» »

r9800 pro in težave z tv out

r9800 pro in težave z tv out

laibachnsk ::

Počutim se kot newbie.Danes sem kupil r9800 pro in nikakor ne morem vklopiti tv out.
Matram se že 2-3 ure in se vrtim v začaranem krogu,seveda sem prej imel nvidio in nisem imel nobenih težav že leta....
Pa še vedno mi ni jasno zakaj mi inštalira dva vga controllerja:r9800 pro in r9800 pro -secondary? a je to v redu ?
Hvala
p.s. uporabil sem search pa me vedno vrže ven

zerox ::

Dva kontrolerja sta vrjetno zato, ker je secondary za tv out ? :] i guess

Tu sta 2 načina kako vklopiti tv out :).





Mogoče ti pa je le uspelo do sedaj :))

laibachnsk ::

thanx za odgovor.Na žalost ni mi še uspelo...
Probal sem tisto kar si mi pokazal že prej ampak pri meni na unem spodnjem okenčku kjer piše tv...jest nimam unega kroga in tista dva okenčka...
pa še nekaj ko kliknem extend my windows...pol pritisnem advanced in pol nimam kaj za pritisniti!?na secondary radeonu nimam tistega panela kjer mi piše displays in vsega ostalega menija kot je na primarnem displayu !
V tistem ta drugem imam samo general,adapter,monitor in troubleshoot.

zerox ::

Hmm.
Katere gonilnike imaš?
Imaš tv priključen na računalnik?
Jaz imam od samega začetka omega drivers in nisem imel podobnih problemov.
Ko kliknem na 2. display in dam advanced, tudi nimam dodatnih zavihkov.. samo 5 - general, adapter, monitor... Glede 2. primera, moreš najprej označit 2 in nato dat extend..moralo bi delat.
Če nimaš omega gonilnikov lahko poizkusiš z njimi namesto catalystov.

Omegacorner

Mogoče pa zna še kdo drug pomagat, ki je imel takšne probleme:). LP

laibachnsk ::

Probal sem tudi omega driverje in je isto sr.nje...Res ne vem v čem je catch,upam samo da ni tv-out pokvarjen!?

Mavrik ::

Ali maš tam poleg TVja slučajno prekrižan kabel, kot da nebi bil priklopljen? Potem tam bod Troubleshoot... vklopi Force Recongition of TV.
The truth is rarely pure and never simple.

laibachnsk ::

ja imam vklopljen tisti kabel in piše mi 1024 / 768 pal g samo nimam tistih kvadratkov na tv kot je prikazano na sliki....in mislim da kartica ne more določiti kaj je primarni (monitor) in sekundarni (tv) v čem je fora tudi sam ne vem .
Mogoče je še kdo imel podobno težavo?

kriko1 ::

Meni dela ok, tudi hidrabision laufa. Vse kar sem naredu je to da sm kliknu drugi monitor, izbral extend... in kliknu apply. Zadeva je stekla brez problema.

kriko1 ::

Si kliknu na koncu apply?

laibachnsk ::

ja sem stisnil sem tudi to ....ne gre žal zgleda da je res nekaj narobe garancija kliče....

teh kvadratkov nimam

Zgodovina sprememb…

OZZY ::

neki bi vprašu. Ali uporabljaš original bable, ki si jih zraven dobil, ker če kerga drugega je lahko to razlog. Pa za kabel do tv-podaljšek a si prepričan, da je ok.Jaz sem mel tud tak problem,pol pa sem ugotovil, da je podaljšek šu v kur**. No sej dela ampak samo če ga lepo postavim v nekem loku , ko gre iz izhoda (in tud na vhodu). Zgleda da so šli kaki kontakti v činču in dela sam v določeni poziciji.

Pa ša neki. Če uporablaš kak kupljen skart....tle je lahko dost problemov, ker eni sploh ne puščajo signala naprej. Sem mel enga na testu, ki je mel skart , ki je mel tudi svideo vhod...sploh ni hotel delat. Sem dal pa mojga, ki semga uporabu od video kamere in je delal s prve. najbl je brez skart priklop direkt na videorekorder in pol on naprej signal pošlje.
Go with the flow.

laibachnsk ::

ozzy thanx za odgovor.
Uporabljam kabel kateri sem do včeraj uporabljal z gf4 ti4200 in je delal brez problemov in zdaj trenutno ne dela na 9800pro....kabel je s-video in scart je kupljen v big bangu ....
Probal sem tudi z tem originalnim kablom ki sem ga dobil skupaj z grafično kartico torej composite.
Obstaja edino še možnost da kupim čist nove kable(s-video) in novi scart.
Res ne vem v čem je trik,jest še vedno upam da ni tv out fuč.

marko321 ::

Jaz imam tudi podoben problem na radeon 9800 pro.
Samo jaz imam sliko vendar črnobelo in na nobeden način je ne morem spraviti v barvno.
Probal sem vse možne kable vse možne driverje in ne gre.

Prej sem imel geeforca 5600 in je vse špilalo normalno
Res nevem v čem je finta.;(

p.s ali je je priključek za tv-out (s-vhs na činč) isti pri radeonu kot pri geforcu???

OZZY ::

marko:
ali je je priključek za tv-out (s-vhs na činč) isti pri radeonu kot pri geforcu???


Izgleda isti ampak ni. razlikuje se v pinih. Jaz sem probal od r9000pro dat na gf in obratno vendar ni delal. sem pa probal od treh proizvajalcev. Tud tko je blo, da recimo od saphira in mislim da od gigabyta (ali je bil asus) mi ni delal ampak sem moral uporabit original.

Jaz osebno ne uporabljam S-video na tv ker enostano je rpeveč problemov (vsaj pri meni). uporabljam podaljšek s-videon-činč (od kartice) in pol kabel činč.
Go with the flow.

kriko1 ::

Če imaš črno-belo sliko poskusi s formatom pal-b.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963568592 (7921) anjica
»

Katero graficno za cim boljsi TV-out?

Oddelek: Kaj kupiti
161497 (1152) killah bee
»

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
513882 (3389) KTr1sk
»

Win 2003 in ATI TV out problemi

Oddelek: Operacijski sistemi
131264 (1152) Sims
»

ATI TV out + SCART = ČB slika ???

Oddelek: Zvok in slika
81883 (1689) Privatnik

Več podobnih tem