» »

Kaj je bilo narobe?

Kaj je bilo narobe?

Wolverine ::

danes mi je tole napisalo, ko sem bil na forumu:

Warning: PostgreSQL query failed: pqReadData() -- backend closed the channel unexpectedly. This probably means the backend terminated abnormally before or while processing the request. in /stran/www/script/utils/helpforum.php on line 100

Warning: PostgreSQL query failed: pqReadData() -- backend closed the channel unexpectedly. This probably means the backend terminated abnormally before or while processing the request. in /stran/www/script/utils/helpforum.php on line 210

Warning: Supplied argument is not a valid PostgreSQL result resource in /stran/www/script/utils/helpforum.php on line 211

kaj to pomeni??
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Sergio ::

TEŽKA preobremenjenost serverja... žal...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tomi ::

In to se dogaja celo sedaj ( če pogledate uro posta, vidite, da je skoraj dve zjutraj ).
Bo res treba kupiti nov server. Sicer pa, Sergio, kdaj bo odprt račun?
metrodusa.blogspot.com

OZZY ::

Ne dogaja se samo ob dveh zjutraj ampak cel dal. Tudi zdej ko sem gor mi skoi meče te stvari. Mi gre na jetra, saj ko hočem odgovorit mi vrže to ven in moram ponovno pisat. SAmo sem to z copy-paste opcijo rešu.
Go with the flow.

Elemen_T ::

Meni se to dogaja non-stop. Lahko bi kej popedenal..:|

OZZY ::

Sicer je pa ista ali podobna tema odprta isto pod tem forumom (slo-tech) z naslovom problemi.
Upam, da bo stvar z novim strežnikom kmalu speljana.
Go with the flow.

PaJo ::

Ja mi tudi mocno upamo na to, ker ta masian res ne sfolga nix vec;(

Drugace pa zdaj opet kolko tolko vredu dela:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

OZZY ::

Sej ni nič čudenga, da se pojavlja vedno več problemov, saj je tudi uporabnikov vedno več. Se spomnim, ko jih je blo še 1000 sedaj pa jih je že več kot 600 več. To se pa že mora poznat.
Go with the flow.

Sergio ::

seveda se pozna! zelo zelo pozna... že rihtamo nov server...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Wolverine ::

Na kaksen sistem pa ciljate glede serverja??
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

PaJo ::

Nekaj v smeri dual proc sistema, zelaj je se SCSI disk, samo verjetno nebo financno slo skozi:\

V glavenm ko bo sprememba boste obvesceni:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

R0K ::

enkrat ste napisal da prblizn dual plato, dva TB 1.33, kulk pa rama? 2x512

ChiefThunder ::

Kje boste pa dual plato za AMD dobil?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

PaJo ::

Saj nebo dual AMD plata, ker jih na zalost se ni na trziscu, ce pa bi bile pa bi verjetno res bil AMD, tako da bo 2xP3 1Gh, kar mislim da bo tudi cool:D
Kar se pa tice rama pa bo tudi poiskocil na 1GB:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

|SNap| ::

waaaau...tak kompjuter bi pa tud jest meu doma....ne pa celeron 333 pa 64 mb rama :D

R0K ::

v cem pa je sploh razlika med scsi in navadnimi diski razn da so 75% drazji od navadnih

|SNap| ::

Ej, nimam glih velik pojma o hardweru ampak mislim da je scsi velik hitrejsi kokr ide. To mi je reku prjatu tko da me ne pol met za enga ******* ce ni res:))

Sergio ::

ROK: pošastno nizki dostopni časi.

luni ::

ROK glavna finta SCSIja je v tem, da lahko po SCSI kanalu naprave pisejo IN berejo istocasno, medtem ko lahko po E/IDE samo pisejo ali samo berejo. Pa tudi SCSI diski so po navadi delani za tezke naloge, so bolj vzdrzljivi, stabilni in tako naprej...

In ja, tudi hitri so... Seagate Cheetah X15, ki se bo po vsje verjetnosti znasel v nasem serverju, se vrti pri 15.000 obratih in ima povprecen dostopni cas 3.6ms.
Artificial Intelligentia

R0K ::

thx sej se mi je skos zdel da majo prblizn take funkcije, sam njihove cene!!!!!

