»

AMD na 90 nm aprila

X-Bit Labs -

AMD-jev podpredsednik Robert Rivet je včeraj na MSSSC (Morgan Stanley Semiconductor and Systems Conference) predstavil AMD-jeve načrte glede novih procesorjev in tehnologij. Athloni 64 se prodajajo zelo dobro, je dejal, saj naj bi jih v tem četrtletju prodali milijon. Največji delež dobička sicer še vedno prinaša prodaja Athlonov XP, a AMD optimistično načrtuje, da utegnejo 64-bitni procesorji kmalu preiti v vodstvo.

Prehod na 90 nm tehnologijo naj bi se po Rivetovih besedah zgodil nekje aprila, najhitreje v roku petih tednov v dresdenski Fab30, kasneje pa tudi v ostalih obratih. Proizvodnja bo povsem stekla julija, prve procesorje pa lahko pričakujemo na tržišču med septembrom in novembrom. Rivet ni razkril, ali bodo pri AMD s prehodom na 90 nm procesorje arhitekturno spremenili, dejal je le, da bo novo jedro merilo manj kot sto kvadratnih milimetrov. Več o tem ...

10 komentarjev

Preskillu zbirka enciklopedij

Research Nws - Leta 1997 sta Stephen Hawking in Kip Thorne stavila z Johnom Preskillom za zbirko enciklopedij po zmagovalčevi izbiri, da se informacija s tem, ko vstopi v črno luknjo, porazgubi. Ta (klasični) model tako pripelje do informacijskega paradoksa, saj narekuje, da so vse črne luknje enake, kljub različnim začetnim stanjem sistema ali drugače povedano, neodvisne od tega, kar vanje zmečemo.

Mnogim se je sicer zdelo, da kaj takega, kot je implikacija na paradoksalnost v ustroju našega vesolja, ni ravno znak dobrega modela, a boljšega niso mogli ponuditi. V tem času so se tudi vse bolj uveljavljale teorije strun, njih zagovorniki pa so si med drugim zadali, da bodo razsodniki v tej stavi. Pobudo so prevzeli na univerzi v Ohiu in predstavili svojo rešitev na podlagi teorije strun, ki opisuje črne luknje kot klopčiče strun.

Najbolj očitna posledica tega modela je, da strune obstajajo (v koherentni obliki) tudi znotraj luknje. Če vemo, da različne delce sestavljajo različne strune, lahko...

11 komentarjev

Novo orodje za analizo Javine kode

News Forge - IBM se čedalje močneje oprijema Jave, kar je razumljivo tudi zato, ker ji preti .Net podjetja iz Redmonda, ki je IBM-u že pred dolgimi leti povzročilo nemalo škode. A nikakor ne bi mogli reči, da se Veliki Modri z novim orodjem za strukturno analizo javanskih programov želi v prvi meri maščevati Microsoftu, saj orodje za začetek teče le v okolju Windows. Structural Analysis Java tool je pripomoček za razvoj aplikacij, napisanih v Javi, ki razvijalcem pomaga odpravljati programske napake. Poglavitni namen orodja je preverjanje ustreznosti in odvisnosti programskih paketov, razredov in vmesnikov, ki jih aplikacije uporabljajo. Izvirna novica.

0 komentarjev