» »

Linux in mreža

Linux in mreža

frcasek ::

Neki me matra in sicer imel bi v mreži en notebook z WinXP ter dva compa z linuxom za mularijo. A je možno, da so v mreži WinXP in Linux in ali lahko npr. na notebooku z WinXP odpiram z Openoffice datoteke na Linux compih tud v openoffice fajlih. Za ostalo vem da ni glih kompatibilno, ampak vsaj ta Openoffice bi blo fino da bi na obeh delal. Al pa npr. da bi printal iz XPjev na tiskalnik priklopljen na comp z Linuxom. Na Linux pa grem ( Pingo ) zarad licenc, k sta računalnika tud na firmo kupljena, pa da me ne ganja pol kakšna inšpekcija okrog, pa še kar v redu se mi zdi za otroke, dost igrc pa praktično vse kar rabjo za šolo že naložen.

Jebiveter ::

Malo si poglej SAMBA streznik. Namenjen je ravno povezovanju linux in win racunalnikov.
File sharing deluje v redu, kako pa je z shareanjem printerja pa... malo si poglej Google
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

cryptozaver ::

A je možno, da so v mreži WinXP in Linux
da

notebooku z WinXP odpiram z Openoffice datoteke na Linux compih tud v openoffice fajlih.
Verjetno mislis z MSoffice odpirat datoteke ustvarjene z openoffice. Ni problema ce OO dokument shranis kot MSword(excell). MSOffice ne zna delat za izvornimi datotekami OO. Obstaja tudi OO za WIN, tako da je potem kompatibilnost neproblematična. In se zastonj je!


Al pa npr. da bi printal iz XPjev na tiskalnik priklopljen na comp z Linuxom
Na linuxu moras skonfigurirat SAMBO, ki omogoca deljenje datotek ter souporabo printerja na WIN protokolu smb ne glede na OS. Seveda mora PC ki ima prikljucen printer bit prizgan. Druga moznost je ruter s print serverjem. Tu je printer prikljucen na router.

Veliko uspeha pri delu z Linuxom!!!

Zgodovina sprememb…

frcasek ::

Hvala obema, bom probal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šole v Veliki Britaniji ne bodo dobile Viste (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
758137 (5347) kopernik
»

Skupni stroški lastništva: Linux v. Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1097848 (7848) mrpiagg
»

Sovražim Linux, prosim prepričajte me da ga imam rad! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16710282 (7373) SOLMILE
»

Windows XP Vs Winows 98 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1436778 (5324) tha_man
»

LINUX+WIN2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
361972 (1537) tec

Več podobnih tem