» »

paging file

paging file

KontraCepec ::

1.) se splača vreči cel paging file na posebno particijo?... ta posebna particija je 3. v nizu particij na podaljšani particiji (po mojem zato počasnejša od primarne, kjer trenutno skupaj s sistemom domuje paging file - zato sem skeptičen).
2.) kater program za to uporabit (najboljši, po možnosti brez morja drugih tweakov - kak majhen programček samo za delo s pf).
3.) je kaj narobe, če je paging file prevelik? recimo ene 10 gb... (za kar se zavedam da je preveč, ampak me vseeno zanima)

kuglvinkl ::

Sam imam priporočenih 1.5× RAMa velik PF. Ampakt tko, če bi mi sistem dnevno pisal v PF, bi letel po več RAMa. Tko da se z njim niti ne ubadam.
Your focus determines your reallity

Caligula ::

No saj XPji za sami nastimajo paging file na 1.5krat fizicno kolicino RAMa, ker je to optimalno.
Glede na particijo pa je mozno, da se bo kaj poznalo. Sam to bos moral pa probat.

Pa priporocam ti program Free RAM XP verzijo 1.40, ki kar dobro regulira RAM in njegovo potrosnjo.

DMouse ::

Najboljši pagefile je izklopljen pagefile ;)

BaRtMaN ::

Hja, ampak rabiš precej rama za to pa še nekateri programi rabijo pf in ne delajo brez nje(ga). Je pa res, da se pf pri mojem 1 GB rama uporablja zelo malo in bi bila velikost 1536 MB overkill. Po dobrem pol leta uporabe so XPji stalno rabili od 100-200 MB pfja.

bastadu ::

Če maš dosti rama, ni potrebe po pagefile=1,5*ram:\

kuglvinkl ::

Ja, v bistvu ja. Ma, bo treba enkrat tudi s to dediščino opravit.
Your focus determines your reallity

Mercier ::

1. Splača se imeti swap na posebni particiji, predvsem zaradi fragmentacije, oziroma boljše defragmentacije. Dvomim, da je podaljšana particija kaj počasnejša, vem pa ne. Opazil zagotovo ne boš. Najhitreje je itak na ločenem disku. (ali več diskih, pa recimo na zunanjem delu diska)

2. Ne rabiš nobenega programa, vse se poklika. My Computer > Advanced > ...

Najbomembnejši del posla pa je, da se znebiš bezvezne črke pogona. :) Lahko uporabiš Tweak UI od, al pa se greš hekerja - klik.

3. Če bi nastavil, da se ti briše ob zaustavitvi računalnika, bi najbrž opazil razliko. :)

BaRtMaN ::

zaradi fragmentacije, oziroma boljše defragmentacije
V bistvu lahko določiš statično velikost (recimo 512-512) takoj po instalaciji in bo pf zasedel 512MB skupaj in se ne bo nikoli fragmentiral.

Caligula ::

Ali pa uporabis program page defrag (Googlaj) ali nekaj takega, ki ti vsakic ali ko to hoces ob zagonu na hitro defragmentira pagefile.

schurda ::

Vem, da ni čisto ista tema ampak vprašal bi kako se z W2k znebit paging file-a. Če se ga znebim, ga on ob bootanju avtomatsko naloži 20MB. Pa še to: s programom Ramdisk2000Server (SuperSpeed software) sem naredil virtualni disk v pomnilniku. Kako dati gor paging file? Jaz ga že dam, samo ob bootanju ga očitno zbriše in, ker diska še ni (naloži se šele po tem, ko se naloži OS), nima kje ustvarit paging fille-a.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

DMouse ::

schurda: mislim da ni mogoče, vsaj meni ni uspelo.

schurda ::

Kaj ni mogoče, znebit se paging file-a ali dat paging na virtual disk?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Mercier ::

BaRtMaN
V bistvu lahko določiš statično velikost (recimo 512-512) takoj po instalaciji in bo pf zasedel 512MB skupaj in se ne bo nikoli fragmentiral.
To obvezno, ampak še vedno ga raztrosi po disku, ne zapiše ga v enem delu. Ostale stvari pa potem okoli njega.
Uglavnem, le, če paginig file prestaviš, v defragmenterju vidiš modre in rdeče dele in nič zelenih. :)

DMouse ::

Kaj ni mogoče, znebit se paging file-a ali dat paging na virtual disk?

Ne eno ne drugo, Win2k so zelo trmasti glede tega.

BaRtMaN ::

Saša: no, jaz že odkar uporabljam Diskeeperja vidim tako sliko.

KontraCepec ::

No naredil sem novo particijo in cel paging file (512-1024mb) dal gor - iz cja sem ga odstranil.
1.) A lahko sedaj particijo kjer je samo swap file skrijem s tweak ui (odkljukam particijo, črko v my computer - drives)?
2.) Mogoče ne paše čisto zraven ampak če je že bart omenil: Kater defrag program je najboljši?
Jaz uporabljam OODefrag, pred ene pol leta sem slišal da je najboljši...

Zgodovina sprememb…

BaRtMaN ::

V WinXP je vgrajena neka lite verzija Diskeeperja, torej si lahko prepričan, da je Diskeeper med najboljšimi. Jaz ga priporočam, ker je zelo enostaven za uporabo, zelo učinkovit in ima tudi možnosti Set it and forget it - avtomatsko defragmentiranje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optimalna uporaba trdih diskov?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71547 (1444) blackbfm
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515845 (4958) bajsibajsi
»

Paging file[XP] ali virual memory

Oddelek: Programska oprema
131279 (1142) SasoS
»

Particije - koliko in zakaj

Oddelek: Pomoč in nasveti
81126 (862) Trubar
»

Kateri program za defrag?

Oddelek: Programska oprema
243394 (2865) Jeebs

Več podobnih tem