» »

BNC kabel in frekvence osveževanja

BNC kabel in frekvence osveževanja

digitalc ::

Če imam pc in monitor povezan preko "normalnega" kabla lahko spreminjam osveževanje monitorja pri vsaki resoluciji. Seveda tiste, ki jih monitor podpira.
Če pa pc in monitor povežem preko BNC kabla pa je pri katerikoli resoluciji frekvenca osveževanja vedno 60 Hz.
Kje je fora?
Pisal sem na Samsung in dobil odgovor, da grafična kartica tega ne podpira?
Od Ati-ja pa njihov standardni odgovor s par linki na katerih nisem našel nič pametnega.

Sistem:
Windows Xp pro,sp 1
Abit Nf-7
Radeon 9800
Monitor Samsung 1200NF

footprint ::

Verjetno je fora v gonilnikih grafike. Nekateri gonilniki "pametno" prepoznavajo monitor in potem sami določijo kaj je dobro zanj.

Očitno da monitor kartici ali gonilniku drugačne informacije kadar ga imaš priklopljenega na BNC vtičih.

Jaz bi poizkusil priklopiti isti monitor na starejšo kartico z osnovnim gonilnikom (vsekakor brez dodatnih programskih paketov, samo goli gonilnik za VGA kartico) in potem potestirati če dela. Tako bi ugotovil ali je kartica ali monitor.

Potem pa lahko odpravljaš napako naprej, če je monitor ga odpelješ na servis, če pa kartica poizkusiš z drugimi gonilniki ali pa jo enostvno zamenjaš s tako ki zadeva deluje.

Lp

SasoS ::

BNC kabel nima povratnega signala ki bi grafični povedal katere frekvence monitor podpira. Zato če imaš naštimano default monitor ne deluje. Naštimaj pravi gonilnik od monitorja in boš lahko isto spreminjal frekvenco kot pri navadnem kablu.

digitalc ::

Sem probal z drugimi driverji je stvar enaka. Probal sem tudi z drugim računalnikom in prav tako ni razlike.
Ali obstaja mogoče kakšen program, ki ne glede na kaj spremeni frekvenco?

Dr_M ::

to je sigurno krivda graficne kartice. meu sm 8 let starga samsunga, skos z bnc kablov, pa vedno od nvidie (pa ena ATI) graficne in je vedno delal bp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Raw ::

Isto se dogaja pri meni in NI kriva graficna. Imam radeon 9600pro.
Ne uspe mi zrihtat, ce se komu se kaj sanja... na dan z besedo.
I am what I am and I do what I can

SasoS ::

Pri ATIju se max frekvenca štima tudi v driverjih od grafične same. Poglej pod Displays->Monitor->Maximum Refresh. Meni na 9000Pro dela lepo 1280x960@85Hz na BNC kablu.

morphling1 ::

Kot je napisal SasoS. Pri Atiju se gre na displays ->monitors, nato pa manualno nastaviš max resolution in max refresh rate. Pa max refresh rate ni ta pri max resoluciji, ampak kar max refresh na splošno, tako da lahko nastavite recimo 1600*1200 pa max refresh 120 Hz. Samo ko nastavljate osvežitev pri določeni resoluciji ne smete it čez zmogljivosti monitorja.
To je vse in to 100% deluje.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

digitalc ::

Vem, da ne deluje 100%, ker pri meni noče spremeniti frekvence tudi če jo spreminjam v displays ->monitors. Bom poizkusil še z novo instalacijo Windowsov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Refresh rate na Radeon 7000 ???

Oddelek: Programska oprema
5802 (770) Sponka
»

Monitor Samsung SM 1200NF par klasičnih vprašanj o sami namestitvi

Oddelek: Strojna oprema
371361 (1003) glinik
»

Nekaj vprašanj po inštalaciji novega Radeona

Oddelek: Pomoč in nasveti
7987 (945) Vanich
»

IIYAMA VM Pro510 - 22 inch

Oddelek: Kaj kupiti
91233 (1052) _Tejc_
»

Ker monitor 17''?

Oddelek: Kaj kupiti
161284 (1095) ABX

Več podobnih tem