem 8-O! Računalnik sm dubu od Sosede :8) in je od JerovškaTM! Soseda je rekla, če ga lohka mal zrihtam, za čim manj keša. Sam je ful dobra pi*ka, pa je nebi rad razočaral >:D, tko da se potrutde! Se je ravno priselila. :D

Huey P ::

Malo kombiniraj s temi jumperji. Če si ga navil na 100 z temi jumperji, potem se sigurno skriva skrivnost za temi jumperji. Malo opiši plato, mogoče man isto...
Pa pozdravi tisto sosedo :D:D

..::DOOM III: The Legacy::..

OZZY ::

A na plati sami ti nič ne piše ime. Na vseh današnjih piše kater model je na plati na sprednji strani. Položaj se seveda razlikuje. Jes ko sem me p75 mi je tudi na plati pisalo katera je. Če kaj piše povej pa bomo skupi pogruntal kako se navija z tistimi mostički.
Go with the flow.

VASkO ::

ponavadi mas kombinacije jumperjev na plati zapisane, mogoce si bolj slabo pogledal, so sigurno tam.

SkIDiver ::

Jz mam pa enga P166MMX. Plata je pa intel 430tx. Ma pa ene jumperje zravn podnožja za proc. Bi se dalo kako zadevo navit?

g0Run7 ::

ma stari ti na svoje stroške mal bolši proc not pa sosedo dol pa je.... >:D

SkIDiver ::

IJUHU!!!!!!!!!
lord VASCO, dej ti povej men neki. Mam jz isto P166 od jerovška. Mal opiš ti plato. Je AT al ATX formata. Če je ATX ti na desni strani od robu piše 1.5x66=233 pa še neki piše nad podnožjem za proc. Tko je pr men.
Glede tistga 1.5x66=233 me pa ne sprašvat zakaj tko piše ker je to 99 in ne 233 tko da jz nemam pojma kaj to pomen.

lord VASCO ::

Ja folk tko je ta stvar k sm jo mal bl pogledu: Mostički od 1-6 so kr neki, mostička 7 in 8 pa sta za spreminjanje frekvence. Plata je tok zanč d podpera sam frekvance 75mhz, 90mhz in 100mhz (jerovškova pač k jo je dubu kr nek od enga XXXX proizvajalca, gor ni napisan ne ime plate ne proizvajalc ne nč :( ) Tko d pridš do spoznanja d plata u ibr sux, Jerovšek pa ti postane še bl odvraten kokr je že. ;(( .

der_Alte ::

To pomeni, da plata podpira samo 50, 60 in 66 MHz system bus. Kar je cist OK. P75 je namrec 50 * 1,5, in ce spremenis na 66 * 1,5 = 100MHz. Zelo redki pa so bili P75, ki bi delovali na 66 * 2 = 133MHz. Sklepam tudi, da je najbrz Socket5 plata. Bodi zadovoljen s 100MHz.

SkIDiver ::

Ja sm jz mojo zadevo mal pregledu mal prespav in stvar gre. Zunanja frekvenca je 66 Mhz, mnogokratnik je bil pa 2.5. Stvar sem prestav na 3.0 in dela. Več žal ne gre. Tko da se mi zbudi na 200Mhz in dela. Plata je iz Irske. Izdelovalec pa je Intel.

cekr ::

Raje premikaj kakšne jumreje na sosedi, kot pa da se daješ s to starino.

OZZY ::

Men je p75 delal na 120Mhz. Več pa ni hotu it. Če bi takrat vedu za peltiljere in vodna hlajenja......
Go with the flow.

SkIDiver ::

OZZY veš za kako pametno plato za PI procesorje. Bi iz tega 200 stisnu še kj več s peltom in vodnim hlajenjem seveda.

Nemelk ::

ej 75 na 133......hm, NEEE! mislm verjetno ne! tole je skorej 100% povečanje mhz-jev in si predstavljaš athlona 1,2ghz na 2,4ghz??? tole sam azijski freaki delajo! Ampak ne obupej, al pa kr nalašč kej ušpič pol pa sosedo pel vn kot opravičilo in ...... ;)
Nemelk ™

OZZY ::

Če sem prav prebral ti dela 166 na 200. Jest sem prepričan, da gre višje. Kero plato: To pa je težko reč- Jest ko sem mel k6 sem mel eno shuttle hot (prov z amdjevim čipsetom) in je bila zelo dobra.
Go with the flow.

lord VASCO ::

Ja no s sosedo sva šla že vn tko d sva se že mal bl spoznala:D, comp pa lepo dela na 100mhz-jih.8-O

SkIDiver ::

OZZY mene zanima za P I. Ta k je zdej ful mal podpera.Jz bi rad eno k bi podprla mal več kot sam 3.0 internal clock. Na 200 je procesor tuk hladn da kr res ni. Sem za foro dav vent stran pa temperatura ne gre čez 40 pr obremenjevanju.

OZZY ::

Sky diver: Sej ta shuttle hot je bila za P1 (podpora za intel od 60 ali 66-233 in pa amd procesorje k6. Faktor pomnoževanja od 2-8. Seveda z višanjem po 0,5. Je bila pa edina., ki je imela gor amdjev chipset.
Go with the flow.

SkIDiver ::

Poznaš koga k jo ma kje na podstrešju pa jo ma za prodat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje 486 procesorja

Oddelek: Navijanje
81267 (1103) Dr_M
»

P166 navijanje

Oddelek: Navijanje
281484 (973) Azrael
»

Celeron II in napetosti... potrebjem nasvet

Oddelek: Navijanje
111742 (1519) MadMax
»

Najbolj navit stari proc

Oddelek: Navijanje
251340 (1005) MiKi
»

vaš prvi oc

Oddelek: Navijanje
411623 (1241) tomaz255

Več podobnih tem