» »

Iskušnje z LCD monitorji

Iskušnje z LCD monitorji

osama ::

Lep pozdrav. Zanima me kater LCD monitor uporabljate in kakšne so vaše izkušnje ( 17 col ali več)!
:\

Caligula ::

172V od Samsunga
Vreden svoje skromne cene takrat (110.000 SIT) odlicen za po netu, igre pa kak Divx povprecno. Divxi niso njegova mocna stran v igrah pa brez problemov.

Sloka dobra, odlicna samonastavitev preko AVTO knofa,.. Nic ne pogresam kakega DVIja,..

Ce pa kupujes majo v E-nakupi.com LGja za 105.000 SIT kar je verjetno najbolsa varianta ta hip.

nicjasno ::

Jaz pa mam ctx s730g na dvi-ju. V igrah in pri gledanju filmov se obnese odlicno. Ghosting je v bistvu neopazen, slika v winsih pa je prav tako izjemno ostra. Ne menjam za crt-ja, pa ce mi kdo placa.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

boštjan ::

Imam samsungov 172T model,nanj priključno 2 kišti,ena prek DVI,ena prek VGA. Slika pri DVI je boljša,kot pri VGA,ampak tudi prek VGA vmesnika ni slaba.Špili,filmi laufajo very ok.na splošno zelo zadovoljen z nakupom in nikdar več CRT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Phoebus ::

193T, so far so good :) Pa na DVI je kar dost bolš ker ni utripanj in teh sranj.

ajagodnik ::

LG 1710b, super zadevca, na dvi sploh, za filme pa tudi za igre, usb hub (2 kom) pride zelo prav. cca 120.000 SIT

LP

blackmumba ::

compaq 8080 18.1"
2 digitalna vhoda 2 analogna, 1 svideo, možno preklaplanje, picture in picture
zelo sem zadovoljen !
barve so super

ghaefb ::

Imam Philips 170s4 (17"), je super in ne potrebujem nič večjega.
Preizkusil sem ga na UT2003, slika je dobra, kontrast, ..
priporočam

Realman ::

Juras: Daj mi reci, kaksno graficno imas na tem LCDju 172v.
Jaz uporabljam istega v sluzbi, pa sem malo razocaran nad kvaliteto slike, imam sicer eno integrirano graficno.LAufam, pa seveda na max. resoluciji.Samo crke-meniji mi delujejo nekoliko neostro.Imam doma LG 1512, pa moram reci, da ima precej boljso sliko, sam grafika je tudi boljša-Matrox.Drugace, pa ima ta samsung nenormalno svetlo sliko, jaz moram svetlobo in kontrast imeti pod 50%.Ker too much sije.

Caligula ::

Raan, imam 9800 PRO, vklopi pa cleartype.

Meni kaze zelo lepo in ostro pisavo.

Skratka pojdi v Google in vtipkaj cleartype. Pojdi na tisto stran in tam ga kar preko neta vklopi, ko izberes kar je za izbrat.
Osvezevanje daj na 60 Mhz.

Jaz mam itak odvito svetlost do konca. Bodi vesel, da je lahko tako svetel. Kolega na LGju mora met skos skoraj 100% pa je se temno. :D
V igrah to sploh zelo prav pride. Tam je svetlobe na LCDju hitro premalo.

Aja, ne vem kaj je zate max resolucija-obvezno ga moras met na 1280*1024

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Realman ::

Bom poskusil Cleartype.Ne saj ne recem, da je to kaj narobe, ce ima mocno svetlobo.Meni v glavnem nekam cuden deluje, cisto drugacna svetloba, kot pa LG ki ga imam doma.Se bo ze treba navadit.

Caligula ::

Cleartype je treba za LCD obvezno vklopit. To je anrejeno prav za crkein pisavo, ker je brez njega na vseh LCDjih to spacano.

LGji pa so znani po tem, da so zelo temni in jih zato pogosto igricarji odsvetujejo, ker so v igrah hudo pretemni in jih potem vedno vsi koljejo kot zajce :D

Ce pa si na temo navajen ti pa verjetno res fajn zasije ta svetloba v oci.

Pa drugace lahko tudi v driverju graficne pr colors se dodatno potemnis sliko, ce ti je monitorjev minimum se vedno premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Realman ::

Sem vklopi clertype, crke mogoce malo boljse.Samo svetlobo, mi se vedno cudno deluje na tem lcdju.Imam pa seveda na 1280x1024.Samo na 75 Hz, sem probal 60 pa je se slabse.
Ne vem vec, kajnaj naredim, bo treba se grafo menjat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8373982872 (272) crnski0
»

LG LCD L1730S 17col.

Oddelek: Kaj kupiti
251504 (1092) _marko
»

Kakšne imate nastavitve na LCD monitorjih ??

Oddelek: Strojna oprema
231398 (1082) TribesMan
»

CRT - LCD razočaranje in žalost... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645356 (3899) Marjan
»

Samsung SM 172T

Oddelek: Strojna oprema
222500 (1947) DjTonic

Več podobnih tem