» »

kako bi zagnal črpalko z zagonom compa?

kako bi zagnal črpalko z zagonom compa?

plesac21 ::

Mam vodno hlajenje in imam Pumpen- Kontrolle ki sem jo nabavil pri H2O-computer sam mam en problem, zamenjal sem črpalko zdej mam hydor L30 sam tista stvarca črpalke ne ugasne. Ko kompoi zaženem mi črpalko štarta sam ko pa ga ugasnem pa črpalka normalno deluje naprej>:D
Ve kdo kako bi lahko to rešil, ali pa kakšno drugo rešitev naj to deli z mano.

bf4ed ::

Najenostavneje z relejem.>:D

WinsuckeR ::

Ne boš verjel kje so že bile debate o tem- mal pobrski po arhivu pa biš vidu cel dokumentarc u tem!;)

plesac21 ::

Sej sem vceraj malo brskal potem in sem nasel sam morem se zdej malo poglobit . >:D Kir rele pa bi bil kool 12v ? Pa najboljse ce vezem diodo se vmes na 12+ in na 12- kjer je obrocek obrnjen k plus ce sem prav zastopil . na ostale pa vezem pumpo in pa potem naprej na strom. Ma kdo kako shemo.

Vesoljc ::

rele ima ponavadi vsaj 4 nogice, dve kontrolni (12V) kamor priklopiš strom iz napajača ter ostale nogice ki so v biti konektorji na stikalu. ti pač prekineš eno linijo od pumpe in jo zvezeš gor na stikalo. mal se poigraj z relejem, prklopi ga ene parkrat na 12V pa boš videl kako in kje preklaplja 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

TESKAn ::

Pa klikni iskanje (psevdo) v levem meniju, vtipkaj 'rele' brez narekovajev in dobiš ogrooomno tem, v katerih smo predebatirali na dolgo in počez vse, kar se tiče relejev, vključno s tem, kako se jih veže. Sploh iskanje ni tako slaba stvar, ko hočeš kaj izvedet...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shema za uklop pumpe s PCjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334253 (3513) DimmniBurek
»

Končno: MODUL ZA VKLOP ČRPALKE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
233621 (3028) Jackal
»

Vklop pumpe skupaj z računalnikom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242153 (1653) TESKAn
»

ma kdo vodno od cool-pc

Oddelek: Strojna oprema
261342 (938) Tugo
»

rele za vodno pumpo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122565 (2247) TESKAn

Več podobnih tem