» »

L12 mod

L12 mod

JIM22 ::

Jaz sem vse zrihtal kak je treba in se mi čist nič ne pozna;(. Prestavo sem vodilo iz 166MHz na 200MHz in ni nobenga učinka. Zdaj ne vem kaj me zajebava, ram al plata. mare87 kako si si ti zrihtal da ti gre zdaj 238FSB. Saj men tud bota 238. Sam vse kar je več ko 225 mi nekaj časa dela pol pa kar blue screen. Laufam Prime cca. 30min stabilno pol pa grem na internet in spet isto.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

JIM22 ::

Evo tukaj je še link kako se to naredi. LINK
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Boki_ ::

Kaj pa ma to zaen učinek, a ti dvigne FSB in spusti množilnik. Al ti dvigne samo FSB. Kaj pa če proc pol ni stabilen?, A če nardiš ta mod morš tut jumperje sprement s 133 na 166 FSB.
I'm back

JIM22 ::

Štos je v tem,ker imajo NF7 plate bug in nekateri procesorji imajo 133FSB(266MHz) vodilo, zato jim plata nedopušča visokih FSB. Saj je tam dobr razloženo kako se naredi. Lahko spremeniš osnovno frekfenco vodila na procesorju iz 133 na 166 in tudi na 200. Moj proc. ima že vodilo 166 in sem mislil,da bo kaj pomagalo,če mu nastavim na 200. Upal na več FSB. Pa nič:'(
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Boki_ ::

Kaj pa multipler? Se avtomatsko spisti. Pa če ma proc slab steping, se bo kaj malga boljše navil?
I'm back

JIM22 ::

Men se je zagnal na 1100MHz(proc) in 400ddr(ram). Greš v win flashas bios in resetiraš CMOS. pol pa nastaviš kak te je volja.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

tiborrr ::

Kake zicke ste uporabili?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

DarwiN ::

JIM22: Već dejavnikov moraš pošlihtat da prideš do 238FSB, L12 mod je samo eden izmed njih.
A imaš dovolj kvalitetne rame? ,napajalnik, primeren bios (npr. tictac1.0) ?.Dovolj juica procesorju,če imaš več kot recimo 1.85V moraš mosfete hladit !!!
Glede na to da se ti boota , celo laufa nekaj minut se ti sigurno nekaj pregreva .Res pa je da vsakemu sistemu pašejo svoje stvari ,tako da se igraj in testiraj :\
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mare87 ::

Komaj zdaj sem videl temo. Tistih 238 mhz ni bilo stabilno, ker mi je kasneje Bsod ven vrglo. Sem pa laufal 230 fsb, 1.6v vdd 6 ur brez napake v Primu 95. Zdaj pa je problem v procu, ker ne gre več kot 2300 in bom verjetno šal iskat kakega dobrega Bartona. Ker če spustiš množilnik pod 10x pri 166 procu ti zelo pade Bandwidth. Malo poglej napetosti (3.3v) in sporoči kake maš in kakšne rame maš.

Jaffa ::

JIM22: Sej ni neke razlike, če maš 166FSB CPU in nardiš na 200FSB, je pa razlika, če imaš 133FSB CPU in nardiš 166 oz. 200FSB. Pol se pa pozna. Prej sm jaz prišo do 209 samo, zdaj pa brez problema dela do 227... V winse pridem tudi čez 230, prej mi pri ~215 niti bootal skor ni več... Tak da zadeva še kako pomaga.

Jaz sem uporabil žičko telefonskiga kabla - eno izmed tistih, ker so prepletene...

Aja, pa ni treba flešat, jaz sem samo kliral bios...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaffa ()

Boki_ ::

Jaffa popravi podpis.
I'm back

tiborrr ::

Evo, dela, z 230 pridem v Windowse komot z eno palcko, z dvema mi pride pri 225 se v sistem, a se klavrno sesuje. Veliko bolje kot prej vseeno! Ocitno rabi RAM se malenkost vec soka! :).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

JIM22 ::

Mislim,da je pri meni res problem v plati, ker samo ena palčka dela 220fsb, timingi 2,2,2,5 in nap.3V. V dual noče nikako it. Procesor je barton 2500(odklenjen), ram Kingston Hyperx 3500, napajalnik chieftec 420W. Bios je d22_3dfire. Tako,da bom zdaj plato zamenjal in sprobal z novo. Aja pa ena palčka mi dela normalno 220, druga mi pa po nekaj testih javi napako. Mogoče ni tulko vlaufana.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

tiborrr ::

Jim22, sumim enako napako pri meni.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

JIM22 ::

Res je hecna ta plata;(. Ful mi je blo čudno, ker je bil Vmod chipseta narejen in so se mi začel pojavlat blue screni že pri 205 FSB. Zdaj imam v single načinu in dela brez problema 220FSB timingi 2,2,2,7. Tale L12mod pa ni tudi nič pomagal. Se pravi, da je samo lahko plata kriva. Kaj pa z to drugo palčko ko mi error javi? Aja Blue screen dobim pa še zmeram, če poženem programček od Norton SystemWorks (NORTON WINDOCTOR). Zakaj bi blo pa to?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

MrGTO ::

a tale L12 mod je sam za Abit plate al lahko naredim to tudi na Epox 8rda+? Ker meni trenutno ne gre cez 204 FSB, pa mam Corsair rame 3200. Mislim da bi lahk slo vec.

Lp, Blaž

mare87 ::

Naj bi blo za NF7 2.0 eni pa so probali tudi na 8rda samo ne vem o rezultatih. Probaj pa boš vido.

JIM22 ::

Zanima me če lahko naredim na DFI infinity plati L12 mod. Ker mislim,da noče it fsb višje kot ima vodilo. Prej sem imel navadnega Bartona 2500+ in je sel fsb do 180. Zdaj ko imam pa mobilnega pa ne gre niti 166. Mogoče bi L12 mod pomagal. In bi dal vodilo procesorja kar na 200 in bi potem sel malo več:\
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mare87 ::

Probaj izgubiš ne omrš nič, če 166 več ne dela, samo jaz mislim da maš defekt plato.

rfmw ::

8rda+ ima en jumper "CPU FSB Frequency Select", ki je na default poziciji 133/166 (ta druga je 100/133). Ali ima NF7-S tudi kaj takega? A ni ta jumper neke sorte "L12 mod"?:\
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

bajro ::

to se prav se da zicke tocno tko kot je tu na sliki klik pa sm zmagu .. u sele pol sm vidu da je tema ze mal zastarala :)
survivor, not statistic

'nesposobni so sposobni onesposobit sposobne'

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bajro ()

DimmniBurek ::

ej fantje a to dela sam na nf7?
There Is No Stronger Drug Than Reality


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resetiranje sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
593572 (2885) GaS
»

abit nf7 in L12 mod

Oddelek: Strojna oprema
221712 (1275) MEDENA
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814293 (3319) s5cougar
»

Navijanje Duron-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
503811 (2906) celada
»

Athlon 2500+ Mobile

Oddelek: Navijanje
301284 (984) MTB

Več podobnih tem