» »

Servis pralnih strojev...

Servis pralnih strojev...

BigWhale ::

Banzai!

Tole sem hotel dati v strojno opremo ampak... Ce je mogoce kdo ze sraufal pralni stroj... Bo znal kaj povedat.

Kako stroj deluje sedaj? Nastimas program, temperaturo, ga vklopis in ni nic, popolnoma nic. Se ura v programatorju ne zacne tiktakat. Ce pritisnes gumb za pranje z vec vode zadeva zacne jemat vodo in jo nekaj casa jemlje, stroj zacne prat. (Med pranjem ugotovis, da se vrata ne zaklenejo, tako da jih lahko preprosto odpres, tudi med centrifugo... ;> Looks impressive...) Stroj potem nekaj casa pere in ko programator prvic preskoci se stroj ustavi in stoji. V primeru, da gumb programatorja prestavim naprej, spet nekaj casa pere in potem crkne. Izmet vode je ok, splakovanje dela, centrifuga tudi.

Po zamenjavi programatorja je situacija ista. Torej programator je ok, kar je bila moja prva misel...

eh? A je se kaj kar lahko crkne v stroju do take mere, da se mu sfuzla?

Tisto ustavljanje stroja mi deluje kot da je kaj narobe s termostatom oziroma grelcem, ker stroj caka, da se segreje voda. Ampak, se vedno je tukaj problem z vklopom, ki deluje le ce je pritisnjen en extra gumb, ki prej nikoli ni bil vklopljen. Potem pa se vrata, ki so lahko NON-STOP open like a bloody adult store...

Pa tudi ce termostat prestavim na icecold water, zadeva ne deluje in se izklaplja

Hm, mogoce je pa crknil termostat, on/off button in kljucavnica za vrata... bleeh...

Any Ideas?

Caligula ::

Te dni se ne splaca prevec v servis dajat, ker tisti, ki bo znal te bo orrubil za toliko, da se ti ze splaca razmisljat o novem.
Ne delaj si velikih stroskov, ce ne najdes poceni resitve. Glede na ugodne pogoje (krediti brez obresti,..) si raje kupi novega, ce imas kako staro jetrco, pa se tisji bo precej, da ne omenjam varcnosti,..

Pr teh stvareh si znas hitr nakopat take stroske za brezveze, da na koncu itak ugotovis, da se bol splaca novga kupit.

ali3n ::

preveri - na vratih je en kontakt - če tle ni kontakta ne dela; tko majo pr stroji že 30 let...

nadaljuj tko kot si ugotovil sam - grelec (potegn ven, vodni kamen,.. Calgon?! >:D ) -> termostat (lahko da je hin, lahko da ma cez v. kamen...); pa poglej še "plovec" - ta zaznava količino vode v bobnu - lahko da se je zataknu;
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BigWhale ::

Hm, tale plovec mi je dal mislit. Ugotovil sem, da pri splakovanju pride do ene tocke, ko vklopi pumpo za vodo ven metat in je ne izklopi...

Tole z vrati bi bila ideja, ce ne bi stvar delala pri odprtih vratih, z tistim 'AUX knofom'... :P

Grem mal sraufat, pa fazn prifer poiskat...

Gaby ::

Jaz grem pa molit, da ga ne bo ubilo >:D

BigWhale ::

A bi rad kdo videl kako zgleda centrifuga pri odprtih vratih? prav hecno...

ali3n ::

A bi rad kdo videl kako zgleda centrifuga pri odprtih vratih? prav hecno...


Menda je ful noro, če daš glavo not... :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

pingec ::

lol sej vem un beton k je okol bobna skace levo desno gor dol pa mislis da bo kaj odneslo vsaj tko je pr nasmu blo pa ga je fotr popravlau k je presakvau programe
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

BigWhale ::

z Gaby sva strokovno ugotovila, da je tist gumb, k nardi, da stroj dela v bistvu gumb za pranje z manj vode. Zato stroj dele ne glede na to a so vrata odprta al zaprta... ;> Druga ugotovitev pa je to, da je zlo verjetno crknlo stikalo za vrata, ker sem se spomnil, da je vmes nekaj stroj zacel jamrat, pol sem pa ene trikrat butnu z vrati in ga brcnil ke v stikalni predel, pa je zacel delat. :P

Caligula ::

By the way, Gorenje ma odlicen online store za rezervne dele pa se poceni so pa hitra dostava za jurja..., ce mas slucajno Gorenje.
Jz sm dau za nova vrata z postnino 3600 SIT. Pa dubu v 48 urah na dom.

So se odlicno izkazali.

BigWhale ::

Prodajalna rezervnih delov je 3km stran, tko da to sploh ni problem...

BigWhale ::

Priblizno pet centimetrov dolg kos zice je to teorijo tudi potrdil. Stikalo za vrata.

560 SIT

Caligula ::

Mogoce je cas, da menjas poklic? :D

BigWhale ::

Mogoce... ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
785185079 (1463) cortez
»

centrifuga pralnega stroja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1715187 (892) Machete
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930332 (24854) anjabebler
»

Kater pralni stroj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11064841 (49705) brinas
»

Pralni stroj se mi ne ustavi!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5142778 (40838) Pyr0Beast

Več podobnih tem