» »

Dreamfall aka. The Longest Journey II

Dreamfall aka. The Longest Journey II

Tr0n ::

Koncno je dolgo napovedano nadaljevanje ene izmed... ah kaj, najboljse pustolovscine EVER dobilo tudi uradno ime in priblizen datum izida. Dreamfall. Jesen 2005.

Delni sponzor igre bo norveški sklad za film, kar je dokaj zanimivo, saj je to prvič, da bi kakšna vladna agencija sponzorirala video igro.

Zgodba?

Mlada ženska v 23. stoletju čez čas s pomočjo sanj ugotovi, da nekaj ni vredu. Predvidi, da gre morda za veliko konspiracijo, ki bi lahko uničila oba svetova (Stark in Arkadija, znanost in magija). Da bi rešila ta misterij, mora poiskati junakinjo iz prvega dela, April Ryan. And the journey continues.

Za zgodbo je, tako kot v prvem delu, zadolzen Ragnar Tornquist.

Longest Journey sequel renamed, dated, and financed
The Longest Journey Sequel Details

Vec informacij bodo predstavili na letošnjem sejmu E3 (12 - 14 maj 2004).

Tr0n ::

Se malo, pa bo izslo nadaljevanje. Predidoma konec aprila, zacetek maja! :D

Dreamfall Trailer
Preview

BaRtMaN ::

Lepo.

Bo treba še enico enkrat pogledat pred tem. :))

krho ::

Fino.. Sem ravno obrnil prvi novi v enici. (Sanje)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

]Fusion[ ::

Glih pred par tedni sem v pričakovanju na nadaljevnje, obrnil prvi del in morm rečt da me je znova navdušil.
Komaj čakam... :))
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

kuglvinkl ::

Tko, da bi bil užitek popolen, se splača kupiti enko?
Your focus determines your reallity

Tr0n ::

Definitivno.

Gre namrec za trilogijo. Dreamfall je drugi del.

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

]Fusion[ ::

huh, to da bo trilogija pa nisem vedo... še boljše :))
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Jst ::

Jaz sem videl nek preview nekaj casa nazaj, pa so me fascinirale slike ter opis. A bi mi lahko kdo povedal, kako se imenuje prvi, drugi ter tretji del? Nisem cisto dobro razumel... Zdej bo izsel drugi ali tretji del?

]Fusion[ ::

1. del The longest journey
2. del Dreamfall
3. del ...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Tr0n ::

Tretji del bo samo v primeru, ce se bo to tudi splacalo oz. ce bo Dreamfall uspesen. Tako je Ragnar napisal na svojem blogu.

Kar je mogoce zanimivo je to, da je bil Longest Journey najprej misljen kot film, pa se ni izslo, zato so zadevo preuredili v igro. Tu je torej razlog za odlicno zgodbo.

Tr0n ::

Zadeva je gold! :D

Izid = 17. april

Tr0n ::

Prvi vtisi - zgodba odlicna kot vedno, prav tako celotna atmosfera v igri. Veliko teksta in background zadev, ampak to je posebnost taksne pustolovscine.

Slabost - premikanje in kamera sta zelo okorna, ampak se nekako navadis cez cas.

Tr0n ::

Mater je cool spilcek. Cisto sem pado v zgodbo, tako kot pri prvem delu. :D

kuglvinkl ::

Fajn, bo treba čim prej probat.
Your focus determines your reallity

]Fusion[ ::

Sem glih končal igro in morm rečt da je zgodba svetova. Res me je navdušla igra kot redko katera. Je pa res da je konec hudo čudn. Te pusti z tono vprašanji in v pričakovanju naslednjega dela :) Bo treba še enkrat prešpilat, da res dobiš maximalno iz zgode.
Glede igralnosti pa je bolj tak tak. Sem mel rajši stil igranja iz enke. So hoteli dodat še neke druge elemente v igro, ki pa, ne da se ne bi obnesli, ampak so slabo implementirani. Še posebaj način bojevanja, ki je ZELO okoren. Malo boljše je pa narejeno skrvanje in plazenje okoli, sicer pa tu ni kaj jaz vem kaj za naredit :P
Drugače pa špil priporočam vsakemu ki se bo potrudil in ga preigral.

