» »

Forum 21 rešitev za Slovenijo?

Forum 21 rešitev za Slovenijo?

1
2
3

MadMicka ::

Ja, ampak da bi se človek odločal za eno ali drugo politično opcijo zgolj zaradi izbrisanih, to pa mislim da ni dovolj?

ali3n ::

Najbolj čudno pa je, da ljudje v 90% nasprotujejo sistemskemu zakonu o izbrisanih, Pomladne stranke pa jih bo volilo največ 50%.


verjetno gre za "podporo" v določenih zadevah in ne stranki (oz. njenemu programu) kot celoti(primer so upokojenci)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Lucas ::

Slovenci smo očitno najbolj tolerantni volilci daleč naokoli.
Lahko se zgodi karkoli, pade luna z neba, zmagal bo LDS. Nenavadno je namreč, kako lahko vse napake in slabe odločitve znova in znova pripeljejo do novih mandatov LDS.
Naj naštejem samo nekaj cvetk 12 letnega vladanja:

-vse pomembne gospodarske funkcije so v lasti LDS
-kadrovske čistke po koncu Bajukove vlade (po treh letih je tudi sodišče ugotovilo, da so bili zamenjani protizakonito)
-zamenjava Turka na ELESU (ugotovljeno nezakonita)
-korupcija (posledica 12 letne vladavine ve se koga)
-večletni sodni zaostanki
-neracionalni nakupi težkega orožja in posodobitve tankov
-še vedno ne obsojeni vojni in povojni poboji
-pediatrična klinika
-15 milijard $ zunanjega dolga ustvarjenega v 12 letih!!!
-SIB banka
-družine z več otroki imajo še vedno (že 7 let) previsoke davke
-ORION
-operacijske mize
-Falcon za katerega še 20 let ne bomo dobili nazaj toliko kot so dali
-ustavni puč pred kratkim

Ni kaj, pri nas se da početi res marsikaj, pa se ne bo spremenilo NIČ. Afera se prekrije z afero in življenje gre naprej. Simple!

Sprašujem se, koliko ljudi pri nas sploh kolikor toliko spremlja dogajanje v tej državi.
I was here...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucas ()

ali3n ::


Sprašujem se, koliko ljudi pri nas sploh kolikor toliko spremlja dogajanje v tej državi.


vsako jutro ob 8h - Blanka Markovič& Finance @ Val202... ti kar "slabo rata"...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Daedalus ::

>Bemti, pa še levičarji gremo na volitve, pa jim damo kak glas, samo da se znebimo raznih pokvarjenih komunajzarjev.

He, he se strinjam. Samo zgleda, da ne pomaga kaj dosti.:\

>Sprašujem se, koliko ljudi pri nas sploh kolikor toliko spremlja dogajanje v tej državi.

Verjetno precej, samo problem je bolj v tem, da folk pogleda dnevnik, pol pa si ne vzame ene par minut, da bi premislil, kaj je pravkar slišal. Pa saj veš, komu se sploh da brati razna mnenja o enih aferah, ipd... Pač znana in na veliko opevana pasivnost Slovencev...

Me pa čudi ena stvar - J.J. se je pritoževal, da opozicija nima enakopravnega dostopa do nacionalnih medijev. Kar je verjetno res, sem si pa zadnjič postavil eno zanimivo vprašanje - zakaj si ne poskušajo zagotoviti podpore pri kakšnem zasebnem mediju? Ker kolikor vem, je v tujini redna praksa, da različne časopisne/televizijske hiše podpirajo različne politične opcije...

>Ja, ampak da bi se človek odločal za eno ali drugo politično opcijo zgolj zaradi izbrisanih, to pa mislim da ni dovolj?

Volitve se vedno odločajo na nekaj temah. Pri nas pa mislim, da je za odločanje dovolj ostalih razlogov (lukatomov post). Čeprav je spisek grehov še dosti daljši...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mercier ::

Kar je verjetno res, sem si pa zadnjič postavil eno zanimivo vprašanje - zakaj si ne poskušajo zagotoviti podpore pri kakšnem zasebnem mediju? Ker kolikor vem, je v tujini redna praksa, da različne časopisne/televizijske hiše podpirajo različne politične opcije...
Recimo z Demokracijo so probali, ampak so se ustrašili, da bo jim uspelo, pa so po hitrem postopku odstrelili urednika. :>

Daedalus ::

A lahko o tem malo več napišeš?

/offtopic:
A obstaja kakšna internet stran v Sloveniji, ki bi se ukvarjala izključno z politično sceno? Nekaj takega kot je recimo stran časopisa Foreign Affairs, se pravi dosti objektivna?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Dr Evil ::

Samo ne kje zavit v kakšno "mladino" oziroma levo sceno.Za sceno,ki je pa kontra lds sceni pa bi mene tudi zanimala.

