» »

php ali cgi forum???

php ali cgi forum???

dexter ::

Hello!

LAhko kdo napise poglavitne razlike med tema dvema sistemoma forumov?
Kaj je boljs/hitrejs/enostavnejs?

LP
"...And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you"part of Ezekiel 25:17

darh ::

odvisno od posamezdnega foruma... mal pogledas kaj kateri podpira.. sicer se da use kar se da s v perlu alpa cju narest, se da tud v PHPju...
Excuses are useless! Results are priceless!

Elemen_T ::

PHP je hitrejši in za svoje delovanje porabi manj prenešenih podatkov.

blue96 ::

CGI JE boljši, samo nalaga bolj počasi...
.

whatson ::

ja, php forumi so bistveno hitrejši...
kateri je boljši je težko povedati, kajti odvisno kaj hočeš sploh od furuma met...
enostavnejši.. hmm.. vsak je po svoje "enostaven":D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Elemen_T ::

MULC: In zakaj se ti zdi CGI boljši če smem vprašat?

whatson ::

hm... cgi ni nikakor BOLJŠI od phpja... mogoče je malo lažji.. ampak... po moje niti to ne... ni stvari ki se jo da naredit v perlu in se je ne da naredit v phpju...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

blue96 ::

jest sm s prijateljem v cgiju delal, pa stvar sploh ni tolk komplicirana.
.

whatson ::

hm...

MULC: kaj zdaj je Perl ("CGI") boljši ali lažji ?:D

če je lažji, ne pomeni da je boljši... :D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

blue96 ::

če človek dela forum prvič, pa če se ne more odločiti med php, cgi, pol če je ena stvar lažja bo verjetno to izbral, a ne?
.

glavic ::

php sploh ni zajeban ..
itaq mas vse funkcije v manualu, pol pa se na njihovem sajtu vse, kjer dost folka se kej dopise vsaki funkciji ..
Musselli bizi

darh ::

aja pa še nekej.. greenhorni.. .kako se sploh lahko spravite primerjat CGI in PHP, to je tko kt ce gres primerjat slonove jajčnike z noži za struženje... ok, mogoč ni loh taka razlika ampak useen...
PHP je programski jezik, medtem ko je CGI == Common Gateway Interface. CGI ke pač metoda, k jo uporabimo da na server pošiljamo in iz njega dobimo podatke, lahko pa je napisan v kateremkoli programskem jeziku, ki ga server podpira. Največ se za programiranje uporablja Perl pa C++ pa tako naprej...

primerjal bi lahko PHP in Perl naprimer, ker sta oba programska jezika.. ne boste verjeli, tudi z PHPjem se da CGI delat... :)

pa da o histrosti sploh ne začnemo, ker imajo naprimer skompaljana koda napisana v Cju tak vecji speed kt pa PHP da glava boli...

pa še nekej:

PHP vs. Perl
The biggest advantage of PHP over Perl is that PHP was designed for scripting for the web where Perl was designed to do a lot more and can because of this get very complicated. The flexibility / complexity of Perl makes it easier to write code that another author / coder has a hard time reading. PHP has a less confusing and stricter format without losing flexibility. PHP is easier to integrate into existing HTML than Perl. PHP has pretty much all the 'good' functionality of Perl; constructs, syntax and so on, without making it as complicated as Perl can be. Perl is a very tried and true language, it's been around since the late eighties, but PHP is maturing very quickly.

pa še tale:
PHP vs. ASP
ASP is not really a language in itself, it's an acronym for Active Server Pages, the actual language used to program ASP with is a script version of Visual Basic. The biggest drawback of ASP is that it's a proprietary system that is natively used only on Microsofts Internet Information Server (IIS). This limits it's availability to Win32 based servers. There are a couple of projects in the works that allows ASP to run in other environments and webservers; InstantASP from Halcyon (commercial), Chili!Soft ASP from Chili!Soft (commercial) and OpenASP from ActiveScripting.org (free). ASP is said to be a slower and more cumbersome language than PHP, less stable as well. Some of the pros of ASP is that since it uses VBScript it's relatively easy to pick up the language if you're already know how to program in Visual Basic. ASP support is also enabled by default in the IIS server making it easy to get up and running.

vir: http://php.net/FAQ.php
Excuses are useless! Results are priceless!

Elemen_T ::

xbite: Tudi to je res >:D - ampak saj je pomoje večina tukaj vedela da govorimo o Perlu in ne o kakem C++u ki btw ni tako znan za CGI, predvsem je PERL.

darh ::

ja jest ze vem o cem govorijo, samo ponavadi tisti k govorijo o CGIju ne vejo lih tocn kaj misljo s tem... to me jezi....
Excuses are useless! Results are priceless!

lordgreg ::

erm...

