» »

www gostovanje za "malo" denarja....

www gostovanje za "malo" denarja....

mrTwelveTrees ::

Iščem gostovanje za www.... ( imam domeno, hočem da imam lahko pod-domene, ftp, mail...)

gledal sem že...

yahoo web host


$11.95 per month + one-time setup fee $25.00
Domain name included (e.g., www.your-name.com)
10 email accounts (e.g., you@your-name.com)
50 MB of disk space and 20 GB of data transfer/month (bandwidth)
SiteWizards, File Manager, password protection and more.

kopernik ::

Jaz ti lahko pomagam. Če si zainteresiran, me kontaktiraj na ZS ali email (kopernikNO@SPAMowca.info)

MOJNET.net ::

Mogoče ti lahko naslednja povezava pomaga ;)
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Gandalfar ::

mojnet.net je krnekje v tujini..

osebno sem zelo zadovoljen z moj.net (kjer je tudi s-t hostan)

MOJNET.net ::

Gandalfar: v vednost mojnet.net ima vecji link, kot pa ga ima mojnet.si,...sam za v vednost. Preden se zopet (ponovno) spravis na mojnet.net in ponovno pokazes svojo nepristranost.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

kopernik ::

Zakaj imajo v Sloveniji tako drag zakup prostora ???

npr.
moj.net ima 100MB 6480 SIT/mesečno. wtf ??

Vsem, ki karkoli razmišljajo v tej smeri priporočam, naj se jih raje zbere nekaj skupaj in vzamejo kolokacijo strežnika (npr. pri AMISu). Imaš celo mašino zase, konfiguracijo po svojih željah ...

MOJNET.net ::

Evo, to je slo tudi meni v nos, zato sem vzel en streznik v tujini in ga "dal" studentom.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

kopernik ::

Ja, samo se splača v Sloveniji, ker so pingi precej majhni. (AMIS se mi zdi dobra izbira, 45k SIT mesečno, dober link do tujine... SIOL je, mislim da precej dražji, okoli 60k SIT)

MOJNET.net ::

Ja, glede cene je ze res, vendar potem glej omejitev prometa. SiOL ga nima, ima mocnejse linke z tujino in veliko uporabnikov, ki so na siolu .
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

kopernik ::

AMIS tudi nima omejitve prometa (kolikor vem). Link pa je dovolj dober. Oziroma, dovolj dober za naše potrebe. Vsekakor boljše kot karkoli drugega v tujini (zaradi prej omenjenih pingov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

MOJNET.net ::

No, ce AMIS ne omejuje prometa, potem OK. Drugace pa so zame samo trije ISPji v SLO: SiOL, Netsi.net in Amis.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Bakunin ::

moj.net oz. mojnet.si ima boljsi link v Sloveniji kot ga ima mojnet.net.

Je pa cisto odvisno kaj ti je "ciljna publika" - tujina ali Slovenija ?

ps: moj.net ima tudi moznost kolokacije.

pps: in triera ne ponuja samo catv Interneta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

kopernik ::

j:

sem šel na Linux rešitve -> strežniki, toda ne najdem cenikov ? Pod cenikom gostovanj tudi ne najdem nič za kolokacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Bakunin ::

saj imajo telefon/fax ter e-naslov ?

kopernik ::

Mene moti, če ni cenikov na webu. Še bolj me moti to, da za ene stvari ceniki so, za druge pa ne. Toda, če njim taka politika ustreza ... Telefon pa verjamem da imajo. Imajo ga tudi npr. na AMISu in še marsikje drugje.

andper ::

mrTwelveTrees: Če maš kakšno kreditno kartico, ti jest toplo proporočam ICDSoft. Na strani je vsa ponudba, cena je pa *samo* 5 dolarjev na mesec oz. zadevo je treba plačat za eno leto, torej 60$. Vsako nadaljnje leto pa 40$.

Vsekakor je cena daleč neprimerljiva s cenami v 'našem' prostoru (še posebej s tako nizkim današnjim dolarjem), medtem ko je kvaliteta storitev več kot zadovoljiva. Še posebej dobr majo urejen support, kjer odgovor prek neta dobiš v roku 10-15 minut 24 ur na dan - ne zafrkavam te. Sploh pa ga ne potrebuješ tolk, ker tko al tko vse dela.

In še to, ping za web strani sploh ni pomemben, ker pri odpiranju le-te se ne čuti razlika med stotinko ali desetinko sekunde. Pomembna je kvečjemu pasovna širina, ki je pri takih ponudnikih, kot je ICDSoft še kako 'široka'. :)

kopernik ::

Ping se zelo čuti. Vprašaj naše "stranke". Če ima stran vsaj nekaj slik (to jih ima skoraj vsaka), morap za vsako čakati toliko, kolikor je ping. Kako to uporabnik občuti ? Tako, da se mu celotna stran ne naloži takoj, temveč vidi najprej tekst, nato pa se nalagajo še slike, ena za drugo (najbolj so take stvari opazne, ko je v ZDA velik promet po internetu - če izbereš hosting v ZDA). To mene nič ne moti, toda nekateri so na take stvari zelo občutljivi. Če nekomu ponujaš hostinge, je to prva stvari, ki ga moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Gandalfar ::

Theseus: ta stran se mi odpira tako pocasi, da dejansko vidim kako se slika izrisujejo...

andper ::

kopernik: Ja v redu, nisem vedel, da nekatere to tako moti, verjamem pa da obstajajo tudi taki.

Gandalfar: Zdej sem še enkrat s ctrl+f5 odprl njihovo stran in naložila se je (s slikami vred) v ~5 sekundah (megabitna linija). To je zame *praktično* enako kot recimo ~2-sekundno odpiranje Slo-Tech strani. Zaradi tega sem prej rekel, da (mi) ping ni pomemben. :)

Veliko bolj problematični so connection time-outi, ki jih za razliko od nekaterih drugih tujih providerjev, na ICDSoft ni. Tega pa sem sprva omenil tudi zato, ker je mrTwelveTrees že v prvotni objavi omenjal neslovenskega providerja.

Gandalfar ::

Men se una 13kb slikca v Data center panelu recmo odpira 2s ... :/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Web-hosting ponudnik....kaj priporocate?

Oddelek: Omrežja in internet
61426 (906) Gandalfar
»

Komercialni hosting

Oddelek: Izdelava spletišč
7854 (726) MOJNET.net
»

Pomagajte mi izbrati ponudnika gostovanja spletnih strani

Oddelek: Omrežja in internet
6995 (882) MOJNET.net
»

Zakup ali koolokacija strežnika? Kje, kako?

Oddelek: Omrežja in internet
213104 (2748) Uporabnik
»

phpMyadmin inštalacija

Oddelek: Izdelava spletišč
91090 (1007) Bakunin

Več podobnih tem