Mercier ::

Thomas ::

Časopis v Sloveniji?

Mogoče spletni forum?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Če Slotech organizira tak forum ... bi to bilo mogoče dovolj zanimivo. :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ferdo ::

MOGOČE BI BILO, vendar, slo-tech je usmerjen nekam drugam.

Luka Percic ::

>Me pa čudi ena stvar - J.J. se je pritoževal, da opozicija nima enakopravnega dostopa do nacionalnih medijev. Kar je verjetno res, sem si pa zadnjič postavil eno zanimivo vprašanje - zakaj si ne poskušajo zagotoviti podpore pri kakšnem zasebnem mediju? Ker kolikor vem, je v tujini redna praksa, da različne časopisne/televizijske hiše podpirajo različne politične opcije...

V zasebnih medijih je se hujše, tam je pritisk kapitala na cenzuro dosti večji, kdo pa ima kapital, pa itak vemo.

Nacionalne televizije, pa bi morale vsem omogočat enako predstavitev stališč, pa tudi poročanja, brez političnih komentarjev-(tej politični komentarji so še posebej prisotni na radiu Slovenija)
Dokler tega nebo, bomo se naprej volili LDS, ceprav se stvar izboljšuje. Počasi a vztrajno. Saj na nacionalki.

Daedalus ::

Sem že razmišljal o taki strani, samo bi znal biti problem s sodelavci... Sam sem pa tudi preveč zelen, da bi lahko pisal neke kredibilne članke.

Če pa uspem pridobiti prave ljudi, pa kdo ve:)

>Za sceno,ki je pa kontra lds sceni pa bi mene tudi zanimala.

Lej, rabli bi eno objektivno stran/časopis/tednik, ki bi predstavljala kritiko oblasti, neglede na to, katera stranka je na oblasti. Samo obstaja en "manjši" problem - v Sloveniji je zelo malo kritikov, ki ne bi bili ideološko obremenjeni. Novičarske strani pač pišejo novice, jih včasih postavijo še v kak "ustrezen" kontekst in to je to. Nekih organizacij, ki bi se neodvisno ukvarjale z policy analizami pa pri nas ni - vsaj tako sem zadnjič slišal na predavanjih.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

> MOGOČE BI BILO, vendar, slo-tech je usmerjen nekam drugam.

To je predlog za odprtje politika.com ali necesa podobnega.

Na istem enginetu, z istim konceptom, vendar lahko drugo posadko.

No ja, en moderator PČ prehitro zaklepa, sicer ni napačen. Drugi je pa popolnoma neprimeren.

Tam so lahko oddelki fiksni LDS, SDS, ZL ... Mercator, IstraBenz, Šentjur pri Celju ...

No ja, ne bom tukaj razlagal celega koncepta. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

cirecire ::

Tehnično spletni forum ni noben problem. Samo takšen forum ne bi imel na javno mnenje nikakršnga vpliva.

Mislim, da bodo še dolgo glavno vlogo igrali elektronski mediji ( RTV ). Problem pri nas je, da bomo vedno imeli samo nacionalko in pa eno privatno TV.

Mislim da je situacija na nacionalni tv vsaj malo bolj znosna kot na Pop tv. Problem pa je tudi, ker isti tv voditelji samo krožijo med Pop tv in nacionalko ( Matjaž Tanko, Nataša Pirc, Tomaž Lajovic.....) Tako da gledamo stalno iste face.

Največja sramota pa je nacionalni radio. To pa je v bistvu radio LDS. Če je kdo poslušal oddajo "izjava tedna". Tam vedno cenzurirajo in v eter spustijo samo tiste, ki imajo levičarsko mnenje. Če pa pa se slučajno uspe prebiti v eter nekdo, ki ima drugačno stališče, ga pa voditelj takoj zatre.

Dr Evil ::

Največja sramota pa je nacionalni radio. To pa je v bistvu radio LDS. Če je kdo poslušal oddajo "izjava tedna". Tam vedno cenzurirajo in v eter spustijo samo tiste, ki imajo levičarsko mnenje. Če pa pa se slučajno uspe prebiti v eter nekdo, ki ima drugačno stališče, ga pa voditelj takoj zatre.


Se strinjam.To vem iz prve roke(ušesa).:D

FastWIND ::

Rezultati raziskave pojavljanja političnih strank na TV Slovenija in Radiu Slovenija. Raziskavo je delalo mariborsko podjetje SPEM.

