» »

Disk in temperatura

Disk in temperatura

Golden eye ::

A je veseno al se disk greje 32 - 35 °C al pa če se greje od 40-45°C? Zanima me zato, ker bi rad odstranil ventilator ki piha na disk in me zanima če bi bilo to kaj narobe? Jest mislim da ne, pa vi?:\

boštjan ::

tudi jaz sem tega mnenja

Blup ::

Nč paničart... če te pa še vseen skrbi, si pa poglej na stran od proizvajalca kakšne so kej kritične temperatue in boš vidu, da niso nič podobne tvojim...

Blup
:\

Golden eye ::

Ne sem sam mislu da mogoče temp upliva kaj na performanse diska, pa verjeten ne more vplivat pri tako "majhni" temp. razliki :D

Zgodovina sprememb…

Vrocipes ::

Disk normalno deluje brez dodatnega hlajenja, razen če maš server al pa kaj da mora bit vedno prižgan, je lepo če je vent ali pa kakšen drug hladilnik, da se hladi.
Druga stvar je pa če maš vodilo navito. Se mi zdi da če naviješ računalnik s pomočjo FSB-ja da se frekvenca poveča tudi HDD-ju in se bolj segreva!
Tko da če ni server ali pa navit kr odvzemi vent!
:\

Klemenn ::

Se mi zdi da če naviješ računalnik s pomočjo FSB-ja da se frekvenca poveča tudi HDD-ju in se bolj segreva!


8-O

:D

Golden eye ::

ko naviješ fsb se poveča tud tempeartura diska. Ja, ampak samo za kakšno stopinjo al pa dve. Tko da navijanje ni omejitev:D

Caligula ::

Pr novih platah se disk prav nic ne navija in ne, tvoj disk ne bo zgubil nic na prerformansah ce bo9 mel tistih 45 stopinj.
Ce imas pac opcijo ventilatorja, ki te ne moti je bolje imeti vent, ce pa te moti pa ga daj stran. Samo kar je pa vec od kakih 50C pa ze pocasi skrajsuje zivljensko dobo diska.

rfmw ::

Pred kratkim sem ravno ta podatek o max temperaturi poiskal pri WD in Seagatu.

Oba imata "max operational ambient temperature" od 55 do 60 'C.:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pridobitev z navijanjem

Oddelek: Navijanje
10900 (763) Icematxyz
»

pomoč pri navijanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
554241 (3239) Wolfman
»

amd athlon xp 3000+ 333/400

Oddelek: Strojna oprema
211397 (1195) Sami
»

Zalman HDD Cooler - fenomen segrevanja namesto hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412393 (1583) guest #44
»

hladilnik za trdi disk - da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
181258 (1036) Clemento

Več podobnih tem