» »

SETI

SETI

«
1
2

Loki ::

Kaksne case mate trenutno, na kaksnih racunalnikih, v keri skupini ste...?



Jest mam z v3.0 CLI 9.5-10hrs na celeronu 400@450, 128 ram, Windows 2000. Drgac sem pa v skupini Whirlpool
  • spremenil: Loki ()

JLP ::

Skupina BPCUC Online.
SETI 3.0 CLI, Windows 2000 AS, 256 PC 133 CAS2 RAM, AMD Thunderbird 900@900: 4-5h.
Live long and prosper!

PaJo ::

3.0 konzola varjanta na P3 550@733, w2000, 256Ram in mi paket dela nkej 4-6 ur. Drugacepa sem v teamu NLP Team.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

AlchemY ::

brez teama, 94 koncanih, okoli 7-10 ur, 128 133 MHz RAM, ver. 3.0, celeron 566

TuXterrestrial ::

Hojla ravno prav.

Prejle sem DL seti v2.03 pa pobral en paket in ga pognal.
Imam AMD D 650@900 pa mi je do zdaj naredu 20% v 4 h.
Kva hudimana je narobe?

No dejmo fantje možgančke napet pa povedat eno modro.

JLP ::

Ke pa si dobu verzijo 2.03. Ta je stara.
Pejt na http://setiathome.ssl.berkeley.edu/unix... pa zdljej i386-winnt-cmdline.exe k je verzija 3.0.
To je tekstna verzija in ne kaže unh leph grafov kt GUI verzija in je zato mal hitrejša.
Če pa hočš glih GUI verzijo je pa tazadna 2.04 (http://setiathome.ssl.berkeley.edu/wind...
Pa če hočš da ti ta dela hitrj jo pomanšej. Dela hitrj ker velik procesorskga časa porab za risanje grafov in k je pomanjšan tega ne dela.
Sicer pa priporočam text verzijo. Pa SETI Spy za nadzor.
Live long and prosper!

luni ::

kaj pa recimo kaksen Slo-Tech team? :))
Artificial Intelligentia

JLP ::

Ja sej če ne bi bil pr BPCUC teamu bi bil pa pr Slo-tech.
Sam BPCUC je bl lokaln team pa čutim neko dolžnost do lokalnga teama.
Sorry.
Live long and prosper!

TuXterrestrial ::

Luni!

Jaz nov pa še iščem team. Povej kam in kako naj grem pa se lahko pridružim.

PaJo ::

Tocno tak. Saj niti nevem ce obstaj Slo-Tech Team, ce pa obstaj luni pa povej pa se pridruzimo, menda se nebos brano mojih 750 paketov:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

luni ::

Ja ne, ne obstaja, sej v bistvu niti ne vem kako se ga naredi. Toda ce se komu da naj naredi Slo-Tech team pa bomo zadevo malo spropagirali po pagetini pa ima da nas bo dosti :)
Artificial Intelligentia

PaJo ::

Hm...
Te bom pa jaz Team ustanovil pa bo:D

Dobite podatke v kratkem>:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

NoUse4AName ::

bah seti je bedarija, jst mam folding, ko vsaj kaj pametnega delas, pomagas znanstvenikom razvozlat kak se geni foldajo(s rac simulacijami ki zahtevajo zelo veliko racunsko moc), ko bojo to skapiral lahko pridejo do zdravil za alsharjemevo, bolezen norih krav celo nekaterih rakov in nanotehnologijo!
http://www.stanford.edu/group/pandegrou...

Loki ::

No, po pa povej, ka sploh pomen, da se geni foldajo.

P.S. Kaksne programe za shranjevanje Wu pa kej uporabljate?

JLP ::

Za shranjevat WUje uporablam SETIQ.
Za nadzorvat klienta pa SETI Spy pa SETI Monitor.
Live long and prosper!

PaJo ::

Jaz pa uporabljam za vse kar SETIDriver, pa akr cool dela:)

aja.. za info... Ustanovil sem Slo-Tech SETI Team in ce kdo zeli se lahko pridruzi;) Zdruzimo moci in uspelo nam bo:D:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Sergio ::

no pajo dej nared pa se bom se jest spustu v vode SETIja :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

luni ::

Heh, ok novica je objavljena na prvi strani, zdaj pa upajmo da se nam bo kdo celo pridruzil :)
Artificial Intelligentia

Justy ::

Ne zamert, ampak a lahko kdo bolj podrobno razlozi kaj je zdaj to SETi sploh in za kwa se pri tem gre?

