» »

Disketnik ne deluje!

Disketnik ne deluje!

Jackass ::

Odkar mam novo grafo R9800SE, ki ma glih tak priklučk kt disketnik, mi disketnik ne dela, sploh se ne pržge lučka, nč ne praska, v windowsih kot da ga ni! Torej očitno nima štroma!

A se komu sanja zakaj? Kaj bi bil lahko vzrok temu? A ma še kdo podobne težave? Pa kako nej rešm to?

Sej disketnika glih ne uporablam velik, sam mam ene pomembne driverje gor, pa še ene par stvari! Pa tut nasplošno k mi kdo prnese kšno Wordov dokument ga glih ne daje na cd in to mi gre na jetra da ne dela!
jAcKaSS
  • spremenil: Jackass ()

Azrael ::

Kar več možnosti je za ta problem:

1.) Nekje iztaknjen ali pokvarjen ploščati kabel disketnika,
2.) Pokvarjen ali iztaknjen napajalni kabel za disketnik,
3.) Fuč disketnik,
4.) Izklopljen FDD kontroler na matični,
5.) Če ga BIOS zazna, Windows pa ne, sesuti Windowsi
...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

boštjan ::

preveri,če maš sploh pravilno priključen kabel na matično

Jackass ::

sam mal če disketnik ne bi bil pravilno na plato prklopln, bi še zmer vsaj lučka gorela, al ne?

aja v biosu bom pogledu, drgač pa pr zagonu k bi mogu prevert za zagonsko disketo ni nč!

Napajalni kabel zihr ni! Sm probu še tdrug vtič!
S ploščatim kablom močno dvomm da bi blo kej narobe! Jah kabl je prov prklopln. sej gre itak samo na en način not!
Disketnik je možno da je crknu! Bom nesu nekam prevert!

Kje se pa vklaplja in izklaplja FDD kontroler? Tega nism nč spreminju!

A je možno kej da napajalnik ne more dovajat štroma? Mislm da ne more zagotovit dveh enakih napetosti?
jAcKaSS

boštjan ::

ja upam,da ga maš prav priklopljenega,ker pravilno se ga priklopi,da je tisti del,kjer je kable razdeljen v disketnik priklopljen. Se pa da FDD drive tudi izklopit,v BIOSU maš nekje,mogoče maš izklopljenega,poglej malo.

Jackass ::

Zdele se samo smejm, k sm ugotovu kaj je bil vzrok!

Sploh pomislu nism, da je treba v BIOS-u ročno nastavt disketnik. Js sm bil 100% da to zazna sam. Ampak očitno ne. In k sm pogledu, sm vidu, da je pr diskenikih naštiman "NONE". Pa sm pogledu in vidu, da morš ročno nastavt! Sm nastavu in zdej dela. Sam ne vem pa kako to, da se je izklopl, ker js 100% nism tega spreminju!

No ja problem rešen! Hvala, da ste me spomnl na BIOS!:D
jAcKaSS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ulra66 Bios is not installed - kaj naj naredim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
361669 (1334) amigo_no1
»

Disketnik-problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
161123 (1002) shortyyy
»

winsi zamrzujejo, ko hočem odpreti datoteko na disketi, kaj naj naredim???

Oddelek: Pomoč in nasveti
111037 (877) ReBi
»

Velika disketna

Oddelek: Strojna oprema
6971 (912) Brane2
»

Zakaj mi vedno vidi disketnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111120 (967) OmegaM

Več podobnih tem