» »

Win XP in chat

Win XP in chat

Opica80 ::

Zopet imam težavo in to je ta da mi ne deluje chat v WinXP. Prej sem imel W2k in je vse delovalo OK. Ima kdo kakšno idejo zakaj to ne bi delovalo? Ko mi IE odpre stran se mi aktivera java-ina pladpofma samo chata pa ne odpre. Računalnik pa je povezan prek serverja na net in IE je enako nastavljen kot pri W2k. Je lahko kriv firewall od WinXP? Kje se ga pa izključi, ker ga nikjer ne najdem?
  • spremenil: Opica80 ()

totek24 ::

WinXP nima integrirane direktne java podpore. Tak da hop na Java Download , instaliraj ter veselo chatanje ;)
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: totek24 ()

Opica80 ::

Zgleda da se nisva prav razumela. Jaz že imam instalirano Javo (JAVA 2 Platform SE v1.4.2_04), pa mi stvar še zmeraj ne deluje. Res pa je da ko grem na stran, ki vsebuje JAVA mi to zazna - se v levem kotu spodaj pokaže JAVA-na ikona, a dela pa ne. Kaj bi to bilo narobe?

P.S. Delajo mi pa tudi vse aplikacije iz Java Web Start Application Manager

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Opica80 ()

Jakka ::

Pa če bi uporabljal kak drug spodobnejši brskalnik kot je IE?

Poskusi firefox :D
Gotovo ti bo všeč pa še delal bo tko kot mora. ;)

Opica80 ::

A sedaj se bom pa moral poslovit od IE. Samo mislim da ni finta v tem, ampak v JAVA-i. Ker če ima server in drug komp enak OS potem stvar dela - saj za W2k sem siguren. Sedaj je pa server še zmeraj na W2k, drug pa na XP pa ne dela več. A je treba kaj posebej nastaviti če imaš mrežo, ker meni vzame nastavitve iz browser-ja IE.:\

Opica80 ::

Evo, sedaj pa mislim da sem pogruntal v čem je stvar. Problem je v SP1a, ker ta ne podpera Microsoft Java Virtual Machine. Ko pa sem probal brez SP in pa Sun JAVA, mi pa stvar tudi ne deluje. Kje bi se dalo dobiti tako JAVA kot jo ima W2k? A ima kdo kakšno drugo idejo?:\

Jakka ::

Razmisli o zamenjavi brskalnika. ;)

Ko spoznaš kej druzga kot je IE se z glavo tolčeš v zid kako si lahko to uporabljal. Večja varnost, tabs,... njami. :D

CaqKa ::

po tridnevni prisilni uporabi firefoxa 0.8 moram rečt da je myie+ie6 še vedno najboljša kombinacija...
nekateri ne vete kaj to pomeni da imaš knofek ki ofna link v clipboardu...
pa da se označen text link ofna z enostavno označbo in potegom ven...
pa da se namesto v novem oknu linki ofnajo v novem tabu.. ah.
tale mozila in firefox nista to kar obljubljata.

cekr ::

MS ne podpira več svoje Jave. Malo poišči po internetu, pa boš dobil MS-ovo javo.

Sam še vedno uporabljam MS-ovo javo, ker mi v sistem nagoni precej manj šare kot Sun-ova.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

CaqKa ::

če prav razumem potem z inštalacijo sp1 dobim ms java VM?
Microsoft Virtual Machine Availability and FAQ
predvidevam da to velja samo za sp1 in ne za sp1a?
še dobro da ga imam na cdjih.

Opica80 ::

CaqKa ja dober ti to predvidevaš, res je tako :D.
Sedaj pa mene nekaj zanima, pa nikjer ne najdem odgovora. Imam proxy server in preko njega vezane ostale kompe na net. Proxy server laufa na W2k in ima MS JAVA-o. Drugi komp pa ima Win XP SP1a in seveda je brez JAVE-e, zato sem mu dal Sun JAVA. In stvar ne deluje na Win XP, a to sedaj pomeni da moram tudi na Proxy server dati Sun JAVA-o? Če je moram tja dati, a moram potem prej odklopiti MS JAVA-o?
Tale MS mi pa gre počas že na k****** ;((

CaqKa ::

dol si cufni ms javo... pa ono sunovo dol vrži.. meni deluje kot dodatna navlaka tista sunova.
če ne najdeš pa sem jaz videl da imam na disku tudi msjavo v datoteki okrog 4-5MB.
lp

Opica80 ::

Pa ti ta MS JAVA dela na WinXP SP1a? Če ti dela bi te prosil če mi jo pošlješ ali pa poveš link. Ker tista JAVA, ki je na MS strani ne deluje na SP1a.

CaqKa ::

hmm tega pa nisem sprobal.
hmm a mislite da so v tožbah tak prisilili ms da tudi če si hočeš sam explicitno met msjevo in ne sunove jave da so to onemogočili..
če ja.. potem letijo minus točke na sun.

Opica80 ::

Hmmm, a res nima noben nobene ideje kako naj rešim ta problem z WinXP in to JAVA? K to je pa že kar hudo, da zmeraj manj dela ne pa zmeraj več;((.

CaqKa ::

nekak smo ti večino odgovor natrosli...
sicer pa mi ne daješ ravno občutka da si prebral kar sem ti napisal:
če prav razumem potem z inštalacijo sp1 dobim ms java VM?
http://java-virtual-machine.net/microso...
predvidevam da to velja samo za sp1 in ne za sp1a?
še dobro da ga imam na cdjih.

Opica80 ::

CaqKa prav sem te razumel. Problem je pa v tem, da nikjer ne najdem SP1, ampak samo SP1a. A ima kdo kakšen link kjer je SP1?:\

CaqKa ::

na sp1a probaj inštalirat ms javo na onem linku

Kebab ::

Inštaliraj ms-javo in idi na win update; moraš jo imeti inštalirano in potem naložiti popravek. Šele nato deluje kot mora.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eclipse in windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
121138 (891) mihibo5
»

Windows 2003 & Sun Java (nekaj vprašanj)

Oddelek: Operacijski sistemi
171216 (1021) undefined
»

Microsoftu ne bo potrebno prilagati Jave

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
202202 (2202) noraguta
»

SP1 vs. SP1a

Oddelek: Programska oprema
6950 (844) cekr
»

Na voljo Windows XP Service Pack 1a

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
82290 (2290) BaRtMaN

Več podobnih tem