1. MULC: argumentiraj ti tvoj "Perl je boljši"
2. Jaz uporabljam PHP
3. php je hitrejši..
4. php zna vse kar zna CGI
5. ne poznam CGIja tako dobro, da bi lahko rekel kateri je boljši, zato tudi prenekateri ne morejo rečt, da je eno bolje od drugega, če drugega ne poznajo...


argh....

dexter ::

Hello!

Ne se zdej kregat, a prov?:D
Foruma ne bom delal,ker so na netu free variante samo popravis.Gledal sem dva seznama,ki mi je nekdo dal na slo-techu (hvala!).Cgi modelov forumov je mnozicno vec primerov.Sam sem gledal Yabb-a.Php je pa manj.Php ocitno dela samo z bazami in je zaradi tega hitrejsi.
Pri Yabb-u sem zasledil da uporablja text sistem shranjevanja (text datoteko).Kako se to pozna na hitrosti,ker neke host variante sem gledal za mal dnarja brez MySQL podpore?
Je mogoce kaka limita glede postov/performance ce se odlocis za cgi?
Kak je tale na slo-techu,ker se mi zdi dost hiter al je to telemach pipca bl pomembna?

lordgreg ::

1. ne kregamo se
2. nič skoraj te ne razumem
3. tudi s php-jem lahko shranjuješ zadeve v tekst datoteko
4. tudi Yabb obstaja za PHP kolikor jaz vem :/
5. kako dolgo obstaja PHP kako dolgo pa CGI :/

argh..

Elemen_T ::

Hm...ravno zaradi združljivosti PHP in MySQL so PHP skripte veliko hitrješe od CGI skript.
ampak tudi cgi skripte so združljive z mysql, problem je le ta da se redko najde zastonj cgi+mysql program.

dexter: Glede limita. pri CGI brez baze je omejitev. meni je program links 2.0 (imenik za linke) začel pešati in mešati vse povezave pri 2200 linkih. To se zna zgodit tudi pro forumih.



dexter ::

HEllo!
LORDGreg,glede kreganja je bla zajeb...sorry
Elemen_T, vsa cast!

1.Je slo-tech php+MySql lastno narejen?
2.Kje je poj najbolj ugoden host s podporo cgi/php s MySQL,ce kdo ve?
3.Mogoce kdo ve kak link o zmoznostih cgi/text,cgi/MYsql,php/MySql?
4.Kako je z urejanjem obstojecega foruma v php v primerjavi cgi-ja (recimo jezik)?
5.Mogoce kaj domacih freeware stvari obstaja?
6.Glede php-ja; lahko z njim izvedes vecino stvari na netu al moras znati tudi druge stvari ala javascript,cgi...
ce je sam zadosti se bi ga bilo vredno nauciti-komentarji???

whatson ::

dexter:
1. Slo-tech ne uporablja MySQL-a, ampak PostGreSQL, in je avtorsko delo primoža
2. www.mojstreznik.com
3. use www.google.com>:D
4. odvisno od foruma... nekateri imajo narejene language variable v posebnem fileju... (phpBB (php) ali Yabb(perl) naprimer)... tam maš $mouse = miš (primer), in ko vstaviš $mouse ti pogleda v language file in poišče kje je ta variabla definirana...
pri nekaterih frumih pa moraš ročno po skriptah iskat in prevajat...
5. domače... edino kak language pack... :)
6. Z njim se da marsikaj naredit. Odvisno pač od stvari ki jih hočeš delat. Pa btw... cgi je Perl (kot je xbite že poudaril)

phpja se je vredno naučit... kot sem sam ugotovil (sem v glaboki fazi učenja):D, pa sploh ni tako zakompliciran kot zgleda... delat je treba... :)
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

dexter ::

Hello!
1.OK pri bazi sem res pihnil (how coud I `now?)
Vsa cast Primozu
2.mas kej provizije? (kaj je to za en slohosting.com)
3.iscem (optim. naj bi blo php+baza)
4.to me se caka
5.bi blo tu OK (mogoce kak podatek kaj najvec uporabljamo al vsak svojga naredi)
6.ok perl al php,perl dedek,php mulc ki raste nekak tko?
koker berem perl vec moznosti,fleksibilnosti,php pa enostavnosti in hitrosti

lordgreg ::

dexter: poglej.. eni bomo zagovarjali PHP eni CGI... ni pa res, da je CGi bolj funkcionalen od PHP-ja,.. to pa ne!

whatson ::

dexter:
slohosting je propadel... razlaga:
  • je počasen

  • je več offline kot online

  • ftp limit ma glede na število userjev

  • nima baze


  • definitivno (kot je že rekel LordGreg) perl nima več "možnosti" kot php. Prej obratno...

