» »

Nakup 5.1 zvočnikov, če imam zvočno Creative sound blaster 5.1 live!

Nakup 5.1 zvočnikov, če imam zvočno Creative sound blaster 5.1 live!

mojedekle ::

PROSIM VAS ZA POMOČ PRI IZBIRI RAČUNALNIŠKIH ZVOČNIKOV 5.1 SURROUND
-na računalniku imam zvočno kartico: creative sound blaster 5.1 live in
bi jo rad čim bolje izkoristil...sem v velikih dilemah kateri zvočnik bi izbral...
prosil bi vas, da mi pomagate se odločiti med naslednjimi ali katerikoli drugimi zvočniki:

STRAN ZA VSE TE 3 ZVOČNIKE, MED KATERIMI IZBIRAM:
http://www.enaa.com/product.asp?dept%5F...

1. Genius zvočniki Surround SubWoofer 5.1 Home Theater (wood)

(na netu mi za mojo kartico, priporočajo te zvočnike-ampak to samo piše, ne vem no), in tudi meni so najbolj všeč), vendar nekateri mi pravijo da raje preverim še druge, npr.:

2. Logitech zvočniki Z-640

3. CREATIVE LABS Inspire 5.1 T5400


IN ŠE ZADNJI SO 6.1 ki me še najbolj mučijo, stran za ogled:

http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i...

4. Zvočniki Creative Inspire 6700 Oem 6.1

Toda moti me ker so teji 6.1 in jz mam 5.1 zvočno in ne vem no kako bi to delalo na teh zvočnikih, in na teji strani, predlaga zvočno kartico Audigy, jaz pa imam drugo..
Ali je res da se splača zdej vzet 6.1 menite da so kvalitetnejši???



Kot ste opazili na net straneh imajo 1. genius zvočniki napisano da zmorejo vsi 4 sateliti vsak po 15W, se pravi 4x 15, torej največ od vseh tu... toda nekateri prijatelji mi pravijo, da ki to ni re-s da to samo piše in da so kao od 4. zvočnikov creative (6.1) v resnici bolši in glasnejši, čeprav imajo le 8W

Kaj menite še na to???

LAHKO MI PREDLAGATE TUDI KAKŠNEGA DRUGEGA ČE MENITE DA JE BOLŠI!!!! Kupujem nekje do 40/50.000 sit

ŽE v naprej se vam zahvaljujem za pomoč in upam da mi boste lahko z vašim znanjem in izkušnjami lahko pomagali se odločiti za najbolšega!!!

glinik ::

Od zgoraj naštetih... definitivno 2 ali 3 izbor. Na ostala dva poztabi!

Če pa kupuješ do 50k, pol so pa že stvari malo drugačne. Tu pa že lahko pričakuješ nekaj "resnejšega". Mislim da bi moral še malo dodati, pa si že v rangu Logitech 5xxx (sem pozabil model) 5.1 ali Creativovih Megaworksov (če jih še sploh imalo).

Lp

Tilen ::

Jaz imam Logitech Z-640 in sem zelo zadovoljen.

lp , Tilen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

postar_si ::

Jaz imam Genius zvočniki Surround SubWoofer 5.1 Home Theater (wood), in jih priporocam glede na ceno/kakovost. Na netu jih dobis za 27k. Jaz jih imam v 4x3 sobi in dajo dovolj od sebe. Predvsem sub je zelo močan. Je pa res da moras imeti za te zvočnike dosti placa, ker sta sub in center zelo velikai.
Lp, MArjan

Tilen ::

moja soba je malo vecja kot tvoja in morm rect da je ta woofer pri logitechu z dvojno membrano res carski :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SasoS ::

Creativa se izogibaj, sploh 6.1 ker imajo težave z napajalcem. Genius naj bi bili najmočnejši, samo meni niso bili všeč (prevelik center za pod monitor)...zato sem vzel z-640 in sekajo, dasiravno so mogoče kanček prešibki (no ja, soseda se mogoče ne bi strinjala :D) da bi šipe ven metalo. Za računalniške zvočnike pa več kot dovolj.

Imagination ::

Genius - Wood zakon!!!
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

ultras82 ::

genius 5.1 home theatre rules!8-)

mojedekle ::

Največ vas je reklo za Genius!!!!!! rules, tui meni so najbol všeč, dosti jih hvali!!
ma kaj če imam zvoč no creative 5.1, pol je bolše da vzamem tui zvočnike Creative al to nima veze???

Tilen ::

nima veze, pa ne jemlji creative zvocnikov... raje Logitech
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mojedekle ::

QOOL tilen za nasvet za logitech, ampak zdej sem že tolko zmeden, zdej ste pa mi res pohvalili čisto vse 5.1 tako da zdej res ne vem kaj bi....
ampak : genius in creative sta najmočnejša enga med njimi moram izbrati!! kerega?

Genius zvočniki Surround SubWoofer 5.1 Home Theater - 27.000 sit
globokotonec: 45W
- satelit: 4 x 15W
- center: 15W
- priložen daljinski upravljalnik

CREATIVE LABS Inspire 5.1 T5400 -19.000,

Glavne tehnične lastnosti:
- 5 satelitov in kvaliteten globokotonec v lesenem ohišju
- Priložen je žični daljinski upravljalnik za vklop in izklop, ter nastavitev glasnosti in basov
- moč satelitov: 8W
- moč centra: 20W
- moč globokotonca: 22W

ali celo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MERCURY zvočniki 5800 z daljincem

pravi 5.1 Surround Sound z AC-S, DTS & THX
- komplet zvočnikov z globokotoncem s 5800W PMPO moči
- 5 x 25 W RMS
- 1 x 50 W RMS - globokotonec
- magnetno zaščiteni zvočniki
- daljinski upravljalnik


enga med tem tremi nič drugo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kerooooooooooooo???????
ajoj
stari tle se odločit ni šans!!