OZZY ::

Ta cheetah disk pa seka. Ko sem naletel nanj med surfanjem so se mi takoj pojavile skomine, da bi ga mel. Samo je cena too high. sem poslal tud novico o njem, da bi jo objavl, pa ni blo nič. Zakaj?
Go with the flow.

PaJo ::

Hehe...
Ja ta disk je ubitacen in mocno upamo da nam ga bo ratalo dobit:D
To delamo vse samo za vas userje>:D

Kar se pa tice novice pa je mozno da je bila novica prestara in se nobenemu ni zdela vredna objavit, vse je mozno:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Sergio ::

al je bil pa luni prelen, ane, luni? :D

darh ::

ja itak da je len.. pa ti tud Sergio.. se na maile se ti ne da odgovarjat.. že simpl ne, če druzga ne zmoreš bi biu dovolj....
Excuses are useless! Results are priceless!

MaverickT ::

Veš v čem je hatch SCSI? SCSI vseskozi zahtveva podatke, (pogovor med diskom in krmilnokom: Aj ti počasne a si že, Disk: ja na, pa tko naprej). Skazi kartica kr vleče podatke iz diska, običajni diski na MP pa sam oddajajo podatke in jih plata ne gnav. (Vsaj tko naj bi blo, če sem jaz sodelavce prav razumel)

MaverickT ::

Aja pa še to. Kok kej vaša stran zasede. A govorimo o sto MB al o GB?

Sergio ::

sto MB.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

lordgreg ::

predvidevam, da več zasedejo postgresql baze z podatki (forum, users, novice,...) kot pa htmlji, slike ipd.. a ne?

PaJo ::

Itak...
Najvec zasede baza, ker tam noter so v bistvu vsa besedila, ki so v novicah in na forumu:D

No saj plac sploh ni blem nase masine, blem je preobremnjenost;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

MaverickT ::

Vem ja sam jaz morem za svoj sajte vedet, da vem kakšen disk naj u servem imštaliram. Kakše 10GB bo čist zadost (oz. preveč)

Sergio ::

webmojster: ne glej na velikost, glej na dostopne čase ter hitrost prenosa.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

darh ::

ej.. djte vi men neki povedat... mate cca 3000 userjev na dan, to je v povprečju recimo da 150 na uro... pa samo slo-tech ( al slučajno še kej ? ) laufa na serverju ( ki je i guess kar zmogljiv )... Do tukej še zmer use štima.... baza PostgreSQL... well.. recimo da je ok... stabilna pa use to... ostane samo še koda, torej PHP...

iz tega sledi... da je koda totalno v pi*ki... mislm da bi se blo dobr mal usedt pa napisat se enkrat use skupej... mogoče prevelik zalogaj ?

whatsoever...
Excuses are useless! Results are priceless!

MaverickT ::

To pa itak. Računam, da bi ga lahko postavu kam v SiOL center II. Bla bi ena 700-tka disk 7200 obrato 265 rama, pa bi za enkrat čist zadostval. Sej to če se ne motem, je zdej vaša trenutna config.

darh ::

jaaa.. sam to sploh ni pomembno.... mislm link pa to.. cist uredu dela pa tko.. .pa mislm da fantje nimajo lih dnarja, da bi placeval bandwidth pr siolu... anyway... vsak mal bl advanced uprabnik ne opazu loudanja, ker pa odrta dva al pa tri kona z slo-techum in gleda več stvari hkrati oz bere eno, medtem k se mu drugo luda..
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matrica

Oddelek: Slo-Tech
121183 (883) Tomi
»

napaka na forumu

Oddelek: Slo-Tech
181428 (1126) Vuco
»

Pisanje odgovorov na teme ...

Oddelek: Slo-Tech
61247 (1140) Tomi
»

ERROR SLO-TECH

Oddelek: Slo-Tech
71231 (1089) abcde7
»

Problem s forumom

Oddelek: Slo-Tech
281318 (1051) Koci

Več podobnih tem