» »

Slika na televiziji je črnobela (tv out na notebooku)

Slika na televiziji je črnobela (tv out na notebooku)

mrTwelveTrees ::

Notebook Gericom, tv out me muči... kajti slika na televiziji je črnobela

imam tal izhod na notebooku:


imam scart v tvju- točen tak:



-> probal sem že z dvema !

imam seveda tudi s-video kabel 3 komade, eden je bolj debel, eden krajši... 1,5 m ?

probal sem že na 2 televizijah, 1 videorecorderju.... slika čnobela
probal sem že VSE ! standarde nastavitve na prenosniku od PAL-b do NTSC... isto

kable S-video sem probal na drugem računalniku z tem adapterjem SLIKA OK ! (kartica nvideia geforce 2 mx 400)

notebook sem probal z istim kablom (svideo) in ga priklučil na tv kartico drugega računalnika - SLIKA OK !?

kje je logika

prosim za pomoč

OrlyTM ::

IMO kriv adapter ...

jst sm probu 3 adapterje pa blo zmer isto, pol pa kupu kabl k je original narjen iz s-video na scart (brez adapterja) je pa delalo v susu.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Self-Defence ::

Kot je že omenil OrlyTM je možno, da je nekaj narobe s kablom. Poskusi. Rekel si pa da si se tudi igral z nastavitvami PAL/NTSC. Nisi napisal ali si to nastavljal v OS-u ali v Bios-u, ampak pomnim, da se je pri nekaterih prenosnikih to dalo nastavljati tudi v Bios-u. Kot, sem že napisal nevem ali si to že poskusil, če nisi bo morda to v pomoč.
Lep pozdrav

Ryker ::

Vem, da je že ful stara tema, ampak jo je google našel. Torej, je kaka rešitev proti črno-beli sliki? Sam sem namreč ravno nabavil SCART adapter ter dva kabla (en za avdio, drugi za s-video) in je slika na televiziji črno bela, vmes pa še tako mežika, kot bi bilo fluorescentno.

Pozna kdo rešitev, razen drugega kabla? Če pa je samo drugi kabel rešitev, kje bi se potem dalo dobiti direkt iz SCART (TV) na S-video ter avdio (laptop)?

Okapi ::

Na televizorju moraš nastavit, da je na scartu S-video. Če televizor ne podpira S-video, potem moraš kupit ustrezen vmesnik. Teorija je tule:
http://www.epanorama.net/circuits/svide...

O.

Pyr0Beast ::

Neke finte so glede tega, se jih ne spomnem trenutno, vem pa da vključuje lotanje keramičih kondenzatorjev ali nečesa podobnega med določene pine samega scart konektorja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DuleKrtola ::

Uporabi adapter ki je priložen grafični.

Ryker ::

Jumo, na žalost nisem dobil nobenega adapterja h grafični.

Okapi, predvidevam, da televizor ne podpira S-videa. Original daljinec mi je itak crknil, tako da imam sedaj univerzalnega in res ne vem, kako bi se naj to nastavilo potem na S-video.

Bi pa vprašal sledeče. Našel sem ta link, pa me sedaj zanima, ali je vredno poskusiti ali lahko kaj zjebem (npr. da bi s tem posredno prišlo do poškodb televizije ali pa računalnika)?

Če zgoraj predvidena možnost ne bi delovala oz. ne bi bilo dobro za ostale naprave, pa me zanima, kakšen je ta ustrezen vmesnik, ki ga naj kupim in kje ga naj v takem primeru kupim? Koliko sem namreč brskal, sem povsod našel samo ta SCART adapter.

Hvala že vnaprej za vašo pomoč!

Okapi ::

kako bi se naj to nastavilo potem na S-video.
V meniju za nastavitve. Tam nekje, ker nastavljaš kanale in podobne zadeve. Če tega nima, pač nima.

Pokvarit s tisto povezavo po mojem ne moreš nič.

Za narejene adapterje pa guglaj s-video to composite video

http://www.av-cables.net/avadapters/av-...

O.

Ryker ::

Bi to bilo to, kar se tiče ustreznega kabla?

Aja, tisto si ziher, da se nič ne more pokvariti? :)

Okapi ::

Bi to bilo to, kar se tiče ustreznega kabla?
Po mojem ne. Če ti televizor ne podpira S-video, moraš s-video iz prenosnika najprej pretvorit v navaden (kompozitni) video. Pri tem kablu nič ne piše, da bi znal kaj takega, je samo s-video na scart.

Kar se pokvarjenja tiče, delaš vse na lastno odgovornost.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava računalnik-starejši televizor.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162401 (2164) cegu
»

S-video 20 metrov

Oddelek: Zvok in slika
202592 (2282) floyd1
»

Črnobelo kdaj pač ni lepo

Oddelek: Zvok in slika
101583 (1355) Zeratrem
»

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
513816 (3323) KTr1sk
»

S-video priklop ... laptop to TV ... brez barv?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121333 (1163) OrlyTM

Več podobnih tem