Tilen ::

samo creative ne vzami pa mi je cist vseeno kaj bos pol vzel al Genius al Logitech. Sem ti povedo kaj priporocam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

glinik ::

jakajug: Poslušaj te ljudi, ki se spoznajo na zvočnike.Čisto enostavno.
Kateri pa se spoznajo, to pa moraš sam gor prit :) . Beri malo prejšne poste o razno raznih zvočnikih, pa boš hitro prišel gor.

Moje mnenje poznaš.

Lp

Tilen ::

če si pa še vedno v dilemi pa ti priporočam da enostavno greš v nek HI-FI center in POSLUŠAŠ in se potem odločiš. če imaš to moznost seveda.

lp, Tilen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

glinik ::

Tilen: Creativove T5400 so super sistem, dosti bolši od 6600. Vse "črve" so porihtali.

Lp

Tilen ::

jaz pavim za take in podobne da se jih naj izgiba, ker sem sam bil v podobni dilemi in sem res prevec prebral glede tega vsega in ker se mi gre prakticno za vsak tolar ker nimam stalnih prihodkov sem se pac v tistem cenovnem razredu(logicno da obstajajo se boljsi) odlocil za Z-640. Te, ki jih ti omenjas, ne poznam, ne morem nic reci. Lahko da so bolsi, ne poznam,samo glede na prejsnje stvari od creativa (vsaj na tem podrocju) se nebi odlocal za slednje. Nazadnje, kot sem rekel, naj gre in posluša ter se potem odloci za nakup! SAj veš, 100 ljudi, 100 čudi!TEbi je to vsec, meni ono, njemu tretje. Ni tu neke formule, je pa res da ZEELOOO zgresit tudi ne more. Razlika se ponavadi pojavi s casom ... kvaliteta zvoka ipd. Treba se je pozanimat...


lp, Tilen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Nevron ::

Mogoce ti bo pomagalo pri odlocitvi:
http://www.techtree.com/techtree/jsp/sh...

Oblivion ::

Kje se pa dobi te zvocnike? In so vsaj priblizna konkurenca Genius Home Theater 5.1?

Fury ::

Genius.
Creativovi so nasploh slabi, logitech z-640 pa ma slabse zvenece satelite.

Sem mel isto dilemo in vzel na koncu genius (po listening testu v trgovini)

glinik ::

Tilen: Se opravičujem, 6700 so bili seveda za en "kurc".

Lepo si napisal, če že nisi neki poznavalec audia, ti je vsak zvočnik všeč (vseeno katera firma). Po nekem času pa začneš malo bol poslušat in komaj tedaj opaziš razlike. Uho se enostavno navadi na bolši zvok. S tem, ko kupujemo vedno bolše sisteme, tudi s tem nehote razvajamo uho in ga tudi treniramo. Posledica:po nekaj letih, nam surround za 1 milj. sit, ne "prinese" niti 10% užitka, kot nam ga je dal neki (recimo) Logitech Z-680. To je dejstvo, saj govorim iz lastnih izkušenj ;(

To je voda na mlin, prodajalcem ki imajo dražjo robo. Saj prej ali slej (če imaš $$$) pristaneš pri njih ;( .

Lp

Nevron ::

MERCURY HT-5800 zvocnike prodajajo v tech-tradeu.
http://center.techtrade.si/

glinik ::

Pa to moraš kupit, zvočniki imajo 5800W. Samo moraš paziti, da ne porušiš bajte. (joke :D )

Šalo na stran, pa kaj res misliš neke Mercuryje kupovat? Kupi neko priznano firmo za "audio" in pika.

Lp

Tilen ::

ko se samo spomnim na MERCURY 400W(PSU) mi postane slabo, ce bi ga pa še imel pa res ne vem kaj bi blo z mano... Hvala bogu da ga nimam več! Mercury je pri meni tako rekoč ODPIKAL.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mojedekle ::

HVALA VSEM KI STE MI POMAGALI!!!!!

KAR SE MENE TIČE SMO FORUM ZAKLJUČILI,
NAMREČ SEM NAROČIL
Genius na www.enaa.com,
in mislim da sem se pravilno oziroma dobro odločil!!!
res komaj čakam pondeljek da jih dobim!!!

še enkrat hvala za pomoč in uživajte v muziki še vi!!!

ala!!!!

smirnof ::

ali je geniusova zvočna kartica 5.1 za 4.000 sit dovolj za zvočnike genius home theatre wood ?
EJ6

obadek ::

Ka če bi poj še za zvočno kak tolar več dav in kako bol nabavu. Razlika bi bla takoj ''slišna''.

smirnof ::

in katera je bolša? creative audigy 4 oem za 12k je kej bolša?
EJ6

obadek ::

Ja kej taga bi pa že blo al pa tole sam pa kr precej košta sam je pa ena najboljših.

Tic ::

KAR SE MENE TIČE SMO FORUM ZAKLJUČILI,

A kar forum bomo zaprli? :\


glinik... se strinjam, vedno huje je!
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926651 (10737) Hrenowsky
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016080 (10019) FlamE#7
»

katere zvočnike ?

Oddelek: Kaj kupiti
333219 (2486) amper
»

Genius zvočniki Surround SubWoofer 5.1 Home Theater??

Oddelek: Kaj kupiti
111215 (1079) boštjan
»

katere računalniške zvočnike??

Oddelek: Kaj kupiti
101229 (1077) Fury

Več podobnih tem