» »

bakrena rebra in cpu hladilnik

bakrena rebra in cpu hladilnik

Devil The Kidd ::

Zanima me, kej bi lahko dobil takšna rebra za na rame od grafične, ker sam jih ne bi iz bakra delal, ker bi želel imeti natančno rezana rebra. Dimenzije so napisane na sliki.


CPU HLADILNIK.

Hkrati pa bi dal naredit še ne hladilnik podoben TT Vulcano 7+, le da bi moglo bit med stično površino in pa rebri debelina bakra več kot 12mm! Tudi tuki sem vam poslal eno skikco, da si bostelažje predstavljali. Rebra bi mogla nujno bit zelo tanka in natančna.



Hvala
  • zavarovalo slike: OwcA ()

Jackal ::

Tukaj je ena slikica mojega izdelka, ki naj bi hladil grafično kartico in ram.



Tukaj pa je cela tema in še kakšna slikica.

Iščeš kaj takšnega? (seveda malo drugačnih mer)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

mloncar ::

jackal dela zelo dobra rebra.. ..men je naredu reberca za rame za na grafo!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Devil The Kidd ::

JA verjamem ja, sej so kulj narejena, sam jst bi tev 1 mm debeline rebro, kr je pa dokaj težko naredit. Aja jackal-_>kaj pa ko bi ti jst poslal že narejena rebra, sam je potrebno samo stično podlago zravnati? se pravi, rebra bom dobiv od enega hladilnika za cpu in jih je potrebno zravnati tisto stopničko. Če maš slučajno orodje doma - drugače bom mogel kr šmirgelj papir v roke pa drgnit, sam je problem, da je treba narest zelo ravno, če č delovat

Jackal ::

Na žalost se mi s kakimi starimi hladilniki ne da zafrkavat, ker vse delam iz nule in iz elektrolitskega bakra. Poleg tega tudi mislim da imajo ti velikoserijsko tovarniško narejeni hladilniki pretanka rebra za učinkovito razširjanje toplote. Tako da po mojih izkušnjah je tam okoli 1.5mm ravno prav :)). Toliko so tudi približno debela rebra na tem hladilniku za grafično kartico. Bom enkrat, ko bom imel čas naredil en specialen bakren hladilnik za CPU in naredil malo primerjave z drugimi.

Poleg tega ne vem, koliko misliš, da bi pridobil z 12mm debelim dnom pri hladilniku za CPU? Mogoče 1 stopinjo ali manj? Se ne splača glede na (pre) veliko težo hladilnika. (bi bilo po moje krepko čez kilogram).

@Japan Power: Me veseli, da si zadovoljen z rebri :D
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Devil The Kidd ::

O ja, zakaj 12mm? OK, ker imam voljo me je dns pr pouki neki pičlo. 12mm je zato, ker bom delal skozi luknje premera 8 milimetrov, ki bodo zaprte, skoti dve pa bo potekala voda (ker mam vodno hlajenje)->hladilnik pa bo za matično ploščo. Se pravi to bo nastal pol hladilnik pol vodni blok. Me prov zanima kako bo vse skupej delovalo. Menim, da kr v redu. Zato pa tudi rabim vse tko narejeno, kot sem napisov. Aja prei tem bloku-hladilniku ni pomembna debelina reber tko da bi mi lohku ti to naredu, pa bi ti poslal mere, točno kako pa kaj.

Kr se pa tiče reber za rame->gle se ne bi potrudu pa mi spucov dva milimetra (če imaš še stroje) sam da je površina ravna?

Jackal ::

To, da boš imel na vodnem bloku pa dodatna hladilna rebra se bo pa zelo poznalo. Veš koliko? Skoraj čisto nič. Vsekakor ne toliko, da bi se kaj poznalo. Vsekakor cenovno neupravičljivo. Pa kam boš pritrdil priključke za vodo?

Tako da če hočeš vodni blok za čipovje na matični plošči, potem rabiš kaj takega:



Levi še ni fino obdelan, medtem ko desni čaka samo še na pokrov.

