» »

Montaža Zalmana ZM80C-HP na Radeona 9600Xt

Montaža Zalmana ZM80C-HP na Radeona 9600Xt

zee ::

Imam Safirjevega Radeona 9600XT. Ker vent, ki je na njem povzroča precej hrupa, sem se odločil, da si nabavim zgoraj omenjeno hlajenje od Zalmana.

Kako se to hlajenje obnese v praxi? Kako je z montažo (nekje sem zasledil, da so določene težave)?

hvala za odgovore,
zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Eddy ::

Kakšne težave so "zasledil"?
Je to problem da je jedro višje od ramov...?
www.ekwaterblocks.com

zee ::

OK, priznam. Največkrat je bilo govora o tem, da recimo star hladilnik ni hotel it dol z grafične kartice (konkretno Safirjeve).

Praviš, da torej težav ni. še bolje tako.

BTW: brat( na IJS) ti dela dobro reklamo za vodne bloke, ker sem začel razmišljati o tem.

lp zee

mr1two ::

Ni šans, da ne gra star hladilnik dol. Sam ga moraš zavrtet, pa skoraj sam od sebe dol pade. Na mojem R9500Pro sploh ni bilo nobene paste, sam en trak rumene barve, ki naj bi kao prevajal toploto. Ta rumena snov se je zelo lepila, pa ni blo težav z odstranjevanjem starih reber

Shark-357 ::

jaz mam sapphire 9600 NP pa je šel kuler lepo dol sam tiste dva zatiča skup stisneš pa gre sam dol


btw mam tud heatpipe od zalmana gor tko da ti ne bi smel problemov delat :D

simoncek ::

Če si boš omislu tako hlajenje ti priporočam še nakup dodatka ( še ventilator, ki ga prodajajo posebej)

Eddy ::

Ja ja... pravilno...

Drgač sem imel jaz na svojem 9600XT neko srebrno pasto... pa res ni blo problemov s hladilnikom dol dajat, saj je sam preč padu takoj ko sem štiftka odstranu...
www.ekwaterblocks.com

zee ::

Dejansko je šla zadeva dol hitreje, kot sem si sam mislil. Več časa sem se potem špilal z vijačenjem nastavkov.

Sedaj je zadeva inštalirana zaenkrat deluje. Bom pa še ob priliki nabavil enega Papsa ali kaj podobnega, ki bo skrbel za dodatno odzračevanje.

Hvala vsem za odgovore,
zee

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Shark-357 ::

obstaja original vent za na heatpipe tko da ti priporočam da ga kupiš pa še zelo je tih tko da ni panike evo link pa počekiri:D ventič

Smorny ::

kaj lahko s tem heatpipom ekstremno overclokaš? jaz sem na svojem R9600xt uporabil kar northbridge cooler od zalmana NB47J, in dela vse ok (overdrive). Če mu pomaga še kak 80mm vent pa se še veselo navija.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Shark-357 ::

ja itak da lohk oc sej zato je bil narejen:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9418220 (15343) Wofk
»

Spet, Powercolor 9800SE?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704627 (3387) PCman
»

sapphire radeon 9800 pro težave

Oddelek: Strojna oprema
171214 (866) ferdo
»

tiha graficna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
161103 (840) M-man
»

Poceni modificiranje kište

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161506 (1107) iskra

Več podobnih tem