» »

2diska@sata si3112 = problem

2diska@sata si3112 = problem

fictionel ::

lp!

teden nazaj sem kupil nov WD sata disk (160gb 8mb 7200) in ga priklopil poleg obstojecega ibma 40gb - ide (priklopljen na SATA silicon 3112)

Imel sem veliko problemov z instalacijo a danes mi je koncno uspelo, da winXP niso zavrnili drajverjev za sata. Nekaj uric je delovalo super (ibm je bil tudi LL formatiran, programi ne najdejo nobenih napak na diskih)

vendar pa ko je bil računalnik prižgan nekaj ur in tudi e-mula zraven, je zagorela lučka na HDju in računalnik je zaštekal -- po 5minutah sem ga resetiral. Nato pa ni hotel iti v winse, tudi ko sem dal LASt good known configuration. Po nekajminutnem izklopu iz elektrike se je oživel, prišel v windowse (vendar je bila grafika na 640x480 in 4 bitih!!!)

Po ponovni instalaciji je bila grafika v redu, vendar pa sta diska še vedno štrajkala na vsake toliko časa -- restart! Sedaj imam IBMa priklopljenega na IDE in 10min že dela normalno.

To, da sta se je računalnik nehal odzivati (ledica za disk prižgana!) se mi je dogajalo že prej (od takrat, ko imam priklopljena oba diska) Če sem starega izklopil je delovalo dokaj normalno.

Kaj bi lahko bilo in kako rešiti? diska sta brezhibna, rad pa bi imel oba priključena na SATA!

lp in pa sorry zard romana :8)

fictionel ::

sm opazu, da bi lohk dal saj nekej podatkov od mojga compa:

abit nf7-s
tb 1700+
2x256mb rama
160gb WD SATA disk
40gb IBM IDE disk (ic35l serija)
gf ti 4200 leadtekov
realtekova mrežna

kako bi stestiral SATA kontroler na plošči? mogoče pa ima prav ta probleme.
moti me tudi, da ima IRQ 11, prav tako kot mrežna kartica (adsl connection all the time :8) ). BI bili lahko to kakšni problemi?

Sedaj mi diska normalno delata, ko je eden na SATA, drugi na IDEju (vendar bi rad oba priklopil na sata - da bi imel DVD in CDRW vsakega na svojem ide kanalu

bezerk@work ::

Tvoja plata je ziher review 1.X oz. ni 2.0.
Prva generacija "vseh" plat na NForce 2 je mela problem z sata biosom, blah, blah, blah...
Naredi update biosa in probaj, če se ne obnese daj gor kak "illegal" BIOS za abita z zadnjim biosom za SATA kontroler, za tega poglej na www.nforcershq.com forumu. Če tudi to ne dela nabavi drug PATA-SATA pretvornik, vendar si verjetno dobil zraven Abita originalnega, ki je sigurno OK.
---> Torej updatei BIOS

Račnunalnik ti pa šteka, ker pride do korupcije podatkov !!!! upam da maš backup.

fictionel ::

heh... bekap ja.... itak sm zgubu sam 35gb podatkov (no.. en gb je blo pomembnih... :\ )

drgac mam pa revision 2, najnovejsi bios in sata gonilnike, ki so WXP certified...

bezerk@work ::

maš inštalirane driverje od nforcea za IDE ? ---> obvezno odstrani in namesti od winsow gonilnike. Men z nforce gonilniki za ide ne dela NIČ. 1 mesec nazaj sm mislu, da mi je dvd peška crknala, ne, samo driverji so zanč.

bezerk@work ::

OK driverji so tile:
Silicon Image SiI 3112 SATARaid Controller OS Driver
___________
Si3112r.inf
Si3112r.mpd
Si3112r.sys
SIISUPP.VXD
SIWinAcc.sys
___________

MTB ::

Kolikor sem razumel imaš en disk ki ni sata priklopljen na SATA. Predvidevam da preko serilela? Ker če je to, ti moram povedati da sem tudi sam imel težave s tem. Še posebej pri kopiranju vecjih fajlov ali pa zipanih datotek.

fictionel ::

mam instalirane nf2 driverje, za sata krmilnik mam pa driverje od 23.9.2003 (nek bliz :D) -- novejši niso WXP certified!

problem je itak sam z IDE diskom, ki je priključen na SATA. Ampak fora je, da ko je bil disk še sam (še nisem imel WDja) je delal brezproblema na SATA!

Ko sem pa WDja priklopil zraven, so se pa začeli problemi...

e-marko ::

Imam NF7-S v.2.0 in na sata preko adpterja priklopljena Fujitsu 20 GB in IBM 80 GB.
Imam pa dual boot, tako da če je kaj narobe lahko popravim z drugega diska....

Sem imel podobne probleme, ko sem imel na sata priklopljen CDRW in DVD. Kar nek zmrz in podobno. Nato sem prestavil diska na sata in en čas je delalo ok, nato pa nisem več mogel startat sistem z Fujitsuja (primary master). Pomagalo je edino ponovno nalaganje (poprava) tega sistema. IDE driverji so od Microsofta.

Sedaj pa skozi dela OK. Driver za Sil je 1.0.0.28 (meni dela najbolj zanesljivo). Je pa sistem popolnoma zapacan in se ne morem spraviti k čisti instalaciji (čakam novi disk namesto Fujitsuja).

Imam pa na ide vodilu še CD-RW, DVD-RW in DVD-ROM.
Ostalo: grafična Ti4200, Skystar2 sat karta, TV tuner Terratec 400, ...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

fictionel ::

kater bios pa imas?


a na sato loh prključm tut CD-RW npr? a je kj bols, kokr ce si DVD-rom in CD-RW delita ide kanal?

jz mam pa driverje 1.0.0.40

Zgodovina sprememb…

e-marko ::

Imam zadnji uradni bios. Sem poskušal tudi z nekimi neuradnimi, ampak ni bilo opazne razlike...

Ja teoretično lahko priklopiš tudi CDRW oz. katerokoli napravo. Uporabiti moraš pač Serillel2 adapter (ki ni enak Serillel adapterju, ki tega ne omogoča), (eden je tako priložen v2.0 plate). Jaz sem enega še kupil posebej.

Dobro je, če se naprave ne motijo med sabo.
Sam imam rad, če je vsaka naprava na svojem kanalu, zato pa imam vse priklopljeno posebej (edino DVDRW in DVDrom sta žal na istem kablu, zmanjkalo priklopov :) ).

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

bezerk@work ::

mam instalirane nf2 driverje


REMOVE

fictionel ::

zakaj remove?

sedaj (sem zopet moral na novo instalirat winse!!) imam morpheusove najnovejse driverje za nf2&graficno

je kaj bolje? :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen IRQ address not less or equal

Oddelek: Pomoč in nasveti
7979 (887) Netrunner
»

kje dobit ata na s-ata konverter

Oddelek: Kaj kupiti
191234 (873) -Jani-
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122706 (2583) jELKO
»

nov disk sata - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
12937 (803) fictionel
»

SEAGATE 120 SATA

Oddelek: Strojna oprema
141443 (1102) Stayerc

Več podobnih tem