»

Gigabyte 3D1-68GT (Dual GeForce 6800GT)

Gigabyte 3D1-68GT (Dual GeForce 6800GT)

vir: Digit Life
Digit Life - Nvidiino tehnologijo SLi lahko uporabimo tudi drugače kot tako, da povežemo dve (ločeni) grafični kartici. Na PCB pricinimo dva grafična procesorja, za povezavo med njima pa jasno skrbi SLi.

Gigabyte je med prvimi predstavil pravo (SLi!) dvoprocesorsko kartico, uporabil je dva 6600 GT GPU-ja. Kasneje so tudi ostali proizvajalci, denimo Leadtek in Asus, predstavili svoje izpeljanke take rešitve. Asus je na letos sejmih kazal izpeljanke s precej močnejšim GPU-jem, s 6800 GT, nedavno pa je od masovno proizvodnje odstopil. Za ta korak so se verjetno odločili potem, ko so se prepričali o zmogljivosti novega Geforca 7800 GTX in/ali zaradi stroškov izdelave.

Pri Gigabytu so se odločili, da...

11 komentarjev

Masovni test grafičnih pospeševalcev.

Digit Life - Na Digit-Life so se potrudili in stestirali večino grafičnih pospeševalcev narejenih po letu 1999 in vse do danes. Spisek obsega kar 80 kartic, in se začne pri Rivi TNT2 Ultra, konča pa se seveda s trenutno najmočnejšima pospeševalcema: nVidinim GeForceom FX 5950 in ATIjevim Radeonom 9800XT.

Test je zelo obsežen, zato vsi, ki vas zanima kakšen napredek je industrija grafičnih kartic naredila v štirih letih, kar veselo na branje testa.

18 komentarjev

ATi Catalyst 3,8 in pregrevanje

Rage3D - Pojavila so se poročanja o tem, da naj bi ATIjevi video gonilniki povzročali pregrevanje grafičnih kartic in celo pripeljali do uničenja monitorja. Monitor se je skuril sicer le enemu od uporabnikov, pa še ta je bil beta tester, tako da glede tega verjetno ni skrbi. Zanimivo pa je dejstvo, da se grafične kartice segrejejo za 10°C bolj kot z drugimi gonilniki. Atijevci seveda pravijo, da to segrevanje še zdaleč ni blizu kritične temperature oziroma temperature za katero jamčijo delovanje grafične kartice, a hkrati zadevo še vedno raziskujejo. Rage3D

37 komentarjev

ATi vs nVidia -- večni boj in goljufanje

Digit Life - Boj teh dveh podjetij poznamo domala vsi. Z vsako izdajo grafičnega čipa poskuša vsak prevzeti kraljevi stolček, vendar pa vsi vemo, da ima vsak grafični čip določeno mejo hitrosti. Ko se doseže ta meja in dlje ne gre več, se prozvajalec loti goljufanja in prilagajanja gonilnikov -- to se je pripetilo s tema dvema gigantoma na področju grafikulj. Polotila sta se goljufanja in sta gonilnike prilagodila testom, da delujejo čimbolje v navezi s testi, ki jih more grafična kartica prebaviti. Na Digit-Life so spisali zelo zanimiv članek, v katerem so obravnavali oba proizvajalca. Programa, katera sta najbolj primerna za testiranje grafičnih kartic -- 3D Mark 2001 SE in 3D Mark 2003 sta na tem področju zelo sporna, zato ju seveda lahko najdete tudi v članku. Vsem privržencem prvega ali drugega podjetja priporočam branje članka. Klik!

3 komentarji

QuadroFX 1000 in 2000

Digit Life - Digit-Life je objavil zanimiv test dveh nVidiinih grafičnih kartic -- profesionalnih QuadraFX 1000 in QuadraFX 2000, namenjeni predvsem profesionalni rabi in poganjanju zelo zahtevnih aplikacij. Kartici se razlikujeta pri frekvencah jedra in spomina ter pri nekaterih dodatnih funkcijah. V celoti gledano je QuadroFX 1000 počasnejša od svoje zmogljivejše sestrice. Avtor je grafikulji, ki so ju poganjali gonilniki Detonator 43.51, testiral v petih profesionalnih programih. Pri preizkusih ju je primerjal še z njuno predhodnico, Quadro 4, in ugotovil, da je nova serjia FX prinesla kar nekaj izboljšav. Klik!

0 komentarjev

Triinšestdeset grafikulj na preizkusu

Legendarni 3dfx-ov Voodoo 2

vir: Digit Life
Digit Life -

Zgodovina grafičnih kartic je zelo zanimiva, tu ni kaj. Z njihovim razvojem so postali potrebni tudi vse zmogljivejši procesorji za uspešno delovanje grafičnih kartic in danes najmočnejše kartice le stežka najdejo ustrezno zmogljive procesorje.

Tokrat pa kratek pogled v preteklost; na Digit Lifeu so opravili zanimiv test in sicer so preizkusili, kako se obnsejo starejše grafične kartice (in novejše) na Pentiumu 2 350 MHz. Praktično uprabne vrednosti ta test nima, saj je bolj ali manj zanimivost, a nakljub temu lepo pokaže, da najzmogljivejše kartice brez ustreznega procesorja ne pomenijo nič. Klik!

27 komentarjev