» »

Guest v w2k

Guest v w2k

Paramedic ::

A je to normalno, da se guest account vsakič, ko se kdo prijavi nanj, resetira. Vse nastavitve so take, kot da bi se prvič prjavu. Še tist oblaček nariše, zakaj se uporablja Start gumb! Če je to normalno, pol pa povejte, kak omejiti user account, da bo brez inteneta recimo...Pa zdi se mi, da ko sem se enkrat prijavu na guest, so bile vse bližnjice na desktopu, kot sem jih takrat nazadnje postavu.;(
End transmission.

JLP ::

Mislm da je čist normaln da se guest resetira vsakič ko se logiraš. Guest ni narjen za specifičnga uporabnika ampak je sam za občasne obiskovalce sistema, za katere nej se nebi shranjevale nastavitve.
Live long and prosper!

andrej ::

da, Guest ti ne shrani podatkov. Ko se guest pojavi dobi neko okolje in nastavitve, ki jih naceloma lahko spreminja. Ko se odjavi se nastavitve in dokumenti pobrisejo...
paramedic: kaj mislis z accountom brez interneta? kaksnega ? kabel, LAN, dial-up?

Paramedic ::

Pol je pa ta guest zame skor neuporaben. kaj če ga zbrišem v users&passwords (ker je built-in)? Js rabim enga takega, ki ne bi imel dostopa do dial-up 'neta, lahko bi pa igral igre. Mora tut met obstojne bližnjice na namizju.
End transmission.

JLP ::

Mogoče je zate neuporaben. Zbrisat ga pe ne moreš ker je built-in. Lahko ga samo dizejblaš. V tvojem primeru je res bolje da nardiš normaln user account.
Live long and prosper!

andrej ::

ja disablas ga lahko.
drugace pa naredi cisto navadnega uporabnika. in to cisto navadnega, ki je clan User skupine in ne Power Users. Ce se ne motim, ta uporabnik ne bo mogel ustvarit nove dial-up povezave...

Paramedic ::

*khm* jo lahko ustvari...
End transmission.

andrej ::

aha ok, ocitno sem se res moto. ne uporabljam w2k dnevno, tak da mi vcasih kaj uide:D
poglej pod Local security Policy settings. Tam nekje se pove kaj gdo lahko dela na sistemu. Ce je blo guestu to disablano, potem lahko ti tudi to disablas za ostale uporabnike.

G[e]c ::

Andrej kako bi jest naredu da bi mel sharane diske po win2k pa da bi ostali z win98/me lahko kopiral od mene. Pa tocn postopek ce se da ker sm neki ze probavu pa nc ne dela.

andrej ::

1. sharas disk - to mislim, da znas
2. v w2k naredis nov user account - odpres Computer MAnagement, in potem local users and group in naredis novega uporabnika
3. ta uporabnik mora imet isto ime in geslo kot ga ima na win98.
4. ko mas to nareto lahko dostopas do podatkov...

G[e]c ::

U super si tole napisu sam a tole se pa ne da drugac narest kot da ima :
>ta uporabnik mora imet isto ime in geslo kot ga ima na win98.

Ker recimo lej ce sm na lanu pa je enen 6 folka je smotan delat za vsaka acc, je lazja ta metoda ki jo zdej uporabljam da mam ftp.

Sm mislu ce obstaja kaksna univerzalna fora da bi lahko vsi dostopali

MArko ::

jas sem nekak tak to reso ko smo bli na lanu
v win explorerju sm dal New share recimo na c:, user je bil test in pol ko je kdorkoli dostopal do mojega c: se je odprlo okence pa si napiso not test pa je blo

andrej ::

seveda obstaja se en bolj enostaven nacin. Enostavno enablas Guest account. Vendar je to zelo ne - varno, ker potem lahko cisto vsakdo dostopa do teh sharov.

Paramedic ::

A mi kej koristi tisto sharanje, če pa nimam mreže? Js bi rad recimo mal omejil userja 'Obisk'. Racimo, da ne more ugasnt rač., ne more na 'net preko dial-upa. A se to da?
End transmission.

andrej ::

sharanje ti cisto nic ne koristi ce nimas mreze.

uporabnike lahko omejis s pomocjo Group Policy-a. Administrative Tools -> Local Security Policy. Tam notri lahko nastavis vsega cuda...

Paramedic ::

Sem si to že prej ogledal, ampak se mi ne zdi nč takega, kar bi mi pasalo {:)
End transmission.

ABX ::

Zgleda da Guest account je nastiman na Mandatory. To ti omogoča spreminjat stvari okolja vendar tega ti ne shrani ob log-off. Documente pa lahko shraniš če ti je to dovoljeno.


Nekaj še ne vem da mi bo slika jasna, je to tvoj računalo ali se logiraš na enega drugega kateri je pod kontrolo kakega admina?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

manjsi popravek, ampak res ni kriticnega - samo res detajlsi - guest ni mandatory profile. Za mandatory profile je znacilno, da so read-only kot Guest, vendar je se pomemdno, da ce userju nastimamo mandatory profil, pa ta profil iz kakrsnegakoli razloga ni na voljo, se user ne bo mogel prijavit na sistem. pri Guestu gre za malo drugacno stvar.
ko se uporabnik odjavlja se najprej pogleda ali je profil mandatory. Ce je mandatory se nastavitve ignorirajo in se uporabnik odjavi. Ce pa ni mandatory pa se pogleda ce je mogoce guest. Ce je potem se zacasni profil zbrise. Ce ni pa pogleda ce je roaming, etc...
torej nic kriticnega:)

ABX ::

andrej: thx za pojasnilo.

Paramedic: to naštimaš z policy.

Vendar, če se ne motim, v primeru da imaš 1 računalnik, te nastavitve veljajo za vse uporabnike računalota. V primeru pa da imaš server pa lahko to dolačaš userjem ne glede na to na kateri pc so logirani (velja samo za domene).

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

res je, Local GP na eni masini velja za vse uprobnike, tudi administratorja. Lahko sicer naredis da velja samo za dolocene userje, ampak to je bolj en hack. Pa se to ni nevem kako uproabno ker je LGP samo eden...
pri domeni jih lahko mas vec...

ABX ::

andrej: samo ti pozabljaš da doma lahko tvoj pc uporablja tudi kaka punca. Pa vse une ikone na monitorju ji niso preveč jasne. Tako da ji pač daš na desktop une dve tri ikone ki potrebuje in vse ostalo odstarniš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

saj to pa lahko naredis kar s profili in ne rabis GP. Ce ze res to hoces, pa se vedno lahko uporabis stari Policy Editor...

ABX ::

Sej sej. Ampak ni point v temu da ji zavrnem dostop ampak da ji olajšam delo.

Ma sej počasi šteka zadeve, tako da ne rabi več.


Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win srv 2003 - file sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192135 (1300) Eureka
»

crossover povezava

Oddelek: Omrežja in internet
131901 (1808) dope
»

ne morem dostopat do mreznega racunalnika.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161940 (1741) Microsoft
»

(LAN) Moj racunalnik zahteva geslo za seznam sheranih map

Oddelek: Operacijski sistemi
331635 (1295) jlpktnst
»

dostop do računalnikov v mreži - vedno do njih z geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
181511 (1179) ToniT

Več podobnih tem