LP

P.S.: Upam da bojo izdali še 3. del...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Fusion[ ()

OmegaBlue ::

Eh jest mam pa preveč lame grafično in neče delat. Bo treba drugo mašino.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

]Fusion[ ::

Za vse ki ste končali Dreamfall in hočete odgovore.
Zaj pa čakanje na Dreamfall 2 in TLJ3 :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Tr0n ::

Zgodba v TLJ je bila vedno precej nivojev nad ostalimi. To je glavni adut Ragnar Tornquista in teama Funcom.

Ne samo, da te potegne v dogajanje, ampak dejansko "dozivis" pustolovscino, ki te popelje skozi vsa "custvena" stanja. Liki so predstavljeni resnicno/verjetno in sicer tako, da se na njih hitro navezes.

Igra je bila tudi precej politicna, ce je kdo opazil (Azadi vs. Magicians). Veliko je bilo tudi verskih in moralnih vprasanj etc...

Aja pa se to. Po end creditsih je se ena scena. ;)

Storm ::

V čem je fora da majo zdej vse igre invert mouse varianto, ki se ne da poštimat, oz. je jst ne znam.
Markec The Great

]Fusion[ ::

saj si lahko v Options spremeniš
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

kuglvinkl ::

Zdej se malo spoznavam s špilom. zaenkrat mi je zlo všeč :) okolje, atmosfera, dialogi... bomo videl.

gumby ::

btw je kaj novega glede nadaljevanja?
my brain hurts

dolenc ::

Jst tud upam da bo kej hmal, k že mal Zoe pogrešam.

Na konc špila sem se skor zjoku:D

Tr0n ::

>Dreamfallen part III anyone?

>Yeah. I know. It’s going to happen.

Vec infota na blogu Ragnarja Tornquista. :)

Tr0n ::

Ok, nekaj novosti glede nadaljevanja te epske trilogije.

Kot zgleda so se odlocili za episodic play, torej bodo izdali vec krajsih epizod, podobno kot pri Sam & Max in tako se vedno v obliki igre nadaljevali in tudi zakljucili to zgodbo.

Cool beans! :D

The Longest Journey Continues Online
Dreamfall Chapters

T-Majo ::

Da obudim temo.

Pravkar sm igro preigral. Kakšna je igra se ne da z besedam opisat, ker to moreš preigrat, doživet. Všeč mi je, ker igra nima bugov, grafika odlična, dela na vseh rangih sodobnega harwera. Edino z nVidia karticam je baje nekaj težav.

A je že kaj novic o nadaljevanju? Zgodba do zdaj je bila zelo dobra, sam je nekak nism popolnoma razumel.

T-Majo ::

A obstaja kakšna igra v tem stilu? Ciljam na novejšo z wide screen podporo? Ali pač kira dobra pustolovščina, k te potegne not tak kot ta?

Kebab11 ::

Igra je zakon( dialekt je zakon, grafika je zakon, zgodba je zakon, vse je zakon)!! :D Igrco morte prešpilat, sam se mi zdi d je prekratka... Obrnu sem jo v 1 dnevu, škoda, sam uglavnem, je zakon!!

Mavrik ::

A obstaja kakšna igra v tem stilu? Ciljam na novejšo z wide screen podporo? Ali pač kira dobra pustolovščina, k te potegne not tak kot ta?


Hja... niti ne. Edini kandidat je predhodnik te zadeve, The Longest Journey. Samo ni za deco, ko samo na grafiko gledajo, saj je kar stara zadeva.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre z dobro zgodbo?

Oddelek: Igre
272436 (1164) markoxxx
»

Dreamfall Chapters: The Longest Journey

Oddelek: Igre
304171 (2452) dolenc
»

Dobre old school avanture?

Oddelek: Igre
484360 (2773) MATiCEK
»

Avanture-pustolovščine? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
669296 (4667) lolek84
»

Pustolovščine?

Oddelek: Igre
392431 (1810) BigWhale

Več podobnih tem