    se strinjam, da bi kdo objavil kak slovenski language pack za forume, ki jih pogosto uporabljamo... ni smisla, da se vsi matramo z vedno istim prevajanjem....

    farewell,

    whatson
    Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

    simon ::

    Perl ima definitivno vec moznosti kot php, saj je splosno namenski jezik (kar poglej, kaj ti je na voljo na www.cpan.org) in IMHO ima boljse narejeno delo z bazami (transparenco, tj, doma na Postgresu pisem aplikacijo, ko pa jo posljem stranki, ki lavfa Oracla moram skoraj vedno samo spremenit init string in stvar lavfa) kot php. PHP pa je specializiran jezik in ima kot tak za web development prednost pred perlom (mod_perl je morda bolj zmogljiva zadeva ampak tudi tezja).
    Vsekakor pa si car ko obvladas oba jezika.

    lordgreg ::

    car si tudi, če obvladaš enega,.. ampak to potem resnično vse do vsakega detajla.. takemu jaz pravim car.

    a to ste vedeli, da povprečen uporabnik worda, obvalada največ 5% njegovih funkcij... kar se pa tiče programskega jezika,.... aham.. :D

    whatson ::

    Greg: to pa res mora biti povprečen uporabnik:D da lada samo 5%:D

    kolko % phpja obvladaš ti?:D
    Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

    lordgreg ::

    cca 60%

    whatson: glede worda.. ja res.. meni se zdi, da smo vsi tukaj povprečni..

    da vidimo... kratek test za whatsona:
    1. kaj so zaznamki?
    2. kaj je DDE?
    3. kako uporabljamo v wordu polja?
    4. kaj je križno sklicevanje?
    5. kakšne načine vstavljanja slik poznamo???

    ...in to so samo osnove... ;)
    sedaj veš, da smo povprečni :D

    whatson ::

    bil sem (ko sem bil še v OŠ) na regijskem tekmovanju v Wordu... dosegel sem 2. mesto... :8)

    1. kaj so zaznamki?
    :))) simple.. to je kak tekst, s kaerim si pač pomagaš pri delu, a se ne sprinta... [nekaj] kljdlasjk (nekaj je zazanamek)...
    2. kaj je DDE?
    uporablja se za neko izvrševanje nekih programov... nevem.. .:))
    3. kako uporabljamo v wordu polja?
    dunno:D
    4. kaj je križno sklicevanje?
    dunno:D
    5. kakšne načine vstavljanja slik poznamo???
    kot datoteko in clipart, ali kot link, ... bla:D
    hmm...

    hm.. sem padel na testu? :D mislim da bo za kako 6-7
    Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

    lordgreg ::

    whatson: jep.. 3/4 od 10 za vzpodbudo!!! }:

    hehehe...

    whatson ::

    hehe:D

    saj.. who likes drogs of Bill Gate$?... ups.. progs of Bill Gates... >:D
    Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

    Loki ::

    Emm kaj pa recimo 99% folka tukaj, vkljucno s tabo, ker uporabljamo Windowse?

    Razen ce jih imas ti sam za to, da se naslanjas nad njihovo (ne)sesuvabilnostjo?

    Lamer...
    I left my wallet in El Segundo

    lordgreg ::

    Roberto: zakaj zato Lamer?

    whatson ::

    Roberto... ;(( mislim, da si zgrešil temo pogovora..

    Emm kaj pa recimo 99% folka tukaj, vkljucno s tabo, ker uporabljamo Windowse?

    winse uporabljam le nekaj odstotkov svojega časa... pa ne zato ker bi naj bili slabši... niso niti boljši... vsak OS ima svoje prednosti in slabosti...

    Razen ce jih imas ti sam za to, da se naslanjas nad njihovo (ne)sesuvabilnostjo?

    hm... ne bom se prepiral... ker bi potem izpadel tudi jaz kot x.. eh.. ... that's all...

    lahko pa odpreš temo v "prvi fronti"... ;(
    Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

    lordgreg ::

    harharharhar.. :D


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    !

    Preberi me !

    Oddelek: Izdelava spletišč
    1442890 (3800) FitnessBoy
    »

    kak se na slohostingu postav forum in katerega?

    Oddelek: Izdelava spletišč
    392148 (1792) Klemenn
    »

    ASP - aje vredu

    Oddelek: Programiranje
    172033 (1860) simon
    »

    Narediti svoj FORUM (strani: 1 2 )

    Oddelek: Programiranje
    765167 (4584) bzagozen
    »

    Izdelava in programiranje WWW strani???

    Oddelek: Programiranje
    362726 (2134) McSpike

    Več podobnih tem