TV Slovenija:

28% SDS
18% LDS
17% NSI
11% SNS
10% ZLSD
9% SLS
4% SMS
3% DESUS

Radio Slovenija:

26% SDS
18% LDS
17% NSI
10% SLS
10% ZLSD
10% SNS
4% DESUS
4% SMS

Dr Evil ::

Samo ti nekaj pozabljaš.SDS in NSi so opozicija.SLS ,LDS,SMS,DESUS,ZLSD so pozicijske stranke.In še to.Vlada se itak ne rabi toliko kazat po medijih,ker jih že ti zelo dobro nameščajo.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

iration ::

pr mladini je procent pojavljanja opozicije še veliko večji.
redno tudi na naslovnici.
tko da to nima veze.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

ferdo ::

špekulacije, nobenemu ni za verjet..

Daedalus ::

Sej, očitno je pozabil na kontekst pojavljanja političnih strank v medijih... Daj kak link do te raziskave, če je možno...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Lucas ::

Pa sej ni toliko pomebno ali ima neka stranka 17% ali pa 21% odsotek pojavljanja.
Kar je pomebno je to, da so stališča določenega medija že apriori proti stališčem SDS.

Po moji oceni poskuša biti najbolj objektiven medij TVSLO, zahvaljujoč predvsem nekaterim novinarjem, čeprav so tudi tu cenzure (Možinov dokumentarec pred kratkim), enostranski politični kometarji Jurija Gustinčiča, pa še kaj bi se našlo.
Saj drugače ne more biti, če je nad njimi leva roka Kocijančiča.

Se še spomnite, kako je pred leti Anderlič v Odmevih diktiral novinarki, kaj ga sme vprašat in kaj ne?
In še nedolgo tega, ko je Kučan v intervjuju novinarki na vsak način skušal preprečiti da pred javnostjo prebere citat iz knjige Italijanskega politika (gre za obdobje osamosvajanja), ki je Kučana in levico postavljal v zelo neroden položaj?

Aja, pa da vsakotedenskega Vidmarjevega manifesta s Štefančičem vred ne omenjam.
I was here...

Thomas ::

Meni so se tile fantje - Vidmar, Školč, Prečastiti, Lukšič in podobni, vedno nekoliko negotovi.

Najprej so se oprijeli Punka, kot ene rešilne bilke. Za moj okus je to popreproščenje, da večje ne more biti.

Zdej jim je edini plot, na katerega se opirajo, "Nemška ideologija". Pacifizem za vsako ceno, socialna država, zelena država ...

Zato bi en dober net forum bil koristen. V odprti debati bi postali še bolj negotovi.

:D

Tako pa dokaj vehementno vsi trobijo v isti rog, kot tastar Gustinčič!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

lukatom, praviš, da ima gospod Jurij Gustinčič enostranske politične komentarje? Če si mislil, da bi moral biti komentar objektiven, se motiš, saj kaj takega ne obstaja. Komenatar je namreč po svoji vsebini subjektivno (osebno) videnje določenih dogodkov. Zato je nesmisel govoriti o enostranskih političnih komentarjih. Če pa se z njegovimi stališči ne strinjaš, je pa to čisto druga stvar. Meni osebno je zelo povšeči, za razliko od npr. Borisa Ježa, ki kar počez, brez jasnosti in logičnossti piše o vsem in ničemer.

OwcA ::

Še ena opazka glede Vidmarjevih "manifestov" v SC. Ne zdi se mi, da ravno na njem stoji propagandni stroj postkumunizma. Konec koncev kritizira predvsem oblastnike, kdo so ti pa je znano.
Nekaj objektivnosti ne škodi niti v ideoloških debatah.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

"Vladavci", kakor jih imenuje Vidmar, so pod njegovo kritiko predvsem takrat, kadar sta oblast in opozicija glede česa enotni. Kot recimo glede NATA in EU. Takrat pridejo tapravi postkomunisti ven. Zanje so LDSovci navadni izdajalci. Da o Pahorju sploh ne govorimo.

Vidmar se vedno postavi na neko tako populistično točko, iz katere tolče po kapitalizmu. Nekaj bolj prijateljskega ognja po LDS in ZL, manj prijaznega pa po "fašistih". To je trenutna (že leta) taktika "Vidmarjevega kroga".

Zraven pa je včasih še propagiral Punk, zdaj to že nikogar več ne zanima.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Štefančič je tudi "zanimiv". Po eni strani alergičen na vse, kar diši po kapitalizmu, po drugi strani pa hipnotiziran od vsakega Holivudskega šita. Pogled na svet skozi filme in odnose režiserjev in producentov. Že to je čez mero dobrega okusa. Potem pa to solato zabeli še z raznimi neokmunizmi - direkt za bruhat!

Vidmar pa isto. Propagira ravno vsak podn, ki nastane v Liverpulu ali okoli kakšne druge propadle železarne v Angliji. Celo organizira njihove koncerte v Sloveniji.

Pravzaprav je ves Anarhizem takšen. Izbere nekaj produktov kapitalizma, nekaj parol komunizma in se dela pametnega.