Paramedic ::

Search for ExtraTerrestrial Intelligence - ime pove vse>:D
End transmission.

Loki ::

Ok fora je v temu, da ti z svojmu racunalnikom isces nezemljane.



Pristopit h njemu ni problem, sam potegnes dol clienta, se registriras, poj pa klient downloada 340-351 kb dolg paket, ki ga v miru sprocesira. Ko enkrat konca, se poveze z serverjam, odda rezultate pa sprejme novo delovno enoto.

Ce se hoces pridruziti projektu, downloadaj graficni - screensaver ali text client. Pri text clientu glej za verzijo i386-winnt-cmdline.



Ce mas se kaksno vprasanje, drop me a



[odstranjen mail]


P.s. ce kerga zanima, mam jest SETI 3.01 beta GUI klient. Sicer je beta, ampak bo verjetn preimenovana v 3.01, ce ne bo kaksnih novih tezav (zgleda, da ne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

Sergio ::

heh jest sm dal dol SETI... z graficnim nacinom (uno izrisovanje grafov) v osmih urah ni naredil niti polovice! Dam dol text mode SETI pa je naredu v 4 urah 75% :D.

Mam pa P3 733, 384 MB RAM, Win2000
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

luni ::

Hehe zgleda da si bom jas tud moral potegnit to text verzijo... zdaj mi dela ze 10 ur pa mi je naredil 50% :(Mater pol gres gledat lestvico pa vidis neke super kompe ko delajo po paket na uro. ARGL!BTW, SLoTech SETI TEAM pa lepo napreduje :)
Artificial Intelligentia

Killy ::

Mnja, zanimivo no. A sem samo jaz dobil taksen vtis ali se je tale SETI razvil v neko tekmovanje in dokazovanje kdo ima hitrejse racunalo in vec paketkov? Kaksen smisel pa je sedaj od tega? Tekstovni nacin? Ce sem prav opazil ga za Winse tako ni razen za NT pa tako mi je nekam prisrcno gledati farbovito kalkulacijo grafov kot pa odstevati cas do konca. A ni bilo nekje zgreseno bistvo? Naj ne bi to delovalo kot ohranjevalnik zaslona v kriznih trenutkih? Wtf pa bi radi dokazali s tem, da vase racunalo vsako uro prebavi nov paketek? Zagotovo zelja odkrivati male zelene'
Lep pozdrav':|

Loki ::

Sergio, fora je v temu, da si ti mel ohranjevalnik zalavfan - da ti je ves cajt kazal isto sliko, kot ce bi imel SETI vedno maximiziran. Resitev je ta, da gres v latnosti ohranjevalnika, obkljukas opcijo go to black screen pa das na 0 min.

Text verzija je res hitrejsa, ampak majo Windowsi 9x/ ME ene probleme pri zapiranju programa, kar pa tut ni ne vem kaj.

luni ::

Killy ja sej v bistvu mas delno prav, samo vseeno se je zadeva neverjetno prijela. Mogoce zato, ker vsaki racunalnicar ( ki smo itak bolj techno freaki ) v nekem skritem koticku mozganov upa, da mogoce pa res iscemo vesoljce, ne pa razbijamo zelo teske sifre za amerisko vojsko :\
Artificial Intelligentia

Mate ::

Hehe, folk ratal mi je en paketek predelat v treh urah pa pol.... ce to ne ceruje LOL
Aja
600@800, 384 MB PC133 ram CAS 2, W2k

Loki ::

Mamo vsaj obcutek, da delamo kej uporabnega, ne pa eni drugi projekti (Distributed.net), kjer sam enkripcijo (RC-64... razbijas, alpa k sploh ne ves ka delas (United Devices), sam na spletni strani pise, da recimo isces zdravilo za neko bolezen, itd.



Vecina ostalihprojektov SUX big time.


P.S. Statistika ekipe sux big time. Za pregled novih clanov, WU-jev... priporocam programSETITeam

NoUse4AName ::

ahaha SETI - koristen, yeah sure. ce hoces koristno si poglej moj post gori.

