» »

Star prenosni računalnik

Star prenosni računalnik

zoki1 ::

Imam star prenosni računalnik "toshiba satellite" (1gb spomina oz. Disk) ostalih podatkov nažalost ne vem, ker sem ga dal prijatelju, da ga sformatira in mi naloži win 95 s floppy disket (ker nima cd-roma). Ampak pri nalaganju je ugotovil, da mu je tretja disketa poškodovana?! In tako zdaj ne morem uporabljat prenosnika, ker ni windowsow. Naj povem, da je delal odlično čeprav je star. Sformatirat sem ga hotel, ker ni bil od nakupa sformatiran pa še švedske windowse je imel inštalirane(dobil sem ga od bratranca iz swe). Uporabljal bi ga za word, excel.
Kje lahko dobim win 95 na disketah ali mi lahko kdo podari in pomaga prosim!
K v a l a! 1
  • polepsal: ali3n ()

hruske ::

sej vse lepo in prav, ampak kršiš kar nekaj pravil, npr. 6. člen in 9.člen.

Caligula ::

Ma saj je mel laptop ze gor original Windowse in je tako licenca ze bila placana in vracunana v ceno. Dajte cloveku pomagat pac.

hruske ::

Vredu, licenca je bla placana. Recimo da to (jaz) sprejmem. Ampak ne razumem zakaj so potrebne velike crke.

Phoebus ::

Če ma 1G diska je to zelooooo stara stvar in če rabiš samo word & excel in še kaj dej raje gor win3.1...

Poldi112 ::

Po moje je lazje ce vzames disk ven, ga das v svoj pc (rabis en adapter), posnames gor dos in instalacijo od win, das disk nazaj v notebook in instaliras.

hruske ::

Ja, itak da je lazje disk jemat iz prenosnika... :\

zoki1 ::

A lahko malo bolj precizno razložiš kako točno priklopiš disk na pc in kakšen adaptor rabim?!
Hvala

Zgodovina sprememb…

hruske ::

A lahko prosim spustis kaps lok?

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

>Ja, itak da je lazje disk jemat iz prenosnika...

In kaj je tu tako težkega? Pač malo odpreš prenosnika. Večina jih ma disk itak po posebnim pokrovom... Tist adapter pa zgleda takle: (tračnic ne rabiš)



Pa nehaj pisat z vključenim caps lockom;(
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gandalfar ::

zoki1:

- nehaj sprasevati po warezu
- nehaj pisati z veliki crkami
- lepse se obnasaj

ce kateri od teh pogojev ne bo izpolnjen v tvojih naslednjih postih bom temo zaklenil -- moderator

Azrael ::

Če imaš originalni Win95 na CDju, ga lahko skopiraš na notesnik, ki nima CDja, na dva načina:

1.) Uporabiš paralelni Laplink kabel in program za te namene (Laplink priložen DOS 6.xx, Norton Commander 5 ali novejši, Laplink..) in preprosto povežeš računalnik,ki ima CD enoto in notesnik in skopiraš vsebino CDja na disk notesnika. Z nekaj malega znanja DOSa je to najhitrejša varianta.

2.) Uporabi FDFormat, DOS programček s katerim diskete formatiraš na veliko zmogljivost (1.68MB) in lahko nanje prekopiraš vse datoteke ki so na CDju. Tako gre ena .cab datoteka točno na eno disketo in ko imaš vse diskete s pravo vsebino, inštaliraš Win95. Inštalacija obvešča katere datoteko ali disketo rabi, tako da prej ustrezno označi vsebino disket ali pa datoteke kopiraj na diskete sproti. Zamudno in težaško delo, vendar izvedljivo.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava s starim računalnikom IBM ThinkPad 380E

Oddelek: Strojna oprema
353613 (2520) Branimir
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11731199 (24670) Spajky
»

Sony ukinja diskete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
5214695 (12549) Lion29
»

Snemanje win98 brez CD-ROM-a

Oddelek: Operacijski sistemi
171595 (1346) Lincolin
»

Kako posnet Win95 na floppy diskete ?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
5903 (819) Daedalus

Več podobnih tem