Plitvo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucas ::

MadMicka:
Gustinčiča sem dal za primer, kako ga, in samo njega uporabijo za komentarje predvsem zunanjepolitičnih dogotkov. Človek je v navezi Šurca-Lipušček-Gustinčič seznanjen z stanjem v ZDA. Ali je res? Je to pluralnost, če trije ponavljajo drug za drugim?

In ne, nimam pripomb s tem da on komentira, tudi nimam pripomb na njegove komentarje.
Pripombo imam na to, da le on komentira. Kar se tiče politike.
Sicer pa mislim, da ima občasen komentar le še Edo Žitnik, a le iz gospodarskih področij.

OwcA:
Prav imaš, ne sloni na Vidmarju propagandi stroj; on je zelo dobro vključen vanj.
In glede njegovega kritiziranja: Ena opomin vladi, ker včasih ne posluša dosledno Sivolasega gospoda, in deset klofut opoziciji in lekcij iz fašizma in nacizma, ter obvezno norčevanje iz metropolita.

Toliko o objektivnosti.
I was here...

cirecire ::

Glede objektivnasti. Pa saj je tukaj vse popolnoma jasno.

Ljerka Bizilj najbolj poštena novinarka na koncu pa poslanka LDS.

Majda Širca ikona kulturnega programa, dobitnica viktorjev danes pa poslanka LDS, kjer v
parlamentu Slovence žigosa s fašisti.

Najbolj legendaren pa je bivši novinar 24 ur na Pop tv Tilen Majnardi, ki je vsak dan govoril o zgodbi o uspehu. Ko pa je prišla sovražna Bajukova vlada je pa v enem tednu postala Slovenija dežela gospodarske katastrofe. In kaj dela danes Tilen Majnardi? Ima dobro službo v Ropovem kabinetu.

Največji novinarski podn je pa dopisnik iz ZDA Matej Šurc. Človek ne loči niti ameriških zveznih držav med sabo. Povsod vidi samo ideološke nasprotnike. Celo Schwarzenegger naj bil za njega ideološki nasprotnik.

Alexius Heristalski ::

Nekaj mesecev nazaj sem v Sobotni prilogi bral, da ZDA vodijo katoliški fundamentalisti, žal se ne spomnim točno, kateri "strokovnjak" je to napisal. Mislim, česa vsega se še ne bodo izmislili! Izobraženi vedo, da v ZDA še vedno vlada odpor proti katolicizmu (namig: Katolika Kennedyja so celo ubili.). Članek je bil očitno naperjen proti katolikom nasploh.

Potreba po normalnih, neideoloških medijih je več kot nujna. Zaradi mene lahko začnemo s spletnim forumom, zakaj pa ne?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Barakuda1 ::

Me prav zanima, kako si predstavljate

- neideološke in povrhu vsega še politično orjentirane medije :\

Tarzan ::

Veliko sreče, pomoje je zadeva neizvedljiva ;)

Glede ZDA in katoliških fanatikov se bi strinjal, da njihov lobi ni tako močan, kot naprimer židovski lobi, imajo pa vseeno kar precejšnjo moč. Ampak še vedno ne preveliko, sem ravno danes nekje prebral, da so zavrnili izdajanje štipendije (državne) nekemu študentu, ki je študiral teologijo. Po mojem mnenju popolnoma upravičeno, naj ga štipendira Sveti Sedež, država bo tako ali tako od njega imela več škode kot koristi:\ .

madmitch ::

Kadarkoli berem kakšne politične teme tukaj, me preseneča neverjetna nepristranskost in objektivnost. Neverjetno lepo kaže svetohlinskost in tako populistično poštenost Slovencev da je groza. Večina vas udriha po trenutni oblasti (kar si po moje tudi zasluži), neprestano trosite floskule o "komunajzerjih" in njihovih grdobijah... Na pjedestal postavljate JJ kot svetega odrešenika Slovenije in se skupaj z njim prav po kalimerovsko smilite sami sebi, da kakšno krivico vam zganjajo tile post komunisti. Lepo vas prosim, pa menda ja niste tako naivni in ne verjamete v vnebo upijočo, malo da ne deviško poštenost JJ in ostalih patronov združenih pod njegovim plaščem. Tako nekarakternih ljudi si, verjemite, ne želimo za "vladavce", še manj kot trenutno numenklaturo, ki je, še enkrat ponavjam, godna za politični odstrel na celi črti.
Pa menda ja ne mislite, da so si ti patroni pripravljeni odreči sladostrastji oblasti za dobrobit nas malih pijonov. Ne dragi moji, delali bodo ravno tako kot se dela sedaj. Prav nepotistično si bodo razdelili stolčke, na vse kriplje se bodo trudili zatrti vsakega, ki bo samo dišal drugače kot oni.