Glede tiste stopničke, ki hočeš da ti jo izravnam... naj ti zaupam skrivnost, da pri izdelavi hladilnih reber ne uporabljam nekih strašnih strojev, ampak jih delam z malo in z zelo enostavnim orodjem. Tako da brusni papir (ali kako bolj grobo pilo) v roke pa in veliko "elbow grease" (kot bi rekel BladeRunner :D ) pa ti bo uspelo.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Devil The Kidd ::

Mislš da ne, no ne vem, sej pravim, da imam lih voljo delat, pa bi se lotu. kako bi to izvel, o na čistu simpl način se da, sam pravokotnu luknje vrtaš, potem pa na vsaki nardiš navoj in daš čepe gor, da u bistvi nardiš vodni blok odspodej, odzgora pa so rebra. Ko bom imel čas, se bom lotu, pa ti pokažem slike, ko bo narejeno.

JA sej bom verjetno mogu brust na roke, sam sem mislu da ima kdo že kko mašino, da lepo serijsko ravno odreže.:D

Drugače pa ma menda eddy neki tazga za delat, bom kar njega pobarov:)

mloncar ::

kaj tale dva bloka si ti naredu??

ful dobr zgledata!

to je za NB blok ne?
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

rkb2 ::

Če hočeš res tanko rebro boš moral dobiti koga, ki ima žično erozijo. Lahko delaš rebra debeline ~0.5 mm in utor širine 0.25-0.3 mm - vse je seveda odvisno od debeline plošče ki jo režeš stroja. Natančnost pa v rangu 0.01 mm.

Delat vodni blok na tako način kot si opisal pa je čisti nesmisel, kot pravi Jackal zaradi reber ne boš pridobil nič, raje se potrudi pri izdelavi notranjosti bloka > velika površina & turbolenten tok vode bo prineslo več kot pa hladilna rebra na hladnem vodnem bloku.

Jackal ::

kaj tale dva bloka si ti naredu??


Tako je 8-)

to je za NB blok ne?


Točno tako. Sem imel v mislih to, da mora blok dobro hladiti večjo površino, da ne sme biti preveč restriktiven in da more biti izdelava čim bolj enostavna na ročnem rezkalnem stroju. Pa je prišla ta ideja.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Smorny ::

Tudi tanki ističi V7+ zelo dobro prevajajo toploto, ker sem enkrat nekaj lotal na njih in se je najprej cel hladilnik segrel (pošastno) in šele nato se je dalo normalno zlotat. Lotal sem na vrhu lističa, in je bil tudi najbolj oddaljen listič totalno vroč.8-O
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smorny ()

Jackal ::

Najbolj oddaljen listič totalno vroč? To je zelo subjektivno mnenje. Tebi se je že mogoče zdel zelo vroč, ker ga nisi mogel več držat v roki. To se pa zgodi tam pri kakih 80°C. Medtem ko mesto spajkanja mora imeti temperaturo približno 300°C, da se spajka (cin) lepo razlije. Tako da če bi imel najbolj oddaljen listič le za kakih par stopinj nižjo temperaturo, potem bi odlično prevajal toploto. Ampak rabil bi pa zelo veliko časa, da bi ga zagrel do te temperature, ker normalno je to hladilnik in ti zelo hitro odnaša toploto.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Shark-357 ::

Jackal a bi se dal napedenat ram sinke za mojega sapphire 9600 mam pa zalmanov heatpipe tko da ene dva bi mogla bit mal nižja kot ostali???

Jackal ::

Ja izmeri kakšno višino rabiš. Imam 10mm visoke in 25mm visoke (to za BGA ram).
Za vsa dodatna vprašanja pa ZS.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

kuglvinkl ::

NI nekdo pred časom delal simulacijo prevajanja toplote? In prišel do ugotovitve, da se najbolj splača imet 7mm dno IIRC.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejeni vodni bloki in hladilna rebra.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
3511515 (4999) sash
»

Bakreni zračni hladilniki za vodno hlajenje ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292964 (2191) LordPero
»

vodni blok za radeona (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585799 (4209) Jackal
»

GCC5900XT (GeForce Copper Cooler) project

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353188 (2369) JIM22
»

Da ne boste mislili da spim... moj novi blok (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
899526 (7277) Vesoljc

Več podobnih tem