» »

Overclockanje MX-a

Overclockanje MX-a

einstein2 ::

Kje bi lohk dubu kak dober in enostaven programcek za overclockanje GE-forca2 MX???8-O
  • odklenil: OZZY ()

krucymucy ::

Za zacetek probi tuki, sicer pa je strani ful, ampak res ful, pa tud govora o tem je blo ze dost!

frudi ::

nvmax je zanič program... dostikrat sploh ne deluje, če pa že deluje, pa je velika verjetnost, da ti bo zjebal celotne gonilnike (jaz sem moral na koncu reinštalirat windowse!!!, da sem spravil grafično nazaj v delujoče stanje). poleg tega se več folka pritožuje, da jim 3dmark z nvmax dela bistveno počasneje in podobne... v glavnem, ne ga inštalirat.
jaz zdaj uporabljam rivatuner, ki ga dobiš -> tukaj <-, in z njim nisem imel nikakršnih problemov.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

einstein2 ::

nvmax suxx(;(()! tud jz si z njim nism mogu nc pomagat... bom probov s tem tvojim, frudi.

krucymucy ::

Ne vem no! Men dela cist kul z detonatorji 12,00 z 12,40 in 12,60 pa ne!

einstein2 ::

meni je mojega MSI-jeva Mx-a uspelo spraviti na 205/175, ce ga pa vec, pride do napak pri grafiki v zahtevnih spilih (quake3...) Ce ma kdo tudi overclockanega mx-a, naj napise, do koliko mu ga je uspelo na viti (PS-gor imam pripopanega blue orba.)
Na kaksen nacin bi ga lahko spravil na vec?

strel ::

Cardexepert GS 210 210

Tut z blue orbom pa originalnimi driverji od GAINWARDA.

Kriko ::

Če se mi javiš na moj mail ti pošljem odličen programček katerega sem dobil od nekoga na forumu na strani od Herculesa, mogoče pa ga poznaš. 3D Tweaker!!
kriko

Kriko ::

Na tej strani si download-aj (COOLBITS), dodatek za registre kateri ti bo v display od driverjev dodal še eno okno v katerem boš lahko nastavljal frequenco. Škoda je dodajat različna orodja saj ima vsaka Geoforce 2 kartica že možnost spreminjanja samo da je to skrito. S tem dodatkom boš to odkril. Videl boš da piše da je to za Win 95/98 vendar je tudi za WinME (imam sam). Če ne boš zadovoljen ti pošljem še eno orodje ki sem ga dobil na forumu site Hercules. Mogoče poznaš 3D Tweaker!!
kriko

frudi ::

s coolbits je narobe to:
- z nekaterimi verzijami referenčnih gonilnikov ne delujejo
- maksimalna hitrost rama, ki jo s coolbits lahko nastaviš, je 210 MHz, kar zna biti komu premalo

ta drugi problem se da odpraviti, če downloadaš xtreme coolbits (al nekaj takega :), v katerih je ta meja dvignjena, ampak prvi problem pa še vedno ostaja...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

element ::

Kot naprimer meni, k laufam ram na 230mhz :D

einstein2 ::

Peljcan: kakega mx-a mas da ti uspe laufat ram na 230???8-O meni je mojega MSI-jevga mx-a uspelo spraviti samo na 200/185.

-a je odvisno tudi od programa, za koliko lahko overclockas? -recimo da vec programckov ponuja s overclockanje proca na x in overclockanje rama na y. (vsi enako)???.

krucymucy ::

Z nvmax na 215/210 pa v konbinaciji z D1000 nanese cez 2800 pik v 3d marku!