To, da pa ima trenutna vladajoča numenklatura oblast, je pa menda ja normalno, saj so na oblasti. Da je to pri nas tako, je za nekatere sevada nezaslišano, skoraj bogokletno. Ko pa kdo na temo kaj podobnega napiše o Ameriki, takoj dobi na glavo ploho vzvišenih puhljic, ki naj bi mu dale vedeti, da lov na čarovnice ni bil nikoli končan.

Na srečo, ali žalost smo Slovenci še vedno tako prevdarni, da ne nasedamo ljudem, ki samo tožijo kako jih nihče ne mara, ki za vsak svoj neuspeh krivijo druge (to je bilo vedno najlaže) in ki ne znajo narediti prav nič konstruktivnega.

Dragi moji, kakorkoli obrnete, politično smo v dreku.

PS: Še nekaj mi ni jasno. Kako imamo lahko takšno vlado, če vas je tu več kot dve tretini proti? Očitno samo trobite v isti rog, na volitvah pa!? Je** ga, te vsaj poznam in volite za obstoječe stanje. Verjetno je tako res bolj komot, koga bi pa potem obtoževali, svoje? Ali bi kar naenkrat začeli tuliti drugo rimo?!?!
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Alexius Heristalski ::

To, da pa ima trenutna vladajoča numenklatura oblast, je pa menda ja normalno, saj so na oblasti. Da je to pri nas tako, je za nekatere sevada nezaslišano, skoraj bogokletno.
Oblast ima nomenklatura iz prejšnjega sistema, v tem je problem.

S tem, da v Sloveniji še vedno vlada ideološko ozračje (gre za prejšnjo, tj. komunistično ideologijo) sem hotel povedati to, da se volilci ne odločajo na podlagi interesov, ampak preprosto volijo kandidate "ker so naši".

Glede ZDA: katoliki nimajo kaj dosti vpliva, vpliv imajo razne krščanske skupnosti (Bush ni katolik/podpomenka/, je pa kristjan/nadpomenka/).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Sergio ::

Da se malo vrnem na temo Foruma 21, eno vprašanje.

Včeraj je Kučan za sveto trdil, da je to samo "forum, ki združuje enakomislieče" in da tukaj ne bo nobenega političnega udejstvovanja. Torej to ni stranka? Se ne bodo udeležili volitev? Kaj točno potem _bodo_ počeli? Kritizirali?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Po moje mislijo biti "think tank". Vendar ONI to niso. Kučan, Jankovič in še pol zagotovo ne. To so frontmani in operativci.

Misleci na "levici" so drugi. Razni profesorji s FDV in Filofaksa. Glavnega misleca imajo v New Yorku, Slavoja Žižka, ki je odšel v center kapitalizma, kjer se polagoma navzema lokalne miselne klime.

Kučan in prijatli pa naj lepo ustanovijo stranko in gredo na volitve. Če zmagajo, jim bogpožegnaj. Če ne zmagajo - dobrodošli v demokraciji!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

@ Sergio Za razliko od desnice, levica ne namerava dočakati "sence" nepripravljena. :D

@ Kalimero
A nobenmu ne potegne, da je bedarija, da čakaš, da levica prevzame še tri tista podjetja, ki jih še ni, da čakaš da volilno telo škripne, da ugotavljaš kdo je zrušil Demos...

Megažer, ki ne zna ustvariti potrebe na trgu je za odstranit. Sploh pri tako lačnem trgu. Dokler ne desnica ne bo znala prevzeti oblast, oblasti ni vredna. Ampak ni dosti, da ubogljivega/vo borca/borko pelješ k zobozdravniku.

Rabite enega, ki ne bo jokal za Demosom, ampak bo znal naredit Demos, če bo tako bolj jasno.

Sergio ::

"Težava" je v tem, ker imam na Kučana lep spomin ter o Jankoviču menim, da je izjemno sposoben manager. Odkar je na čelu države Drnovšek, se mi po Kučanu kar kolca. Mater, živim v državi, kjer sploh nimam občutka, da IMAM predsednika! To sploh ni logično.

Yup. Če bi imel možnost volit Forum 21, bi ga. Ali pa Forum za levico ;-)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

cirecire ::

Pa saj vidimo še ena prevara levičarskih medijev. Pred tremi dnevi so bambastično objavili, da naj bi Kučanovi privrženci registrirali Forum 21. Sedaj pa so se ne vem zakaj premislili.

Kot so nekateri zgoraj že napisali. Naj Kučan ustanovi F21 saj ga imajo vsi radi. Saj je nekoč za sebe pravil, da je komunist s človeškim obrazom. Naj postane predsednik vlade in naj pokaže kaj zna.

