» »

Gledanje .MKV datotek

Gledanje .MKV datotek

]Fusion[ ::

Pred kratkim sem dobil video v MKV formatu. Po krajšem surfanju po netu sem ugotovil da je to neki Matroska video format in downloadam Matroska_full_Pack. Ampak na žalost mi še vedno ne dela. Sem probal v vseh možnih playerih in mi noče slika delat, le zvok je delujoč. Tak da če kdo najde ali ve rešitev bi blo lepo če mi pove :)

LP
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

kriko1 ::

Meni je delalo. Si na mestu tudi vobsub? Enkrat ga nism in mi mkv ni bralo, ker imajo integrirane (lahko) stream-e podnapisov...

]Fusion[ ::

Mam vob sub samo vseeno ne dela :'( . Počasi bom obupal.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

]Fusion[ ::

V .nfo datoteki ki je zraven pa piše da je RV40 video codec. Kolko jaz vem je to real player in zato sem ga insallal, in zagnal film v njem pa mi javi napako v datoteki :P Edina playera, ki mi zaženeta film sta windows media player in core media player. (seveda ni slike)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Fusion[ ()

pivmik ::

Poskusi z VideoLAN, moral bi predvajat, ker prebavi vse živo in ne uporablja nobenih inštaliranih kodekov ampak ima podporo za miljone formatov in kodekov integrirano noter v programu.
Sicer pa Matroska naj bi postal nov media container standard(tako kot je zdaj avi)
Matroska pa ni nek kodek/videokodek ampak je samo nek format v katerega lahko spravljamo video(xvid, divx, mpeg...), audio(mp3, pcm, ac3,ogg...), podnapise, menuje, poglavja....

http://matroska.org/

Za filter/splitter, da ti bodo MKV delali v vseh playerjih v WIndowsih downloadaj in namesti to:
http://heanet.dl.sourceforge.net/source...
Skopiraj MatroskaSplitter.ax (Release Unicode) v system32 in naredi to;
Start - Run:
regsvr32 MatroskaSplitter.ax
to je to.

Notem v MKV fajlu pa je res RealVideo(mislim da 9) kodek. Instaliraj RealOnePlayer10 pa pri instalaciji vsako kljukico odstrani ker če ne ti instalira neke reklame in podobne peezdarije.
LP, Gregor GRE^

]Fusion[ ::

PicNiK hvala za pomoč ampak ne pomaga(VideoLAN isto predvaja zvok slike pa ne). Tak da sumim da je film zanič, bom probal pri kakem frendu če dela ...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

CaqKa ::

kaj pa real alternative ki ti bo namestil še windows media player classic?

]Fusion[ ::

OMFG! Dela mi :D Zaj je edini player ki mi predvaja film meda player classic. CaqKa 100000000000000x Hvala
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

CaqKa ::

v bistvu leti zahvala mislim da picniku.. on je bil tisti ki je nekje prvo na forumu omenil alternative..
aja poišči si še quicktime alternative.. to je tudi dober zastonjski nadomestek za quicktime.

]Fusion[ ::

No saj hvala vsem, ki ste se potrudli pomagat. :)
Si pa bom potegno dol alternative full pack, ki ma vsega boga noter pa ne bo več problemov z videi :D. Tak zaj pa grem gledat film...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117038 (9923) GrimReaper
»

Predvajanje HD filmov z končnico .mkv

Oddelek: Pomoč in nasveti
96746 (5555) HudPes
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403114 (3114) jan01
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412222 (10077) Jst
»

HD predvajanje filma- zaostajanje zvoka!

Oddelek: Zvok in slika
293291 (2883) Golden eye

Več podobnih tem