MoDeR ::

Tkole bom povedal. Pri SETI@Home projektu sem že leto in pol. Začel sem s skupino Darmats kjer sem za njih naredil sigurno okoli 1500 paketov. To je blo na ime darmats. Potem sem pa začel delat zase in se včlanil v skupino Overclockers Network (Hardware Central Forum) kjer sem tudi dobil nagrado IBM DJNA 15GB disk. Saj imajo žrebanje na vsake dva tedna in podeljujejo nagrade. Sam nisem mel proti tem nagradam nič samo ko sem videl kok folka je začelo delat WU-je (work unit - paketke) samo zaradi nagrad sem prenehal. Začel sem ker verjamem, da bomo kej našli pa če že ne bomo smo vsaj poizkušali. Še najmanj pa zaradi nagrad ali pa tekmovanja (moj je hitrejši pa boljši pa večji, pa brez asociacij :D)

Tako da upam da se ne bo isto zgodilo na Slo-Techu.
Pa lep pozdrav,
MoDeR
Lp,
<br>
MoDeR

NoUse4AName ::

sanjac...

MoDeR ::

A je kej narobe ce sanjam?
Lp,
<br>
MoDeR

JLP ::

Brez sanjačev ni napredka.
Sicer pa SETI ni sam iskanje izvenzemeljske inteligence ampak je tud povzroču razmah distribuiranega procesiranja.
Pa skor zihr je še kašn koristn stransk produkt SETIja.
Live long and prosper!

luni ::

Roberto kako mislis "statistike ekipe sux big time"... pa sej smo komaj zaceli :\
Artificial Intelligentia

Loki ::

Tapru si potegn dol ta proggy, napis kot team Slo-Tech pa potegn statse, poj pa pejd sem, pa poglej stevilo predelanih WU-jev. Pa bos videl, za koliko se stevilke razlikujejo.

OK trenutn (23.11.00, 17.57 kaze evidenca na S@h strani 1983 WU, evidenca v SETITeam pa 2721 WU-jev.

To je drgac zaradi laga pri stats serverju, ker so vse taprave racunalnike porabili za kaksne druge funkcije, ena "jajca" pa so dal za statistiko.


Rapsey, nehej basat. Ce ti SETI ni vsec, pa ne beri tega topica.

Sicer pa, kako pa ves, da ti v resnic foldas gene?
A zato, ker tam tako pise?
Se zmerej lohk delas kaj za amerisko vojsko..., ne da bi vedel.

Sicer pa, odgovor na vprasanje, ka sploh pomen, da se geni foldajo?

NoUse4AName ::

ups kaj sem napisal geni :) mislo sem protejini v DNK al kaj jaz vem prevec zapleteno za mene, ce te zanima si poglej page vse je gori.
http://www.stanford.edu/group/pandegrou...

birdy ::

jaz sem v setiju ze lep cas(dovolj da sem pozabu geslo in se ne morem vclaniti v slo-tech team)
vseskozi delam zase in samo zato ker upam da bom enkrat prlezu na kako lestvico...

drgac pa rabm cca 3~5h za en paket enkrat sem dobu tazga za cca 2h sam tm je blo al neki narobe al pa ne vem...

imam pa:
T-Bird 800@1000
win98
pa 3.0 CMD line
lp
birdy

Thomas ::

SETI je zelo dobra vaja v organizaciji paralelnega izračunavanja. Posebno za izvajalce. Da bi pa kaj našli ... ne verjamem. Rapsey ma prav, ko pravi, da se s tem bolj splača lotit drugih zadev. Čez par let - bo itak kaka protokolarna reč že na razpolago za delat. 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TuXterrestrial ::

Bom jaz poskušal razložit tisto o genih!

OK-Mamo 4 proteine ki z kombincijo med seboj sestavljajo genski zapis.
Proteini so:
Gvanin, Citozin, Timin in Adenin (upam da se prov spomnim)

Vglavnem dobimo samo dva para in sicer mislim da A-T in C-G(nisem sigurn)= binarni sistem. Ti se pol izmenjujejo:
ATATCGATCGCGCGCG.......

Te se potem izmenjuje po DNK in tvorijo genske sekvence. Te sekvence pa so bistveni kluč do tega, da bi razumel na kaj deluje ta sekvenca.
Stvarje najbrž v tem da je potrebno z analizo in primerjanjem ugotoviti te sekvence, ki pa jih je na miljone in miljone.

P.S. to sem napisal v službi zato najbrž ni čisto točno, bom pa preveru doma.(moja bolša polovica je prof.BIO pa bo najbrž vedla)

Loki ::

Ej birdy a si se zmerej na istmu e-mail naslovu, kokr si ga imel, ko si se pridruzil?

