» »

Project Looking Glass

Project Looking Glass

Tr0n ::

Ne vem, ce je ze bilo omenjeno.

Sun eksperimentira z 3D desktop operacijskih sistemom. Nekaj taksnega, kot vidite v raznih SCI-FI filmih :).

Project Looking Glass
Project Looking Glass Demo [QT, 34.9 MB]

Tr0n ::

Ok, ne gre za OS, ampak za desktop :).

kopernik ::

Mislim, da je bilo to že omenjeno, tako na forumu kot pri novicah.

Matek ::

Uf, stvar zgleda fun. Posebno sedaj, ko imamo ultramočne grafične kartice, ki med delom v windowsih bolj kot ne počivajo, bi celotna stvar dobro izpadla, ker so nekateri efekti prav zanimivi (najbolj so mi všeč tisti cedeji, ki se rolajo okrog). Kot je rekel predavatelj, z open-source skupnostjo se bo to lahko lepo razvijalo.

Zanima me kje vse se bo dalo stvar uporabljati. Če jo bo možno vreči na Winse podobno kot sedaj npr Aston shell in jo uporabiti namesto privzetega GUIja, ima definitivno svetlo prihodnost.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Caligula ::

Sej bodo mel naslednji windowsi ful hudo graficno komponento kao. Baje bodo zlo animirani pa graficno pozresni a temu primerno simpaticni...

nicjasno ::

Dokler bodo za te animacije bremenili graficno kartico in ne cpu-ja, bo s tem vse vredu.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Loki ::

kaj pa hitrost oz. pocasnost (glede na to, da je java)?

kopernik ::


kaj pa hitrost oz. pocasnost (glede na to, da je java)?


To je še najmanjša skrb. Pač bomo videli, kako se bo obneslo. Vedno obstaja možnost namestitve drugega OS-a. Mene bolj "skrbi", če bomo to sploh kdaj videli ... znano je, da sun na clientu (desktopu) nima kakšnih uspehov, kajti marsikateri projekt je že propadel. Razen mogoče J2ME.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sun v škripcih

Oddelek: Novice / Rezultati
123462 (2643) Pancho
»

LG3D LiveCD 2.3

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
113216 (2673) kriko1
»

Project Looking Glass v praksi?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
132492 (2492) Brane2
»

Sun razkriva podrobnosti namizja treh razsežnosti

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
402849 (2849) kopernik

Več podobnih tem