Kriko ::

Zakaj mi v NVMAX-u vsakič ko želim vključit možnost za overclockanje, preden sploh kaj spreminjam, pride črn ekran??

krucymucy ::

kriko: mogoce nimas pravih detonatorjev!
Lahko pa probas se z raznimi funkcijami: athlon & w2k stability fix, AGP 4x.... in ostale, ki so se not
Men nvmax deluje z detonatorji 12,00

einstein2 ::

kako se pa v nvmax-u vkljuci moznost za overclockanje?:|

element ::

Jp, Einstein2, zlo velik je odvisn od rama. Jest mam Winfast MX DH pro z boljšim ramom :)) :D. Hmm, nism čist sigurn kok ns.

njok ::

Najboljsi pripomocvek za navijanje mx-ov so se vedno coolbitsi. Vkljucis jih tako, da v registru v HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARENVIDIA CorporationGlobalNVTweak naredis DWORD ključ z imenom CoolBits in hex vrednostjo 3. Ce zelis navijati se za +- 50% od trenutne vrednosti, potem poisci Krusty ključ in njegovo vrednost prekopiraj v Bart ključ (ne vem tocno kje se nahajato, uporabi search).

Res je, da se pojaljajo težave z novejšimi gonilniki, vendar se da tudi te odpraviti (10x zile). V starejsih gonilnikih poisces datoteki vqtwk.dll in nvcpl.dll in ju preneses v system32 mapo.

Kar se tice gretja kartice pa je glavni problem (kot pravi vasko) slab stik med procesorjem in hladilnikom. Ce mas blue orba brezpogojno zbrusi spodnjo povrsino. Baje se splaca tudi brusenje cipa vendar se sam nisem spuscal v to. GPU greje tudi celotno kartico. Z heatsinki na ramih sem pridobil 10MHz - vec kot 210MHz ne gre in ne gre. Z hitrostjo rama se veliko pridobi na performansih, z vecanjem core frekvence na vec kot 210 se pridobi zelo malo (kvecjemu na temperaturi).

Aja...se to. Najvecji dosezek kar sem jih videl (novica pred nekaj casa) je bil MX na 260/230. Tip je kartico posteno zlotal (voltaza) in najo namestil ogromen hladilnik in jo na koncu tudi unicil:D.

MTB ::

Kriko: uporabljam 3DTweaker na Herculesovi 3D Prophet II MX 64 Mb kartici. Kaj se bolj splača, povečati Core ali RAM clock. Sedaj je Core na 180 in RAM clock na 360?

RS

njok ::

Vsekakor se ti splaca povecati ram frequency.

element ::

RS, povečaj oboje, pa bo še najbolš! :D Do kraja!

Kriko ::

RS
Trenutno delam na overclockanju prav z 3D Tweaker in če želiš se mi lahko javiš na moj mail.
kriko@gsm.mobitel.si
kriko

Sumak ::

a je tle kdo naviju Geforce2 mx prek biosa?
Oh my God! They KILLED Ke... ahmm... Kenny?

Kriko ::

Sam nisem lahko pa ti pošljem vse potrebne pripomočke in navodila v angleščini!

njok ::

Kriko: a lahko prosim pošlješ še meni?

miha.filej@email.si

Kriko ::

NJOK!
Si dobil mail?

njok ::

Ja, hvala!

krucymucy ::

A ti je odvec, ali lahko posles se men

Kriko ::

Je prispela pošiljka?

njok ::

Akhm! Ravnokar sem poizkusil. Bios sem popravil. Prvi problem se je pojavil, ko ni bilo strani, ki je bil naveden v navodilih, tako da BIOSa nisem mogel testirati. Ko sem poizkusil flashati, je javilo napake - DEVICE NOT FOUND.

Ce je ze kdo navijal z modificiranjem BIOSa naj se prosim javi!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GF TI4200 problem z Battlefield 1942

Oddelek: Igre
281158 (855) ERGY
»

GF4 Ti & zelo slabi rezultati

Oddelek: Pomoč in nasveti
231456 (1041) Cuoresportivo
»

GF2MX400 memory overclock

Oddelek: Navijanje
111034 (810) VASkO
»

Nvidia Geforce 2 mx Oveclocling

Oddelek: Navijanje
101250 (1071) Dalmatinc
»

OC MX2 brez hlajenja?

Oddelek: Navijanje
111222 (1076) alien-w

Več podobnih tem