Thomas ::

Bom jest razložu ... Gre zato, da se naredi simulator genoma. Ves DNA, je - kot vsi vemo - nosilec informacije o zgradbi organizma in njegovem razvoju in delovanju. Potem pa, če bi celo zadevo lahko simulirali na računalniku, bi lahko kalkulirali efekte raznih zdravil, odstranitve nekaterih genov ... To bi bil velik napredek za medicino in farmacijo. Gre preprosto za korak naprej od projekta "Human Genome". Ampak zdaj še nismo ravno tam.

Trenutno tečejo še bolj skromni programi, ki so pa prvi korak na tej poti. Poznam nekoga, ki se je lotil zadeve s strogo informacijskega stališča. Poskusil je komprimirati 130 MB veliko datoteko, ki ima optimalno zapisan človeški genom - tak kot ga je dobil. Mestoma se komprimira precej dobro, kar pomeni, da obstaja nekakšna notranja struktura.

Pogled v Genom skozi očala kompresa. To je tako, kot je bila rentgenska kristalografija odločilna pri določitvi "strukturne formule" DNA - nam bo kompres morda dal odločilen vpogled v informacijsko dogajanje v človeškem genomu.

Odveč je pudariti, da večina biologov to smatra za neumnost. Tolk slabše zanje. 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Loki ::

Uff.

Malo bolj jasno.8-)8-)

MoDeR ::

Eh SETI@Home je cool, samo zamerili so se mi ker ne dajo vn optimizirane verzije za AMD procesoje. Ker če nisete opazili lahko P3 za šalo prehiti T-Birda, pa čeprav bi moral T-Bird kraljevati. Sej obstaja ena i486 (nonintel command line) verzija ki nej bi bila malo optimizirana za AMD 3dNow samo je tok na hitro (slabo) narejena, da se ne pozna nič.

No ja karkoli že SETI rabi visoke hitrosti rama in pa nizke latence (2-2-2). Čimbolje je da ima veliko L2 chach-a. To se pokaže pri tastarih P3, ki imajo 512 K chache in so velikokrat pri nižjih frekcencah enako hitri kot Coppermine pri 200 Mhz več. Upam da sem bil razumljiv. Najbolje je če imaš Xeon (1-2MB L2) procesor saj SETI koda, ki jo procesor obdeluje zasede nakj pod 1 MB in ravno paše v L2 in tako procesor ne rabi velikrat skakat v pomnilnik.
Eh mal sem zabluzil pa ker se mi lih da tipkat :).

Aja pa prosim da tisti ki majo Duron procesorje pa lavfajo SETI da povejo kok casa rabijo za en WU. Ker americani pravjo da od 3-5 ur kar je pa super.

Lp,
MoDeR :D
Lp,
<br>
MoDeR

MoDeR ::

Pozabu se vprasat od koga je SimFin? PaJo je to tvoje maslo :)) ?
Se en lp,
MoDeR
Lp,
<br>
MoDeR

JLP ::

Jah optimizacija kode pomen da se spremeni program in to znansteveniki pr poskush nimajo radi. To je podobn k da bi začev mert z enmu drugmu merilm kar pa lahko skazi rezultate meritev.
S tem bi dobil še eno spremenljivko več za upoštevat.
Zatu tud verjetn nkol nav kašnh optimiziranih klientov za 3dnow al pa sse.
Live long and prosper!

TuXterrestrial ::

Ja sem končno instaliral txt vezijo i386 in mi duron @900 dela od 4-6 ur.

Phil ::

Men dela na c466@525 client 2.4 ene 8-12h.
LP

Loki ::

Dob si text client 3.0, Bostjan.
Men lavfa taisti 9.5-10 hrs (cel 400@450).

PaJo ::

Moder> Ja to je moje maslo, tu namrec jaz delam in tu je tudi Slo-Tech server hostan, poglej si IP-je:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Jeronimo ::

Imam PII 400 in 64 Rama, in mi je neredil v 13h samo 30%.
Imam verzijo 3.0 in Win95. Mi lahko gdo kaj svetuje ??
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Duroni (morgan) +Seti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
583638 (2825) Boško
»

SETI@Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
1257924 (5677) d0rK
»

seti@home

Oddelek: Slo-Tech
362085 (1798) Igor
»

SETI@home

Oddelek: Loža
131850 (1715) Phil
»

SETI

Oddelek: Loža
321928 (1634) PaJo

Več podobnih tem