Če je odrešitelj potem naj se pa ukvarja z delavkami v tekstilni industriji, z finančnimi prevarami ( Orion, SIB), z izbrisanimi...
Pa še vsak mesec bo moral v parlamentu odgovarjati na vprašanja opozicije.

Thomas ::

> imam na Kučana lep spomin

Kaj se tako lepega spomniš? Jest recimo, imam na Kučana en lep spomin. Ko je Jamesu Bakerju zabrusil, kar mu je šlo.

> ter o Jankoviču menim, da je izjemno sposoben manager

Sposoben manager, ki naj lepo kandidira za poslanca, predsednika, kar hoče.

Je pa nadvse smešna slovenska navada, verjeti Milošu Kovačiču kam gre svetovna farmacija, potem ko je bil direktor copycat farmacevtske firme z glavnim tržiščem v Rusiji.

In zelo "tipčno slovenska". Jankovičeva modrost se tudi večini zdi dovolj kmečka - "pa saj je uspešen manager!" - čeprav kakšne posebno globoke izjave on še ni dal.

V think tank on ravno ne spada. Ali pa Sandi Češko, ki prodaja tiste kozmodiske - tudi ne. A je prov?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DavidJ ::

> Odkar je na čelu države Drnovšek, se mi po Kučanu kar kolca.

A ti je bil Kučan vizualno tako všeč? Ker to je 90% funkcij, ki jih predsednik države opravlja.

Politiki morajo biti opaženi, če niso na poziciji. Zato se more Jelinčič dret, kako ga država zatira, da po nas Hodijo hrvati, da nam grozi 6 miljonov brezposelnih in podobno, da ga ljudje opazijo. Razumno in preudarno lahko govori le tisti, ki je na oblasti. Ostali morajo izstopati na en ali drugačen način.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

iration ::

To pa res ni težko razumet, zakaj je "sivolasi gospod z modrimi očki" tako zelo priljubljen. V vseh časopisih v zadnjih 13 letih se je bilo tako lepo zelo lepo in sladko in oh in sploh pisalo o njem, da je nemogoče, da ga kdo ne bi oboževal. In da nič manj kot weirdo izpade tisti, ki ga slučajno ne obožuje.
(med "vse" časopise ni spadal edinole Mag in Demokracija, ki pa je itak na žalost bolj strankarski časopis kot ne)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

iration ::

Če bi se tako lepo pisalo o Mati Terezi, bi še danes živela od ponosa :D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

Normalno je, da si "leva" stran misli o "desni" vse najslabše. Za enega Ameriškega Republikanca je skoraj značilno, da verjame, da so Demokrati samo preoblečeni komunisti.

Normalno za Demokrata je tudi, da misli, da Republikancem je samo za profite velikih korporacij.

Dve abotni ideji - obe - vendar je to zdrava osnova konkurenčnega boja za oblast, saj so volilci dovolj pametni, da jih postavljajo in odstavljajo z oblasti, kakor se jim ravno zazdi.


Pri nas imamo osnovno idejo kdo je kje in kaj, morda celo manj nerealistično postavljeno. Ex komunisti in ex domobranci sestavljajo mainstream obeh opcij. Ampak zabetoniranost "komunistov" na oblasti, je pa zgleda neodvisna od muhavosti volilcev. Naši volilci niso tako muhasti. Oni "preprosto vedo, kako morajo glasovati, da ne bo katastrofe".

TO je dolgoročen recept za katastrofo. Da nimamo distance do politike.

Če bi se v Ameriki delili na Sever in Jug ali na Bele in Nebele ali Bogate in Revne - namesto na "Republikanske preudarneže" in "Demokratske dobrosrčneže" - potem bi bili na istem kot smo mi.

Shit, jest vam povem! Pa ne za Ameriko, katera mnoge pri nas tako (nepotrebno) skrbi! Za nas, ker delitve ne znamo preseči. Med Klerikalce in Liberalce.

Naši Klerikalci niso niti prida pobožni, Liberalci pa izčrpajo ves svoj liberalizem v odnosu do "spolno drugače usmerjenih manjšin", potem se neha.

Jest osebno vidim obe skupini (70+% ljudi) kot ... "Ajd, a bo mir! Lepo se izmenjujte na oblasti, ne si utirat "bližnjic", opravljajte tekoče posle do nadaljnega!"

Seveda jih mora po prstih dobiti predvsem levica, ker ta je na oblasti!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Nagradno vprašanje:

Katerega novinarja Milan Kučan najbolj sovraži?

cirecire ::

Katerega novinarja Milan Kučan najbolj sovraži?

Bolje bi bilo vprašati. Kateri novinarji so za Milana Kučana nujno zlo.

