» »

Računalniški napajalniki in njihovi "magični" Wati

Računalniški napajalniki in njihovi "magični" Wati

Poldy ::

V nekaj temah sem zasledil, da si ljudje ne predstavljajo najbolje, kaj sploh je moč napajalnika. Nekateri mislijo, da če imajo močnejši napajalnik, imajo zato ultra stabilni sistem, spet drugi poročajo o ultra navijalskih sposobnostih...

Jaz pravim, da se moč troši na hdd, procesorju, ventilatorju, lučkah... in tisti z močnejšimi napajalniki imajo zato lahko bolj osvetljen(več lučk) in prezračevan(več ventilatorjev) računalnik. To pa je tudi vse.

Kaj si mislite drugi o tem?

ginekolog ::

N ja, tudi diski, grafiča in cdromi potrošijo nekaj energije. Grafična posebno, saj lahko ima več tranzistorjev kot CPU. CPU sam pa lahko pobere tudi 90W... tudi več če ima večjo voltažo.

Jaz sicer imam 230W 5 let star napajalc in prav dobor žene bartona 2500+, gf4mx in ostalo šaro. Dokler vse dela, ne menjam :)
Divers do it deeper.

Zgodovina sprememb…

frenk ::

Poldy: a ti mislš da mi za brezveze kupujemo dobre napajalce...ni pomembno al napajalnik dela al ne...pomembno je kolk mu skačejo linije in kolk mu padejo linije in to je najpomembneje pri navijanju, ker le tako lahko s čimmanj napetosti dobiš kar največ iz komponent...za nenavit sistem je pa ponavad noname 300W napajalnik čist vredu, ampak kdo pa nima navitega sistema tukaj?...redki:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212683 (8317) Napajalc
»

napajalnik: Chieftec ATX-410-212

Oddelek: Kaj kupiti
151399 (1215) Mirč
»

napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535519 (4918) TribesMan
»

Chiftek 420W spreminjanje voltaže (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
806811 (5423) BigSexy
»

Kako do čimboljšega delovanja

Oddelek: Navijanje
331941 (1449) Tugo

Več podobnih tem