» »

Linux newbee

Linux newbee

mohha53 ::

Pozdravljeni!

Sem probal dva live Linuxa in stvar mi dopade, sicer ne na moji mašini, ker ima config probleme z RAIDom.
Rad bi dobil malce več info on namestitvi linuxa(distribucija, programje > standard >audio/video, net, kako na net preko ADSLa, druge info...). Ker sem priklopil diska na RAID, ne vem kako namestiti driverje zanje(saj veste, podobno kot je F6 pri Winsih). Kje jih dobiti? Pa še en kup vprašanj...

Se zahvaljujem za pomoč in koristne linke, Myk

Gandalfar ::

Debian gnu/linux .. BIG STICKY TOPIC na vrhu tega oddelka. .. go read...

mohha53 ::

Thanks, officer.

moj_nick ::

110111001001010001010000

mohha53 ::

Hvala za link "nicknameless", na prvi pogled zelo dobro.

Myk

moj_nick ::

Ko sem našel Gentoo, sem nehal iskat, katera distribucija bi bila boljša od prejšnje. Uporabljam ga več kot pol leta in ne vidim razloga v prenehanju.

:)
110111001001010001010000

CCfly ::

Men tud Gentoo kar paše. Samo Slackware-a pa ne dam s serverja. Sentimentalni razlogi :).

mohha53 ::

Še enkrat hvala, fantje!

Včeraj sem si malce prebral dokumentacijo inštalacije in konfiguriranja. Ker sem n00b, bom za začetek kar štartal z stage3 in uporabil kjer se le da defaulte. Ker sem pojačal na amd64, bom uporabil namenski UniversalLiveCD. Mislim pa, da mi bodo nasledje stvari lahko povzročale probleme:8-O

-RAID:sicer piše, da s tem naj ne bi bilo problemov; a "boot: gentoo do ataraid" zadostuje??
-GRAFIKA:novejše ATI kartice naj ne bi bile podprte(R9700), driverji za amd64 config naj bi prišli komaj poleti; kaj lahko storim tukaj?
-ker sem zaenkrat spet brez neta(jebi ga!), bom ustrezne korake preskoči; kasneje pa bi rad konfiguriral dostop preko ADSLa. Malce sem skeptičen, ker vse zgleda tako preprosto, minimalno, hehe.
-DUAL boot:tudi o tem sem nekaj že prebral, spet zgleda preprosto, minimalno,... vendar bi o tem nujno želel zvedeti še kaj več.

Linux bom uporabljal skoraj kot popolno nadomestilo Winsof, slednje le za kakšne gejme! Ker pa večina vseeno časti "mehkega", me zanima kompatibilnost(predvsem filetov, ki se pogosto uporabljajo). Saj vem, ne bi smelo biti problemov, zato je moja panika res odveč!

Še enkrat THX, bom poročal dalje, kako kaj napredujem!

Myk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mohha53 ()

CCfly ::

Za ADSL:
emerge -s rp-pppoe
* net-dialup/rp-pppoe
Latest version available: 3.5
Latest version installed: [ Not Installed ]
Size of downloaded files: 184 kB
Homepage: http://www.roaringpenguin.com/
Description: A user-mode PPPoE client and server suite for Linux
License: GPL-2

emerge rp-pppoe
adsl-config
adsl start

Za dual boot:
http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook.xml?part=1&chap=9

Za ATI 9700 na ATI-jevi strani piše, da so podprte. Drugače lahko sicer uporabljas genericno podporo za Ati Radeon ampak boš brez 3D pospeševanja. Upam da ti lahko kdo drug kaj več pove.

MasterMind ::

Kar se tiče v AMD46, imaš 2004.0 verzjo Gentooja. Stage3 se pa nahaja tukaj.

Kar se Tiče ADSL-ja ti je že povedal CCFly. Glede grafike. Sploh ni obvezno imeti driverje. Če nou driverjev, pač nouš mogu uporablat OpenGL stvari. (3D stvari). Drgač pa zaenkrat probi sam emerge ati-drivers. (seveda to napiš, ko bo KDE deloval :D).

Po končani namestitvi KDE-ja pa lahko odsrfaš sem, pa si spremeniš stil KDE-ja :)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gentoo masked packages

Oddelek: Operacijski sistemi
211640 (1344) Pithlit
»

Inštalacija linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
291569 (1217) pblaz
»

Cannot open root device; Gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
241517 (1373) CCfly
»

Oh spet ta Gentoo!

Oddelek: Operacijski sistemi
271267 (938) Trubadur
»

Gentoo problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674335 (3860) Senzacionale

Več podobnih tem