Lahko jih preštejemo na prste ene roke: Slivnik, Markeš...
Kučan dobro ve, da mu kvečjemu bolj koristijo kot škodijo dokler bodo pisali za manjše tednike z nizko naklado. Potrebuje jih kot nujno zlo zaradi tujine, ker dajejo lažni videz o pluralnosti medijev pri nas.

Če pa bi recimo Janez Markeš kandidiral za urednika informativnega programa na nacionalki potem pa bi v Kučanovem kabinetu vklopili alarm prve stopnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cirecire ()

Maria ::

Še moje mnenje o vzrokih nastanka Foruma 21.

Mislim, da zgodba o g. Milanu in JJ (ki je vir vsega dogajanja) korenini zelo daleč nazaj (še iz obdobja okoli 1985). In vsa dejanja (tudi forum 21) pogosto delno ali popolnoma temeljijo na izhodiščih in vzrokih te zgodbe.

In zato se mi zdi zgodba (in akterja g. Milana) prej tragična kot karkoli drugega. Zakaj?

Kot zelo uspešen študent prava in perspektiven kader, je g. Milan zelo hitro in uspešno napredoval v karieri. Na področju za katerega je dejansko zelo usposobljen in talentiran. In po letu 1975, ko se je že vedelo, da bo v kratkem obdobju Tito umrl, so v bivši državi razmišljali, kdo in kako lahko strukturo te države poveže in popelje naprej.

V resnici sta bila v tistem času (po 80 letu) le dva, ki sta bila po energiji, ambiciji in delno sposobnostih tega sposobna. Milan in Slobodan. In vedelo se je, da lahko ostane le eden. Kateri?

Slobodan je bil v osnovi nagnjen k avtoritarnosti in doseganju cilja za vsako ceno, preko trupel, Milan pa je kot ambiciozen perspektiven kader tudi imel vizijo, kako to združbo peljati v boljše, urejenejše relacije in odnose ter prihodnost.

Kot vemo je spopad kulminiral z uporom rudarjev na Kosovu in nato s protiudarcem skupnih jeder. Takrat se je vedelo, da bo prihodnost zelo temna in da so možni tudi vojaški udari, odstranitve republiških vodstev, ... In v nekem trenutku, pred odločilno sejo ZKJ, je bila sprejta odločitev, da tako ne bo šlo naprej (torej, ocena, da je Slobodan premočan in da je velika verjetnost, da bo uspel), da je potrebno odkorakati. Ta odločitev je bila povsem legitimna, racionalno domišljena in jo lahko razumemo.

Posledice pa so bile (kot vemo) katastrofalne za nekaj stotisoč ljudi na območju bivše države. Ti ljudje so bili prepuščani agresivni in brezvestni politiki Slobodana, ki mu je dejansko šlo le za oblast in nič drugega.

Za nevztrajanje v bolju za resnico in prav, za boljšo prihodnost ne moremo objektivno kriviti nikogar, vendar resnični heroji (Mandela, Havel, ...) v takšnih trenutkih ostajajo in vztrajajo. Tudi za ceno svojega življenja.

Menim, da je g. Milan to sprevidel šele kasneje, ko je bilo že prepozno. Menim pa, da se je zaklel, da v svojem življenju nikoli ne bo dopustil nikomur, ki bi imel podobne fašistoidne (agresivne) namene, da bi to lahko udejanil.

Vzporedno pa se je s to zgodbo peljala zgodba JJ, ki se je kot mlad upornik karierno vzpenjal in iskal svojo priložnost. Ta priložnost je prišla kar sama od sebe (niti se ni kaj veliko sam trudil zanjo) in pristal je kot zrno graha med dvema velikima nasprotno vrtečima kamnoma (takratna slovenska politika - JLA in vse ostalo). Vendar, usoda ali ne, to zrno je iniciralo dogajanje, ki je vodilo v osamosvojitev Slovenije. Ob tem pa je JJ in kolegi v tistem času postal heroj naroda. Tudi zato, ker je šel preko svojega bivanja.

Kaj in kdo je bil vzrok zato, da je JJ šel skozi to zgodbo, prepuščam zgodovinarjem ali razlagi samih akterjev.



Dejstvo je, da je bila od časa Demosa in naprej velika antipatija med JJ in g. Milanom. Zakaj v resnici s strani JJ ne vem, menim pa, da je g. Milan prepričan, da nosi JJ v sebi sledove energij Slobodana in da je posledice njegovih dejanj potrebno zatreti že v kali. In iz te antipatije in tega zatiranja v kali so nastale vse afere, ki smo jim bili priča v zadnjih 13 letih (Depala vas, ...).

In tako je JJ iz heroja postal v javni podobi v 13 letih zametek fašizma in nestrpnosti.

Tragedija te zgodbe je ta, da se je s preprečevanjem razvijanja fašistoidnosti JJ, nezavedno vzpostavljalo resnično fašitoidno stanje izključevanja določene skupine ljudi iz vseh sfer družbenega odločanja in da še vedno jemljemo to skupino ljudi (max. 20 % volilcev te interesne sfere) skoraj kot gobavce. In posledično JJ ta izključevanja jemlje osebno in je do akterjev vedno bolj nepovratno negativno nastrojen.

Rezultat takšnega stanja pa je lahko samo eden. Na koncu bo ostal le eden in na žalost še ta kot poraženec. Ker si je v življenju dejansko dokazal, da ni sposoben sodelovati tudi z resnično drugače mislečimi.

In zato je tudi potrebno ostati na okopih in vzdrževati aktivno vlogo (forum 21). V normalnih demokracijah je normalno, da po opravljeni nalogi človek zgodbo konča.


In zakaj se mi še zdi to dogajajnje tragično?

Kaj ima od tega Slovenija in njeni državljani?

Naučeni smo bili, da je, če je tako sugerirano, nekdo lahko elegantno in zelo spretno izločen in izobčen iz skupnega življenja. In skoraj nezavedno mnogi v tej družbi tako dejansko ravnajo, četudi sploh ne vedo za vzroke, zakaj bi naj tako ravnali.
V medijih je spretno naučena in izvajana tehnika poročanja o nezaželjeni osebi (v tem primeru JJ) tako, da vsi vemo, da ''ja, ta je pa gobav, a ne''
In naučeni smo, da se o ravnanju prave linije ne sprašuje in ne dvomi. In če slučajno je kaj kdaj narobe, je za to kriva seveda ta v naprej izbrana nezaželjena oseba.

Tragično je to zato, ker bo družba potrebovala veliko časa, da to kolektivno sprevidi in prične ravnati po lastni pameti. In do takrat bodo realne stvari (ustvarjanje novih družb, podjetij, ...) na stranskem tiru, ker sta si ti dve energiji nasprotni: ustvarjanje in destrukcija.

In ko bomo spregledali, bodo vsa dobra podjetja, ki v tem času želijo ustvarjati, pa jim to sistem in tako postavljene družbene vrednote tega ne omogočajo, odšla (samoiniciativno) v tujo last, ker bodo le tu videla realno možnost za ustvarjanje in normalno (nesprevrženo) rast. Ena od teh zgodb je tudi Lek. Žal.


Maria


p.s. Še najbolj tragičen pa se mi zdi mladi, uglajeni predstavnik levega foruma, ki ga pogosto vidim na TV kot edinega vidnega predstavnika tega foruma, ki verjetno še ni ugotovil, da je z ustanovitvijo foruma 21 in odhodom g. Milana v ta forum, levi forum dolgoročno izgubil kakšen resen pomen in namen. Ker bo samospoznanje smiselnosti obstoja tega foruma med člani tu zelo hitro naredilo konec (bila je pač napačna ocena, da se bo g. Milan priključil temu forumu).

Thomas ::

No ja, z nečim se globoko ne strinjam. "Da je naš odhod iz Yuge, pustil za sabo par 100 K mrtvih".

Da smo bili Slovenci stabilizatorji Jugoslavije, da je zaradi nas bila nekako še stabilna, potem ko smo pa odšli, se je posledično vse posulo.

To je gledanje Jamesa Bakerja. Napačno.

Srpska načrtovanija so obstajala neodvisno, če kje kaka Slovenija sploh je ali je sploh ni.

Mi smo bili samo tako pametni, da smo se umaknili iz železniške postaje, preden je tja pripeljal iztirjen vlak. Ki je imel pripeljati tako ali tako.

Šlo je - takrat leta 1990+ - samo zato, koliko bo "Pravoslavje" (Rusi & Srbi & Grki ... ) še obdržalo svoj pomen.

Zdej so na tleh. Takrat pa niso bili, česar se je James Baker tako bal. Namreč da bodo naredili svetovno štalo. Pa so samo Balkansko, že na Kavkazu se jim je povsem zalomilo.

Torej, da smo Slovenci krivci za Balkansko tragedijo - je samovšečnost (čudne sorte).
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Maria ::

Thomas

> No ja, z nečim se globoko ne strinjam. "Da je naš odhod iz Yuge, pustil za sabo par 100 K mrtvih".

Tega nisem nikjer rekla.

Rekla sem, da je nezrelo in neodgovorno ravnanje ter večinska podpora Slobodanu v tistem času v organih ZKJ vzrok za teh nekaj 100 k mrtvih.

To je bistvena razlika.

Maria
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lik Milana Kučana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22525538 (13948) ahac
»

Desnica razpada? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82996286 (79626) poweroff
»

koga volit? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
94645205 (27276) poweroff
»

Rupel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1438819 (6682) drejc
»

10 let LDS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1127919 (6023) BigWhale

Več podobnih tem